Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Kezdhetek aggódni az életemért...

Kezdhetek aggódni az életemért ?! Kb. 10 g/l hemoglobin érték!!!

Figyelt kérdés

A helyzet az, hogy viszonylag régebb óta járok/jártam vérplazmát adni ( kb. 5 éve kisebb-nagyobb megszakításokkal ) és márciusban voltam utoljára, akkor még rendben voltak az értékeim. ( 130 g/l hemoglobin értékem volt, rendszeresen figyelve volt a vérképem ) 2 napja, pénteken ( majd 4 hónap kihagyás után ) újra elmentem plazmát adni és most már csak 9,7 g/l volt a hemoglobin értékem, tehát konkrétan a 10-et sem értem el, ami egyszerűen sokkoló és ijesztő! Az ottani dokinő írt is egy részletes leírást a háziorvosomnak, akihez majd holnap, azaz hétfőn tudok elmenni konzultálni. Gondolom el fog küldeni egy részletes laborra. Ebben a 4 hónapban az egyedüli kellemetlen tünet az volt, hogy viszonylag sűrűn volt hasmenésem, de ezt leszámítva jelenleg is teljesen jó az állapotom, ami megdöbbentő ilyen érték mellett, ami kb. halálosnak tűnik a 130-as minimum normál értékhez képest. Érthetetlen, hogy mitől zuhant be ennyire 4 hónap, miközben mégcsak plazmát sem adtam.... Mitől lehet ez szerintetek ? Rák ? Belső fekély ? B12 hiány ? Felszívódási probléma ? Kezelés nélkül vajon meddig élnék ? Derült égből villámcsapásként ért ez az egész és kb. már minden végigfutott az agyamon.... Van esélyem a túlélésre/helyreállásra vajon ? Ami érthetetlen, hogy az általános közérzetem és a fizikai állapotom is rendben van.


31/F



#hemoglobin #vérszegénység #B12 #anémia #krónikus anémia #vészes vérszegénység
2020. júl. 5. 06:41
1 2 3 4 5 6 7 8
 61/76 anonim ***** válasza:
Nekem az volt a fura, hogy szekletvizsgálat sem volt. Nem akart kínozni a háziorvos szerintem a béltükrözéssel. Úgy volt vele majd a gastron eldöntik kell e. De végülis utólag igaza volt mert megoldódott. :) Persze biztosabb mindkettő. De nem bánom, hogy kimaradt az élmény fele. :)
2020. júl. 12. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/76 A kérdező kommentje:
Azt nem csodálom :))) Nekem csütörtökön dupla élvezet lesz :D Majd beszámolok a nem mindennapi élményekről :)
2020. júl. 12. 11:23
 63/76 anonim ***** válasza:
Ha állandóan hasmenésed van és vér van benne, akkor jó eséllyel IBS-ed vagy IBD-d van.
2020. júl. 12. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/76 A kérdező kommentje:
Én is ezek közül tippelek valamelyikre, inkább talán az IBD lesz szerintem :(
2020. júl. 12. 11:44
 65/76 A kérdező kommentje:

Nos, megtörtént a gyomor- és vastagbéltükrözés is.


Tapasztalatok a vastagbéltükrözésről:


Pokolian rossz volt, hiába a bódító, nekem semmit nem ért ( lehet azért mert majd 100 kg vagyok )és nagyon fájdalmas volt főleg az eleje, valószínűleg a gyulladt vastagbelem miatt. Üvöltöttem is akkor egy baromi nagyot :D


Tapasztalatok a gyomortükrözésről:


Belespricceltek a torkomba érzéstelenítőt, cserébe nyelni se bírtam, folyt a nyálam mint a szemét és öklendeztem ezerrel, de ez legalább gyorsabban ment sokkal.


Konklúzió:


Baromi rossz mindegyik, legközelebb csakis altatásban fogom csináltatni, tény, hogy egyáltalán nem bírom a fájdalmat és a kellemetlenségeket, nem nekem valók ezek :)


Diagnózis:


Colitis ulcerosa ( vastagbélgyulladás ), viszont se daganat, se polip, se fekély, se semmilyen seb nincs a beleimen szerencsére. A gyomrom pedig szép egészséges.


Pentasa 2 g granulátumot írt fel a magándoki kezdésnek, reményei szerint leviszi majd a gyulladást és elérhető lehet vele a tünetmentes állapot, ami nagyon jó lenne. Reméljük szteroidos cuccokra nem lesz majd szükség, elvileg a lehető legenyhébb verziója ez a colitisnek, nem véletlenül nem voltak különösebb fájdalmaim nyugalmi állapotban, csak ugyebár a kellemetlen hasmenéses tünetek.


