Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Kezdhetek aggódni az életemért...

Kezdhetek aggódni az életemért ?! Kb. 10 g/l hemoglobin érték!!!

Figyelt kérdés

A helyzet az, hogy viszonylag régebb óta járok/jártam vérplazmát adni ( kb. 5 éve kisebb-nagyobb megszakításokkal ) és márciusban voltam utoljára, akkor még rendben voltak az értékeim. ( 130 g/l hemoglobin értékem volt, rendszeresen figyelve volt a vérképem ) 2 napja, pénteken ( majd 4 hónap kihagyás után ) újra elmentem plazmát adni és most már csak 9,7 g/l volt a hemoglobin értékem, tehát konkrétan a 10-et sem értem el, ami egyszerűen sokkoló és ijesztő! Az ottani dokinő írt is egy részletes leírást a háziorvosomnak, akihez majd holnap, azaz hétfőn tudok elmenni konzultálni. Gondolom el fog küldeni egy részletes laborra. Ebben a 4 hónapban az egyedüli kellemetlen tünet az volt, hogy viszonylag sűrűn volt hasmenésem, de ezt leszámítva jelenleg is teljesen jó az állapotom, ami megdöbbentő ilyen érték mellett, ami kb. halálosnak tűnik a 130-as minimum normál értékhez képest. Érthetetlen, hogy mitől zuhant be ennyire 4 hónap, miközben mégcsak plazmát sem adtam.... Mitől lehet ez szerintetek ? Rák ? Belső fekély ? B12 hiány ? Felszívódási probléma ? Kezelés nélkül vajon meddig élnék ? Derült égből villámcsapásként ért ez az egész és kb. már minden végigfutott az agyamon.... Van esélyem a túlélésre/helyreállásra vajon ? Ami érthetetlen, hogy az általános közérzetem és a fizikai állapotom is rendben van.


31/F



#hemoglobin #vérszegénység #B12 #anémia #krónikus anémia #vészes vérszegénység
2020. júl. 5. 06:41
1 2 3 4 5 6 7 8
 51/76 anonim ***** válasza:

Nem tudom az immodiumnak mi a hatásmechanizmusa nem ismerem. De van két készítmény amik nem ilyen erősek talán de egy bevonatot képeznek az emesutőrendszeren ami csökkenti a gyulladást

Ezek a bolus adtringest és a smecta por. A smecta erősebben fogja a hasat. A bolus viszont az egyetlen gyógyszer aminek az állt a tájekoztatójában "semmilyen mellékhatást nem okoz" ez nagyon tetszett. :) veny nélküliek.

2020. júl. 10. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/76 anonim ***** válasza:

Egy barátomnak IBS bélbetegsége van, szintén gyakori hasmenéssel jár.

Neki csak a Lopedium hat, szintén az Imodium hatóanyaga. Évek óta szedi, nem okoz mellékhatást, sajnos az IBS csak karbantartható nem gyógyítható.

2020. júl. 10. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/76 A kérdező kommentje:

Bódításban lesz mindkettő, nem tudom mennyit segít a bódítás a kellemetlenségeken.... Ha esetleg valakinek van ebben tapasztalata, kérem írja meg.

Amitől jobban parázok, az a gyomortükrözés, ritka kellemetlen lesz majd ott öklendezni meg ilyenek... A kamerakapszulás tükrözős módszer lett volna a legjobb mindegyikre, dehát egyrészt nem tudom mennyire hatékony ( bár ha távirányítású, akkor lehet van olyan jó, mintha csővel csinálnák ), illetve retek drága, majd 400k....


Jó hír, hogy a barátod az IBS-re évek óta szedi az Imodium hatóanyagát probléma nélkül, ezek szerint ha ésszel van szedve, akkor nem durva. Mondjuk neki gondolom nem véres a széklete és nem vérzik belülről... Ha ez a probléma meg lesz oldva nálam, akkor elképzelhető, hogy a tünetek is megszűnnek és véget ér a hasmenés, ami igazán örömteli lenne.


Amíg nincs megoldva, hiába szedem az Imodiumot, mert az a vérzést nem állítja meg sajnos :( ( hiába vet véget a tüneteknek )


Ha nem lenne kezelve a probléma, gondolom hosszú távon szép lassan elvéreznék....

2020. júl. 11. 05:52
 54/76 A kérdező kommentje:

Kieg:


Az Imodium ( Lopedium ) hatásmechanizmusa tudtommal a bélmozgás lassításán és a puffadásos görcsök oldásán alapszik.


Nem sokkal a mostani tényfeltárás előtt voltam 1 hetet kikapcsolódni a párommal és akkor szedtem utoljára az Imodiumot, aminek a kezdő adagja 2 kapszula, majd utána minden egyes laza széklet után 1 kapszula. Szó szerint teljesen tünetmentes voltam, kedvemre zabálhattam összevissza mindent és semmi bajom se volt, minden reggel volt egy alkalommal kiadós és normális állagú székletem.

Mikor véget ért a holiday, befejeztem a szedését a cuccnak és még utána 4-5 napig tartott a hatása, utána viszont visszatértem a hasmenések világába....


Így vagy úgy, de véget fogok ennek vetni, napi 5-10 görcsös és véres hasmenéssel nem lehet élni, egyrészt nagyon kellemetlen, másrészt nagyon nem egészséges...

