Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Nem értelek benneteket, miért...

Nem értelek benneteket, miért kell egyből mindenkit lehordani? 17 évesen cigizek, ciki?

Figyelt kérdés
Igen, rászoktam, már régebben talán 14 éves voltam amikor először nyaraltam Máltán egyedül, és rászoktam. De most, szerintem kinézek olyan 20-21nek, és nem érzem cikinek ha rágyújtok. Családom is tudja, tehát ha étterembe megyek/ megyünk akkor úgy foglalnak. Az hogy 13évesen g.ci menőnek érzik magukat vele, az ciki. De az hogy valaki 17-18évesen cigizik az nem. Vagy mégis?
2010. aug. 10. 22:29
1 2 3 4
 31/31 anonim ***** válasza:
31%

Na hogy a kérdésre is válaszoljon valaki:

Nem, egyáltalán nem ciki. Én 16 évesen szoktam rá, most leszek 23, ez van. Azt hiszem, hogy ez mindenkinek a saját döntése. Nem, nem okoz tüdőrákot, de ha hajlamos vagy rá, elősegítheti. Tény. Kockázat. Megint csak ez van. De azt hiszem, hogy ha valaki ezt a kockázatot végiggondolja és mégsem teszi le, akkor az az ő saját dolga, saját magánszférája, én sem szólok bele, hogy az anyósom disznózsírral készít mindent, mikor náluk vagyunk, pedig az is káros. Ja hogy nem tüdőrák, csak magas koleszterin? Arra is hajlamos vagyok, köszönöm, sokkal hamarabb és könnyebben öl meg bárkit egy elzsírosodott szív, mint egy tüdőrák. Persze most jön majd a lepontozás, meg hogy én még biztos nem láttam tüdőrákost, beteg tüdő képeit, stb... előrebocsájtanám, hogy LÁTTAM. Két ismerősöm is meghalt tüdőrákban, az egyik még csak passzívan sem dohányzott soha, megkért, hogy mellette ne, és tiszteletben tartottuk. Mint ahogyan tiszteletben tartom azt is, hogy buszmegállóban, utcán, kávézóban nem füstölök a másik ember pofájába (akkor sem, ha dohányzik). Tolerancia. Ha az egyik irányban megvan, a másikban is elvárható lenne, azt hiszem. Hozzátéve még annyit, hogy az atidohányos barátnőm 20 évesen adta fel a harcot, 15 évesen diagnosztizálták. A vőlegényem ugyancsak tüdőrákos. Én hajlamos vagyok rá. Nem egy példa van a környezetemben, de én vállalom a kockázatot. Nem vagyok rá büszke, de ez van.

Bocs, ha túl hosszúra sikeredett, csak idegesítenek a nagypofájú antidohányosok... és mégegyszer: TOLERANCIA


22/L, aktív dohányos

2010. aug. 24. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!