Meglátjuk a továbbiakat majd, de egy kicsit megkönnyebbültem, hogy nem halálos a diagnózis és elvileg ez egy jól kezelhető betegség, csak ki kell majd tapasztalni a megfelelő kezelési metódust.


Nem kizárt, hogy későbbiekben kipróbálok majd alternatív gyógymódokat is, akár gyógyteák által, akár más dolgokat is, mert azért annyira nem lenne baró, ha egész életemben gyógyszert kéne minden nap szednem :( De a legfontosabb, hogy megszabaduljak ezektől az élhetetlen dolgoktól, mint a napi 5-10x hasmenés, mert azzal sajnos nem lehet együttélni, ha élni is akar az ember.

2020. júl. 16. 19:06
 66/76 A kérdező kommentje:

Kieg.:


Pancolitis egész pontosan a fajtája a CU-mnak, csak hogy teljes legyen a boldogság :) Az egész szakaszát érinti a vastagbelemnek a gyulladás :( Remélem a Pentasa sokat fog majd segíteni.

2020. júl. 16. 19:19
 67/76 anonim ***** válasza:
De jó hír! :) Már a lehetőségekhez képest. :) De nem daganat!!! Meglátod eredményesen fognak kezelni! Túl vagy rajta végre, és meg fogsz gyógyulni!
2020. júl. 16. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/76 A kérdező kommentje:
Köszönöm a kedves szavakat! A próféta szóljon belőled! :)))
2020. júl. 17. 04:19
 69/76 anonim ***** válasza:
Hát te egy hős vagy komolyan mondom. :) Nem akartam írni előtte de hallottam milyen rossz a hatulról tükrözés. Meg előtte a hashajtás. De nagyon jó, hogy nincs semmi halálos kór és kezelhető a problémád. Azt nem mondták mitől alakulhatott ki? Majd kívancsi vagyok mit használsz kiegeszítő kezelésként és az eredmények is ahogy javul az állapotod. Köszi, hogy megosztottál mindent nagyon tanulságos volt.
2020. júl. 17. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/76 A kérdező kommentje:

Igazán nincs mit! :) Kiváltó okként a szokásos stresszes életmódot jelölték meg ( ami bullshit szerintem, ezt mindenre zsigerből rávágják, egyáltalán nem stresszes az életem és nyugalmi állapotban is simán rámjött a hasmars ), illetve a genetikai okot, ami nem lenne meglepő, mert édesanyámnál is diagnosztizáltak ilyet régebben, illetve az ő testvérénél is. Utóbbinak nagyobb a valószínűsége szerintem, de gyaníthatóan sosem fog kiderülni a pontos ok, végülis nem számít, mert már megtörtént a gond, meg kell oldani.


Tegnap este vettem be az első ( 4 g ) adag Pentasa granulátumot, de szerintem még bőven bennem lehetett a béltisztító cucc, aminek eredményeként éjjel is többször voltam kinn a budin halknak semmiképpen sem nevezhető hangok kíséretében :))) Ma reggelre kiürültem szerintem, reggelire rántottát ettem és bevertem mellé a következő adag Pentasat ( úgy döntöttem először kipróbálom azt a szedési módszert, amikor reggel egyszerre beveszem a 2x2 g-ot aztán meglátjuk, hogy ketté kell e bontani, francnak van kedve mindig észben tartani, hogy este is tutira bevegyem ) és szerencsére utána nem kellett WC-re rohannom ( ahogy ez általában rövid időn belül lenni szokott ) majd rá 2 órára betoltam egy szép nagy adag rizseshúst is, ez volt 1 órája és még mindig semmi, úgyhogy valamit lehet, hogy ér a dolog. Nem gondoltam volna, hogy ilyen gyorsan hathat a cucc, csak itt a tünetek kezelése mellett remélhetőleg leviszi majd a gyulladást is és ezáltal talán megszűnik majd a vérzés is....


Az Imodiumot úgysem lehet tartósan szedni, nem ajánlott, viszont ezt a Pentasa-t pont, hogy tartós szedésre találták ki. Persze meglátjuk a továbbiakat, de idővel szerintem kipróbálok majd alternatív gyógymódokat is, nem akarok csodát tenni, mert elvileg ebből nem lehet kigyógyulni, ettől függetlenül ha hosszú távon tünetmentes leszek, nekem már az is teljesen jó, csak könyörgöm, ne kelljen már egy nap 20x WC-re rohanni hasmenéssel :D Akinek nincs ilyen gondja, el sem tudja képzelni, mennyire meg tudja keseríteni az ember napjait....

2020. júl. 17. 13:22
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!