Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Kezdhetek aggódni az életemért...

Kezdhetek aggódni az életemért ?! Kb. 10 g/l hemoglobin érték!!!

Figyelt kérdés

A helyzet az, hogy viszonylag régebb óta járok/jártam vérplazmát adni ( kb. 5 éve kisebb-nagyobb megszakításokkal ) és márciusban voltam utoljára, akkor még rendben voltak az értékeim. ( 130 g/l hemoglobin értékem volt, rendszeresen figyelve volt a vérképem ) 2 napja, pénteken ( majd 4 hónap kihagyás után ) újra elmentem plazmát adni és most már csak 9,7 g/l volt a hemoglobin értékem, tehát konkrétan a 10-et sem értem el, ami egyszerűen sokkoló és ijesztő! Az ottani dokinő írt is egy részletes leírást a háziorvosomnak, akihez majd holnap, azaz hétfőn tudok elmenni konzultálni. Gondolom el fog küldeni egy részletes laborra. Ebben a 4 hónapban az egyedüli kellemetlen tünet az volt, hogy viszonylag sűrűn volt hasmenésem, de ezt leszámítva jelenleg is teljesen jó az állapotom, ami megdöbbentő ilyen érték mellett, ami kb. halálosnak tűnik a 130-as minimum normál értékhez képest. Érthetetlen, hogy mitől zuhant be ennyire 4 hónap, miközben mégcsak plazmát sem adtam.... Mitől lehet ez szerintetek ? Rák ? Belső fekély ? B12 hiány ? Felszívódási probléma ? Kezelés nélkül vajon meddig élnék ? Derült égből villámcsapásként ért ez az egész és kb. már minden végigfutott az agyamon.... Van esélyem a túlélésre/helyreállásra vajon ? Ami érthetetlen, hogy az általános közérzetem és a fizikai állapotom is rendben van.


31/F



#hemoglobin #vérszegénység #B12 #anémia #krónikus anémia #vészes vérszegénység
2020. júl. 5. 06:41
1 2 3 4 5 6 7 8
 71/76 anonim ***** válasza:
Azért a "viszonylag sűrűn volt hasmenésem"-ből hamar eljutottunk a napi 20x WC-re rohanni hasmenéssel dologig.
2020. júl. 17. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/76 anonim ***** válasza:
Látom utolsó sikerült kiemelned a lényeget a dologból. :D nagyon unatkozhatsz :D
2020. júl. 17. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/76 anonim ***** válasza:
Nem unatkozom, csak a kérdés a hemoglobin értékre irányult, aztán kiderült, hogy bélgyulladás miatt folyton fosik.
2020. júl. 17. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/76 anonim ***** válasza:
49%
És? Amiatt lett vérszegény. Olvasd végig. Úgyis ráérsz. :D
2020. júl. 17. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/76 A kérdező kommentje:

Na látom megérkezett az ügyeletes kötekedő emberke, furcsálltam is, hogy 70+ kommentes kérdésnél, hogy nem böfögött még be senki semmi provokatívat :)))


Értelemszerűen az egész story egy tévesen megítélt extrém alacsony hemoglobin értékből indult ki, majd végül kiderült, hogy a colitis áll a hátterében a dolognak, amit akkor még nem tudtam.


Amikor az ember egy ilyen szövegkörnyezetben leír számokat, mint pl. 5-10-20 hasmenés, akkor talán sejthető, hogy nem full konkrétan gondolja, hanem arra akar rávilágítani, hogy piszok sokat megy a wc-re FOSNI (igen, fosni, a te kedvedért :) )


Örülj neki, ha neked nincs ilyen problémád, hidd el, mocsok rossz és kvázi tönkreteszi az életed, ha nincs kezelve.


Másik kollégának pedig köszi, hogy megírta a kötekedő barátunknak, hogy miről is van szó :)


Peace!

2020. júl. 18. 10:40
 76/76 labellamafia válasza:
9,7 akkor még jó. Nekem 3. Még élek. Semmi bajom csak fáradt vagyok.
2021. dec. 20. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!