Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Kezdhetek aggódni az életemért...

Kezdhetek aggódni az életemért ?! Kb. 10 g/l hemoglobin érték!!!

Figyelt kérdés

A helyzet az, hogy viszonylag régebb óta járok/jártam vérplazmát adni ( kb. 5 éve kisebb-nagyobb megszakításokkal ) és márciusban voltam utoljára, akkor még rendben voltak az értékeim. ( 130 g/l hemoglobin értékem volt, rendszeresen figyelve volt a vérképem ) 2 napja, pénteken ( majd 4 hónap kihagyás után ) újra elmentem plazmát adni és most már csak 9,7 g/l volt a hemoglobin értékem, tehát konkrétan a 10-et sem értem el, ami egyszerűen sokkoló és ijesztő! Az ottani dokinő írt is egy részletes leírást a háziorvosomnak, akihez majd holnap, azaz hétfőn tudok elmenni konzultálni. Gondolom el fog küldeni egy részletes laborra. Ebben a 4 hónapban az egyedüli kellemetlen tünet az volt, hogy viszonylag sűrűn volt hasmenésem, de ezt leszámítva jelenleg is teljesen jó az állapotom, ami megdöbbentő ilyen érték mellett, ami kb. halálosnak tűnik a 130-as minimum normál értékhez képest. Érthetetlen, hogy mitől zuhant be ennyire 4 hónap, miközben mégcsak plazmát sem adtam.... Mitől lehet ez szerintetek ? Rák ? Belső fekély ? B12 hiány ? Felszívódási probléma ? Kezelés nélkül vajon meddig élnék ? Derült égből villámcsapásként ért ez az egész és kb. már minden végigfutott az agyamon.... Van esélyem a túlélésre/helyreállásra vajon ? Ami érthetetlen, hogy az általános közérzetem és a fizikai állapotom is rendben van.


31/F



#hemoglobin #vérszegénység #B12 #anémia #krónikus anémia #vészes vérszegénység
2020. júl. 5. 06:41
1 2 3 4 5 6 7 8
 31/76 anonim ***** válasza:
Nagyon fiatal vagy a rákhoz, kizárt, hogy az legyen. Bélgyulladásnál is van vérzés, és az emelkedett fehérvérsejt szám is gyulladást mutat. Édesapámnál a fws rendben volt. Jó, hogy ilyen hamar lesz tükrözés, akkor megnyugodhatsz remélhetőleg.
2020. júl. 8. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/76 A kérdező kommentje:
Nagyon remélem én is és azt is, hogy hamar túlleszek ezen az egészen.... Újra és újra rá kell döbbenjek, hogy az egészség a legfontosabb dolog.
2020. júl. 8. 18:43
 33/76 anonim ***** válasza:
Majd írj tükrözés után, és próbálj ne stresszelni! Tudom könnyű mondani, de akkor is! :) Nem lesz semmi súlyos baj!!
2020. júl. 8. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/76 anonim ***** válasza:
Székleted milyen amúgy? Miért nézték a székletvért?
2020. júl. 8. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/76 A kérdező kommentje:

Persze írok majd, jövő csütörtök délután lesz és akkor majd okosabbak leszünk.


Házidoki írt beutalót székletvér vizsgálatra is, gondolom gyanakodott rá, hogy esetleg az lehet az oka a kialakult vérszegénységnek.

2020. júl. 9. 06:34
 36/76 A kérdező kommentje:

A székletem amúgy vagy hasmenéses vagy nagyon laza állagú, kimondottan a vér nem látható benne szabad szemmel, de ettől még ott van benne sajnos, ennek a pontos okát kell majd kideríteni és a vérzést megszüntetni.

Utána lehet majd az értékek helyreállításával foglalkozni, leginkább a vaséval, mert az siralmasan alacsony....

2020. júl. 9. 06:38
 37/76 anonim ***** válasza:
Véletlenül nem ettél a minta leadása előtt valami "véreset"? Máj hurka stb? Az is adhat fals pozitív eredményt a székletben. Bár ha ilyen rosszakk férfiként a vas értékid akkor lehet tényleg ez az ok. A többi eltérés ami nem a vérsuegenységi paraméter azért annyira nem rossz. Szerintem ha ennyire jól vagy fizikailag ne gondolj szörnyű dolgokra. Akár egy belső aranyér is lehet az ok amit nem érzel. Egy ismerősömnek reggel hatalmas vérfolt volt a lepedőjén. A fenekéből jött. Kivizsgálás, tükrözés minden irányból. Semmi nem derült ki mitől volt. Ennek 5 éve. :) azóta is jól van. Pedig brutálisnak tűnt a dolog első ránézésre. Majd írd meg mi volt.
2020. júl. 9. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/76 A kérdező kommentje:
Nem, nem ettem semmi ilyesmit előtte :) Ezeket amúgyis elég ritkán szoktam fogyasztani. Hamarosan kiderül, hogy mi van, én is bízom benne, hogy semmi komoly, mert ahhoz "túl" jól érzem magam, az étvágyam is nagy, fogyni se fogytam, erősnek érzem magam.
2020. júl. 9. 11:21
 39/76 anonim ***** válasza:
Szurkolok hogy csak aranyér legyen az a legkisebb gond
2020. júl. 9. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/76 A kérdező kommentje:
Hát az király lenne de szerintem vastagbélfekély lesz a hunyó.... :(
2020. júl. 9. 19:47
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!