Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Fodrász vagyok, nem gondoltam,...

Fodrász vagyok, nem gondoltam, hogy ekkora gond lesz a családban, mit tegyek?

Figyelt kérdés

A lényeg, hogy öten vagyunk testvérek (nő vagyok, 40 éves). Fodrásznak tanultam, először alkalmazott voltam, majd nyitottam egy kis fodrász üzletet, egyedül dolgozom. Négy nővérem van, én vagyok a "legkisebb", és anyukánk 15 éves koromban halt meg. Ami a lényeg, hogy mind a négy nővérem hozzám jár, és én mindig megcsináltam a hajukat, ebben volt festés, melír, tehát hosszabb munkák is, aki anyagigényesek is. Ahogy teltek az évek, a nővéreimnek is lettek gyerekeik, többnyire lányok, már ők is huszon-harminc évesek, és ők is ide járnak. Van olyan nap, hogy a nyitvatartási időm felében, kétharmadában nekik dolgozom. És itt a gond, ezt én is látom, de a férjem javasolta, hogy valahogy ezt azért vessem fel nekik, hogy oké, munkadíjat nem is, de az anyag árát legalább fizessék ki. (Többnyire hajfestékek, drága termékekkel dolgozom). Amikor ezt felvetettem (egyik nővérem volt itt pont), ő elment a másik háromhoz, összeült a kupaktanács, és amit én kaptam: Hálátlan kis dög vagyok, anyám helyett ők neveltek fel, és akkor ennyi hála nincs bennem, és van pofám pénzt kérni. Teljesen kiborultam. 20 éves korom óta dolgozom, mindig hozzám jártak, a családjaik egyre nagyobbak, lányaiknak is vannak igényeik. Ez mind idő is nekem, addig nem tudok mást vállalni. Közben az adó, a rezsi ketyeg, az mindig állandó, de legalább a rájuk fordított anyagok árát fizetnék ki, mert tényleg vannak napok, amikor simán mínuszban vagyok, ha egyenleget vonok. Most rám fúj mindenki. Férjem sem érti. De azért, mert ez 20 évig így ment, nem szeretném így folytatni. Nekem is egyre nehezebb, van két felnőtt gyerekem, miattuk is sokat kell vállalnom. (Amúgy hogy felneveltek anyu helyett, 15 voltam, amikor meghalt, 18 évesen már férjhez mentem.)

Mit tegyek? Tényleg hálátlan vagyok?



2019. jún. 11. 14:53
1 2 3 4 5 6
 51/56 anonim ***** válasza:
100%

Egy üzletvezetőtől nagyobb határozottságot várnék! Egy fodrászatnak az ügyfeleket kell kiszolgálnia, nem pedig elhajtania őket azzal, hogy éppen a rokonságot nyírják. Különben ha emiatt nem tudsz másnak hajat vágni, akkor felmerül a kérdés, hogy miért nem bővítesz pl. egy alkalmazott felvételével? Több ügyfél kiszolgálása, több pénz, máris nem vagy mínuszban.


Na de visszatérve a kérdésre. Ha annyira nem akarja a kedves rokon kifizetni az anyagárat, akkor maximum egy basic hajvágás járjon neki (amit géppel, fésűvel és ollóval meg lehet csinálni) üresjárati időben vagy munkaidőn kívül, ha bevállalod, a divatos frizurát, hajszínt meg sprayzzék össze maguknak otthon vagy menjenek máshova ezzel az extra igénnyel.

2019. jún. 12. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/56 anonim ***** válasza:
100%
Ne magyarazkodj nekik, csak told az orruk ala ezt a kerdest es a valaszokat.
2019. jún. 13. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/56 anonim ***** válasza:
39%
Nekünk is van családban fodrász. Ő ezt azzal küszöbölte ki, hogy azt mondta, hogyha hajfestést akarunk, akkor vigyünk hajfestéket magunkkal. Persze a sampont, a balzsamot, stb. Azokat ő adta, de legalább a festéket mi vigyük. Vagy ha valamilyen frizurát akartunk csináltatni, mondta, hogy vigyünk sok hullámcsatot meg hajgumit. Sose volt belőle sértődés, ajánlom ezt a technikát!
2019. jún. 13. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/56 anonim ***** válasza:
100%
Mi ujsag Kerdezo? Sikerult beszelni veluk, vagy egyeb fejlemeny?
2019. jún. 15. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/56 anonim ***** válasza:
84%

Te max. akkor dolgozol ingyen, ha TE ezt felajánlod nekik.


Ha egy nap felajánlod, de másnap pénzt kérsz, az szintén rendben van, a te dolgod.


Nekem van egy profi fodrász ismerősöm, aki ingyen vállalta a hajamat. Attól még következő alkalommal meg fogom kérdezni, hogy mennyivel tartozom.

2019. jún. 20. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/56 anonim ***** válasza:
100%
Többet nem csinálod, probléma megoldva.
2019. júl. 15. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!