Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Kezdhetek aggódni az életemért...

Kezdhetek aggódni az életemért ?! Kb. 10 g/l hemoglobin érték!!!

Figyelt kérdés

A helyzet az, hogy viszonylag régebb óta járok/jártam vérplazmát adni ( kb. 5 éve kisebb-nagyobb megszakításokkal ) és márciusban voltam utoljára, akkor még rendben voltak az értékeim. ( 130 g/l hemoglobin értékem volt, rendszeresen figyelve volt a vérképem ) 2 napja, pénteken ( majd 4 hónap kihagyás után ) újra elmentem plazmát adni és most már csak 9,7 g/l volt a hemoglobin értékem, tehát konkrétan a 10-et sem értem el, ami egyszerűen sokkoló és ijesztő! Az ottani dokinő írt is egy részletes leírást a háziorvosomnak, akihez majd holnap, azaz hétfőn tudok elmenni konzultálni. Gondolom el fog küldeni egy részletes laborra. Ebben a 4 hónapban az egyedüli kellemetlen tünet az volt, hogy viszonylag sűrűn volt hasmenésem, de ezt leszámítva jelenleg is teljesen jó az állapotom, ami megdöbbentő ilyen érték mellett, ami kb. halálosnak tűnik a 130-as minimum normál értékhez képest. Érthetetlen, hogy mitől zuhant be ennyire 4 hónap, miközben mégcsak plazmát sem adtam.... Mitől lehet ez szerintetek ? Rák ? Belső fekély ? B12 hiány ? Felszívódási probléma ? Kezelés nélkül vajon meddig élnék ? Derült égből villámcsapásként ért ez az egész és kb. már minden végigfutott az agyamon.... Van esélyem a túlélésre/helyreállásra vajon ? Ami érthetetlen, hogy az általános közérzetem és a fizikai állapotom is rendben van.


31/F



#hemoglobin #vérszegénység #B12 #anémia #krónikus anémia #vészes vérszegénység
2020. júl. 5. 06:41
1 2 3 4 5 6 7 8
 41/76 anonim ***** válasza:

Kerdezo, ha emesztesi eredetu lesz a dolog kerj egy vizsgalatot a belflorad, a biomok osszetetelere, es ennek megfeleloen alakitsd az etrended. Nem lesz benne semmi extra, de sokminden meguszhato,kivedheto ezzel.

Hajra.

2020. júl. 9. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/76 anonim ***** válasza:
Ilyet hol csinálnak de komolyan utolsó? :D
2020. júl. 9. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/76 anonim ***** válasza:
Hogy ne legyen reklam, sot annak gyanuja sem, priviben valaszolok inkabb.
2020. júl. 9. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/76 A kérdező kommentje:
Köszi a tippet! Mindenképp szeretnék utánajárni a dolognak, most már végigmegyek az úton úgymond.
2020. júl. 10. 05:49
 45/76 anonim ***** válasza:
Amúgy az is lehet hogy rendszeres véradastól már régebb óta vérszegény vagy csak korabban is valami mást mutatott a mérésük csak akkor épp pozitív irányban.
2020. júl. 10. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/76 anonim ***** válasza:
Ja, és azért van a székletében vér is.
2020. júl. 10. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/76 anonim ***** válasza:
53%
Okoskodni kell mindenképp ugye utolsó? Képzeld végig olvastam az egészet. De vér sokmindentől lehet és mivel nem látszik nem biztos hogy az okozott ekkora eltérést. Nekem nőként van ekkora úgy hogy vega vagyok és vérzek havonta elég látványosan :)
2020. júl. 10. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/76 anonim ***** válasza:
29%

"mivel nem látszik nem biztos hogy az okozott ekkora eltérés"


Mi nem látszik te szerencsétlen??? Vérzik a bél, a székletvér teszt pont az okkult (rejtett) vért hivatott kimutatni!


Figyelj, van a kérdezőnek elég baja, ha nem értesz egy kicsit sem a témához inkább hallgass, vagy menj a humor rovatba!

2020. júl. 10. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/76 A kérdező kommentje:

Nincs semmi gond, érzem, hogy mindenki próbál segíteni, amit nagyon köszönök így ismeretlenül is. Régebben szerintem pontosan mértek, mert akkor elküldték laborba és 3 nap múlva volt eredmény, most pedig egy gyorsteszttel megy a szerencsétlenkedés, de azon kívül, hogy halálra rémítik a donorokat, szerintem nem sok haszna van....


Vért igen ritkán adtam, életem során kb. 4x, plazmát viszont nagyon sokszor, utóbbi esetében nincs vérveszteség, mert a ferezis végén visszakapom a vért. Fene tudja, hogy ez a sok plazmaadás szerepet játszott e ennek az egésznek a kialakulásában, minden esetre az első tünetek talán márciusban vagy áprilisban kezdődtek így visszaemlékezve.


Jövő csütörtökön minden kiderül majd, végül lesz gyomortükrözés is a teljesség kedvéért. Ha tippelnem kéne, fekélyes vastagbélgyulladás lesz a befutó. ( colitis ulcerosa ) Igencsak magamra ismertem az olvasott tüneteket illetően, persze az is lehet, hogy tévedek. Lényeg, hogy meg legyen oldva a probléma, mert egész életemben nem élhetek Imodiumon, nem hinném, hogy jót tenne hosszútávon, mégha tünetkezelésre tökéletes is. Amikor szedtem, olyan volt a székletem, mint a mesékben :D Érthetetlen, hogy egy vény nélküli hasfogó hogyan képes így helyretenni ezt, mégha tünetileg is. Senkinek nem kívánom ezt az egészet tényleg, napi 5-10 hasmenés, kellemetlen tünetek, étkezés után szinte egyből rohanás a wc-re, egy szóval élhetetlen lesz tőle az egész életed és kb. sehová sem tudsz nyugodtan kimozdulni, mert folyton attól kell félni, hogy mikor tör rád a hasmars. Ez így nem élet, komolyan.

2020. júl. 10. 20:40
 50/76 anonim ***** válasza:
Megértelek kérdező, és nagyon sajnálom :( Bármi is az, még időben kiderül ha pár hónapja kezdődött a hasmenés. Az jó, ha az Imodium így megfogja, amíg nincs kikezelve van egy kis segítséged. Bódításban lesz a gyomor és béltükrözésed?
2020. júl. 10. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!