2020. júl. 11. 06:03
 55/76 anonim ***** válasza:

Ha ilyen jól reagálsz az Imodiumra, tuti, hogy nem daganat. Már írtam édesapámról, neki az volt napi 10 hasmenéssel, és ugyanezzel a tünetekkel, de a Lopedium - ő azt szedett - nagyon minimálisan hatott. Ugyanúgy erős ingere és hasmenése volt, hiába kapkodott be napi több kapszulát. Meg a neten is írják, 40 év alatt minimális az esély rosszindulatú folyamatra. Ne aggódj, magánrendelőben nem spórolnak a bódítóval, annyit adnak amennyi tényleg kiüssön. A gyomortükrözés 3 perc, nem kellemes, de még bódítás nélkül is kibírható. Csak addig öklendezik az ember, míg tolják le óvatosan a torkán a csövet. A vastagbél tükrözés már kicsit hosszabb - kb 20 perc - de ha bebódítanak akkor fájdalommentes. Előtte levő nap a hashajtás, és koplalás kicsit brutális, de szükséges, hogy tiszta legyen a bélfal. Gondolom írtak/írnak fel hashajtó port, azt megiszod, utána legyél a WC közelébe, mert gyorsan hat :))


Az a kapszulás módszer jónak tűnik, viszont semmi haszna, ha lenne egy polipod azzal a módszerrel nem lehet szövettant venni belőle, így akkor is maradna utána a hagyományos vastagbéltükrözés.

2020. júl. 11. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/76 A kérdező kommentje:
Köszi, valamelyest megnyugtattál most ezzel, remélem én is tényleg, hogy nem olyan vészes a dolog.
2020. júl. 11. 09:53
 57/76 A kérdező kommentje:

Amit még észrevettem amúgy, hogy fekvő helyzetben sokkal sűrűbben tör rám a hasmenés, mint mondjuk ülve vagy állva...

Biztos ennek is megvan az oka, csak nem tudom, hogy mi az.

2020. júl. 11. 12:30
 58/76 anonim ***** válasza:
Nekem csak gyomortükrözésem volt. Nem bódítottak. Kicsit olyan érzés volt mintha szajon át megerőszaloltak volna. De annyira gyorsan végeztek vele, hogy nem éltem meg szörnyűnek a vizsgálatot. Ézestelenítőt permeteztek a torkomba így nem éreztem a csövet. A szádat kipöckölik és valóban öklendeznem kellett nekem is meg nagyokat böfögni mert felfujják levegővel a gyomrod. De az nem fájt. Utána még talán egy óráig nem lehetett enni inni amíg kiment az érzéstelenítő hatása. Vigyél zsepit mert a nyálamat sem tudtam lenyelni így jó hogy volt nálam. De ahogy kiment az érzéstelenítő pont megkaptam az eredmenyt is és mentünk a párommal biciklivel a strandra még söröztünk is annyira semmi utóhatása nem volt a vizsgálatnak. A beltükrözésről egy barátom mesélt. Az mondta ő szerelmet vallott a nővérkének a bódítószertől. :D nem volt kellemes de kibírhatónak ítélte a dolgot. Nagynéném altatásban kérte. Megcsinálták neki úgy. Esetleg te is rakérdezhetsz ha félsz tőle de az 1 napos bentfekvést jelent.
2020. júl. 11. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/76 anonim ***** válasza:
Előző vagyok. Nekem azért volt a gyomortükrözést mert fél éve hasmenésem volt. Értsd reggel felkeltem és kijött belőlem minden a végén már csak víz. Utána barmit ettem görcsölt a hasam és időnként napközben is rám tört a hasmenés. Odaig jutottam hogy már féltem enni. Szóval elég durva volt a helyzet. Azt nem tudom vér volt e a szekletemben mert nem volt szekletvizsgálatom. Nem segitett semmilyen hasmeneselleni. Immodiumot igaz nem próbáltam. A diagnózis reflux lett. Semmi súlyos dolog. Az orvos azt mondta magmnak csinálom a stresszel. És a folytonos hasmenés pszichés eredetű. Savlekötőt kaptam felmondtam a munkahelyemen és lassan helyrejöttem. Nem azt akarom mondani, hogy neked is ez van. De néha nagyon súlyosnak tűnő problémák mögött ártamatlan dolgok állnak. Ennek már 10 éve de ha stresszes időszakom van akkor hasmenéses időszakom is lesz előbb utóbb. Ezt is érdemes végig gondolni. Ha valaki fél attól hogy hasmenést kap akkor ez berögzül és tenyleg lesz hasmenés. Persze vérzés nem, szóval jó, hogy utána jársz. Csak megnyugtatni próbállak :)
2020. júl. 11. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/76 A kérdező kommentje:

Köszi, hogy megosztottad a tapasztalataidat a gyomortükrözésről, elég mélytorkosan hangzik :D Az olyat inkább adni szereti az emberfia ugyebár :D


Viccet félretéve nekem furcsa, hogy nem voltál béltükrözésen hasmenéses tünetekkel, hanem csak gyomortükrözésen. Nálam az utóbbi inkább kiegészítő jellegű, úgy voltam vele, hogy akkor már legyen a vizsgálat teljes értékű, ha már egyszer elmegyek....

2020. júl. 12. 08:27
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!