Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Kezdhetek aggódni az életemért...

Kezdhetek aggódni az életemért ?! Kb. 10 g/l hemoglobin érték!!!

Figyelt kérdés

A helyzet az, hogy viszonylag régebb óta járok/jártam vérplazmát adni ( kb. 5 éve kisebb-nagyobb megszakításokkal ) és márciusban voltam utoljára, akkor még rendben voltak az értékeim. ( 130 g/l hemoglobin értékem volt, rendszeresen figyelve volt a vérképem ) 2 napja, pénteken ( majd 4 hónap kihagyás után ) újra elmentem plazmát adni és most már csak 9,7 g/l volt a hemoglobin értékem, tehát konkrétan a 10-et sem értem el, ami egyszerűen sokkoló és ijesztő! Az ottani dokinő írt is egy részletes leírást a háziorvosomnak, akihez majd holnap, azaz hétfőn tudok elmenni konzultálni. Gondolom el fog küldeni egy részletes laborra. Ebben a 4 hónapban az egyedüli kellemetlen tünet az volt, hogy viszonylag sűrűn volt hasmenésem, de ezt leszámítva jelenleg is teljesen jó az állapotom, ami megdöbbentő ilyen érték mellett, ami kb. halálosnak tűnik a 130-as minimum normál értékhez képest. Érthetetlen, hogy mitől zuhant be ennyire 4 hónap, miközben mégcsak plazmát sem adtam.... Mitől lehet ez szerintetek ? Rák ? Belső fekély ? B12 hiány ? Felszívódási probléma ? Kezelés nélkül vajon meddig élnék ? Derült égből villámcsapásként ért ez az egész és kb. már minden végigfutott az agyamon.... Van esélyem a túlélésre/helyreállásra vajon ? Ami érthetetlen, hogy az általános közérzetem és a fizikai állapotom is rendben van.


31/F



#hemoglobin #vérszegénység #B12 #anémia #krónikus anémia #vészes vérszegénység
2020. júl. 5. 06:41
1 2 3 4 5 6 7 8
 11/76 anonim ***** válasza:
Egyetértek. Én is megnézném azt a leletet, vagy amit írt a doktornő a háziorvosodnak. Lehet nem is olyan súlyos a helyzet ahogy képzeled!
2020. júl. 5. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/76 A kérdező kommentje:

Elhihetitek nekem, hogy nem viccből írtam ki a kérdést....


Leírom, hogy mi szerepel benne:


XY 2020.07.03-án jelentkezett plazmaadásra.


Az elvégzett laborvizsgálatok anaemiát igazoltak.


2020. 03. 06 : 130 g/l haemoglobin


2020. 07. 03 : 9,7 g/l haemoglobin


Javasolt a donor részletes kivizsgálása.

2020. júl. 5. 11:00
 13/76 anonim ***** válasza:
Ne legyek már hülye. Elnézted a mértékegységeket. 130-ról 97-re csökkent, nem 9.7-re!!!!! 9.7-tel nem élnél. Nem fogsz meghalni, nem kell ennyire kiakadni. Ki kell vizsgálni mi miatt csökkent, de azért 97es hgb nem halálos. Közel sem az.
2020. júl. 5. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/76 A kérdező kommentje:

Nem néztem el, tényleg 9,7 van a lapon is ( tehát kilenc egész hét tized! ) és a dokinő is megerősítette az eredményt! Én is hitetlenkedtem, amikor közölte velem és direkt rákérdeztem, hogy ez biztos annyi ?! Bólogatott, hogy igen, annyi.


Ezek szerint képtelenség olyan értékkel életben maradni és tutira rossz/hibás az eredmény ??? Klassz lenne, ha valami hozzáértő személy hozzászólna :) Addig is, míg eljutok orvoshoz, jó lenne picit megnyugodni.

2020. júl. 5. 14:08
 15/76 anonim ***** válasza:
Nekem volt mar hogy 135 vesszovel 13,5nek volt rairva. Sot talan a mero is ugy jelezte ki de ez nem biztos. Az a 9,7 az szinte biztosan 97. Ami amugy szinten keves, engem anno 115korul kizartak veradasbol 3honapra.
2020. júl. 6. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/76 anonim ***** válasza:
Kérdező Majd írd meg mit mondott a háziorvos!
2020. júl. 6. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/76 anonim ***** válasza:

Rajottem neked dlben megadva.. 😂 Lehet a mero ugy lett allitva h dl mutasson.


Tehat neked 9,7g/dl erteked volt ami 97g/l értelemszerűen Ami szinten alacsony.

2020. júl. 6. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/76 A kérdező kommentje:

Ma megyek délután a dokihoz és mindenképp megírom majd, hogy mi volt.


Ennyire böszme lenne ezek szerint a plazmás dokinő, hogy így benézte az adatot ? Tény, hogy ott szinte csak ilyen nagyon fiatal kezdő kis orvosocskákat szoktak alkalmazni, szóval egyre inkább úgy érzem, hogy keményen be lett nézve a dolog :D Legalább mérték volna meg újra vagy valami, nem értem, hogy miért engedett csak úgy kisétálni ilyen értékkel....

2020. júl. 6. 11:02
 19/76 anonim ***** válasza:

Ezt az adatot megszoktak adni g/dl es g/l ertekben is.

Valoszinuleg a kezdő orvos azt hitte g/lben mer a mérő, kozben meg g/dlben.


Ettol meg a 10 vagy 100alatti ertek keves. Azt fogjak mondani egyel sok vasat. Soskat, majat a szokasos vas tartalmú eteleket. Plusz szuneteltesd a ver es plazmaadast legalabb fel evig.

2020. júl. 6. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/76 anonim ***** válasza:
Azert az orvos milyen magasan kvalifilikalt lehet, ha nem jon ra hogy 9,7g/l ertek kb lehetetlen. Tehát vagy rossz a mérő vagy valami nem jól van. Nem kerdezett meg mást hogy mi van?
2020. júl. 6. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!