Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » 27 éves eddig egészséges lány...

27 éves eddig egészséges lány vagyok. Mennyi a valószínűsége hogy ALS betegségem van?

Figyelt kérdés

gyengébbek par napja a labaim (igaz 4 éve ulomunkazom 11 órába ) és utána olvastam azt írjak látható tünet a nyelvizom sorvadas. Megnéztem alul a nyelven tényleg furcsának tűnik ámbár előtte még sosem néztem meg, lehet

Mindig ilyen volt? Mozgatni nagyon jól tudom a nyelvem és nem faj. 3 hónappal ezelőtt voltam fizikai neurologias vizsgálaton ott mindenem jó volt de akkor lehet el kellene mennem hétfőn egy ujabbra? Annyira rettegek egész éjjel sírtam ez egy gyógyíthatatlan betegség :(


2019. jan. 19. 07:55
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
68%

"A lábam tökéletes most a jobb kezemen érzem a zsibbadast és a kisujjamon. De pont utána jött ki a tünet hogy észrevettem mintha kisebb lenne a kisujjam mint eddig. Lehet csak be mesélem ? Tud az agy ilyen Tunetet produkálni? Hétfőn megyek háziorvoshoz de annyira félek :( 27 évesen előttem az élet nem akarok lélegeztetőgépen élni.."

Egész biztos, hogy csak bemeséled. Kérdd meg a háziorvost, hogy ajánljon egy jó pszichológust, az kell neked.

Fogalmam sincs, a barátod hogy bírja ezt, én már rég leléptem volna a helyében. Ha nem akarod, hogy ő is erre az elhatározásra jusson, akkor ne saját magadat nézegesd, hanem őt! De jó alaposan vizsgáld meg mindenét, hogy nem lett-e kisebb vagy nagyobb, mint a múlt héten.

2019. jan. 19. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 A kérdező kommentje:
Ezen most felnevettem! :D köszi ez kellett :)
2019. jan. 19. 17:06
 23/31 anonim ***** válasza:
75%
Helyes :) Tényleg mozduljatok ki, szórakozzatok, élvezzétek egymás társaságát... Találj örömöket ez életedben, akkor kevésbé gyötörnek majd a hipochonder tévképzetek. Félre ne érts, nem gúnyból mondom- Én is ezt csináltam. Azóta kerülöm a webbeteget, meg ilyesmiket, és nem fedezek fel tüneteket magamon... Amúgy aki nincs benne, nem tudja milyen szar az amikor sorozatosan betegnek hiszed magad. És elhatározod hogy nem olvasol ilyesmiket, mert butaság, de nem bírod megállni, amitől aztán újra betegnek hiszed magadat.
2019. jan. 19. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:
52%

"És elhatározod hogy nem olvasol ilyesmiket, mert butaság, de nem bírod megállni"

Ezért kell elfoglalni magát az embernek valamivel, akkor ideje se jut rá, hogy folyton a netet bújja.

2019. jan. 19. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
39%
Az orvosod is átment ezeken, ő is bemesélt magának minden betegséget, amikor orvostanhallgató volt. Bár lehet, hogy már nem emlékezik rá.
2019. jan. 19. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:
46%
"Ezért kell elfoglalni magát az embernek valamivel, akkor ideje se jut rá, hogy folyton a netet bújja." Egyetértek, ezért is javasoltam hogy mozduljanak ki. Élvezni kell az életet, nem örökösen aggódni.
2019. jan. 19. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 A kérdező kommentje:
Még annyi kérdés hogy szerintetek attól hogy 4 éve ulomunkazok egy bárszéken napi 11 órát szabadnapjaimon pihenek illetve munkába is kocsival járok tehát tényleg nagyon mozgásszegény az eletmodom okozhat izomgyengeséget?
2019. jan. 20. 13:31
 28/31 anonim ***** válasza:

"attól hogy 4 éve ulomunkazok egy bárszéken napi 11 órát szabadnapjaimon pihenek illetve munkába is kocsival járok tehát tényleg nagyon mozgásszegény az eletmodom okozhat izomgyengeséget?"

Nem tudom, mit értesz pontosan "izomgyengeség" alatt (remélem, nem valami halálos kórt), de az biztos, hogy jobbat tennél az izmaidnak azzal, ha többet mozognál. És nem csak az izmaidnak: a hipochonderség is elmúlna tőle! De most nehogy elkezdj azon parázni, hogy jaj, mi lesz az izmaimmal, hiszen nagyon is egyszerű a megoldás: ne az legyen a pihenés a szabadnapjaidon, hogy leteszed magad, hanem pl. az, hogy elmész táncolni a barátoddal. A zene egy további plusz a léleknek! A kocsi helyett meg járj tömegközlekedéssel, és mindig szállj le egy-két megállóval hamarabb, hogy a maradék távot gyalog tedd meg!

Mellesleg milyen munka az, hogy napi 11 óra bárszéken? Miért pont bárszéken?...

2019. jan. 20. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 A kérdező kommentje:
Nem nevezem nevèn, Magyarország legnagyobb szolgaltatójánál dolgozom menj be bármelyik plázába az üzletbe és nézd meg a “kínálatot” :/
2019. jan. 20. 14:34
 30/31 anonim ***** válasza:
Mozogj rendszeresen, egyél sok zöldséget, gyümölcsöt. Munka közben jó lenne néha felállni, és sétálni egyet. Sajnos lehet, hogy kezdődő visszered van, attól fájhat a lábad, az ilyen munkánál gyakori.
2019. jan. 20. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!