Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Visszatérhet a pánik?

Visszatérhet a pánik?

Figyelt kérdés
Lassan a 2.éve vagyok pánikbeteg. Az első egy évem szörnyű volt, pszichológushoz, pszichiáterhez jártam folyamatos szorongással, pánikrohamokkal. Antidepresszánst kellett volna szednem de erőt vettem magamon és eldöntöttem nem leszek gyógyszerfüggő. Xanxot szedtem 1-2 hétig majd azt is abba hagytam. Kb fél éve mondhatni jól vagyok, van mikor szorongok meg fura a közérzetem de el hesegetem ezeket a gondolatokat, érzéseket. Viszont ma reggel nagyon furán keltem, fájt a szívem körül, gyorsan vert, elmentem a boltba levert a víz éreztem hogy menekülnöm kell onnan. Most is izzad a tenyerem rossz a közérzetem, fáradt , levert vagyok, kerül fordul gyorsabban ver a szívem. Vissza térhet ennyi idő után is a pánik?

2021. márc. 20. 15:03
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:

Visszatérhetnek a rohamok,egyetértek.Nem tudod csak úgy kategorikusan kizárni az életedből.A félelem az emberi élethez hozzátartozik,ezt fontos megérteni.Mert ha ezt elfogadod,akkor tudni fogod kezelni a pánikodat.

Ne állj ellen semminek,ne keress más állapotot,akkor sem ha nagyon rossz!

A pániknak pont az a csapdája,hogy az illető nem mer belemenni a félelmeibe.Félelem a félelemtől,ez vezet az ördögi körhöz.De nincs más választásod,el kell fogadnod,ha jön egy roham! Minél inkább küzdesz,annál rosszabb lesz.

Mikor érzed,hogy kezdesz rosszul lenni,lélegezz lassan és mélyen.Ezzel elejét veheted a rohamnak,de legalábbis lerövidítheted és enyhébbé teheted.Ne hallgass az elmédben lévő vészmadár rikácsolására,csak lélegezz,és közben engedd át magadon a pánikot,erre figyelj!

2021. márc. 20. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2021. márc. 20. 16:19
 23/32 anonim ***** válasza:
Szívesen
2021. márc. 20. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:

"Antidepresszánst kellett volna szednem de erőt vettem magamon és eldöntöttem nem leszek gyógyszerfüggő"

Nagyon rosszul döntöttél. 10 éve szed és 9,5 éve tökéletesen vagyok, semmi pánik, semmi szorongás.

2021. márc. 20. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 A kérdező kommentje:
10 éve szeded????! :o
2021. márc. 20. 20:42
 26/32 A kérdező kommentje:
Max pár hónapigjavasolják az antidepresszáns szedését aztán fokozatosan el kell hagyni mert hozzá szokáshoz vezethet
2021. márc. 20. 20:42
 27/32 anonim ***** válasza:

26-os

Az a nyugtató, de ne zavarjon. AD-t minimum 1-2 évig kell szedni. Minimum.

2021. márc. 21. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 A kérdező kommentje:
Rendben, akkor én tudtam rosszul :)
2021. márc. 21. 10:28
 29/32 A kérdező kommentje:
De akkor az 1-2 év se 10 év
2021. márc. 21. 10:28
 30/32 anonim ***** válasza:
Letettem 3 év után, rá 1 évre visszajött, ezért elkezdtem újra szedni. Összesen 10 év. Mivel nálam semmilyen mellékhatása nincs, miért akarnék nélküle szarul lenni?
2021. márc. 21. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!