Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Sok kedves erkélyen dohányzót...

Sok kedves erkélyen dohányzót miért nem zavarja, hogy mások lakásába pöfékelik be az undorító bűzt?

Figyelt kérdés

Ilyenkor a válaszuk ugye az, hogy "nem akarják, hogy cigi füst legyen a lakásban", de az már nem zavarja őket, hogy mások lakásába beokádják a füstöt? Főleg nem dohányzó emberekébe.


Ilyenkor szorítok azon, hogy emeljék fel 3xosára a cigi árát.


Az már csak hab a tortán, amikor úton útfélen eldobálják a csikket



2021. júl. 27. 12:21
1 2 3 4 5 6 7 8
 11/78 anonim ***** válasza:
86%

Hozzánk rendszeresen bejön a füst mikor a szomszéd cigizik.

De ez van, legalább nem a mulatóst meg az üvöltözést kell hallgatni, "csak" a füstöt elviselni.

Majd egyszer talán sikerül családi házba költözni.

2021. júl. 27. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/78 anonim ***** válasza:
56%

Uhh...elolvastam az ötödik válaszig és fizikális fáradtságot kezdtem el érezni ezektől az erőltetett hasonlatoktól, meg mellébeszéléstől.


A helyzet az, hogy a dohányosok nagy többségének nincsen önkritikája és/vagy egyszerűen szarik a másik emberre. Ezt így lehet nyugodtan csomagolgatni, meg megmagyarázni, hogy mennyivel jobb, hogy nem a lakásban gyújt rá, meg hogy átjön a kajaszag is, de attól még a helyzet ugyanaz marad, egoizmus és önkritikátlanság. Hasonló történet ez, mint sok minden mással is, hogy amikor valaki számára meg kellene magyarázni, hogy mi a különbség a dohányzás, meg a főzés között, akkor annak valószínűleg fölösleges megmagyarázni. Amit gyerekkorotokban a szüleitek elmulasztottak belétek nevelni kedves dohányosok, azt nem másnak a dolga megtenni és valószínűleg fölösleges is volna...

Kétségkívül jó volna viszont, ha a dohányosoknak nagyobb mértékben kellene hozzájárulniuk viszont az egészségügyi rendszer fenntartásához és üzemeltetéséhez, a nem dohányosokhoz képest. És itt most megint nem hiszem, hogy el kellene magyarázni, hogy van különbség a kövérség, vagy ne adj'Isten az alkoholizmus és a dohányzás között, de annyit segítenék, ha valaki nem értené, hogy én olyat még nem láttam, hogy az én májam is zsugorodásnak indult volna, ha valaki mellettem megivott valamit, vagy átpattant volna rám egy hurka valakiről, aki éppen egy hamburgert tett magáévá. Olyat viszont rendszeresen tapasztalok, hogy akár gyerekek is elszenvedik és szívják akaratlanul is egy önkritikátlan, magát észrevenni képtelen dohányos miatt a mérgező füstöt. A tömegközlekedési eszközökön is különbséget lehetne/kéne tenni a tarifákban a nem dohányzók javára. Általános tapasztalat szerintem az is, hogy egy-két a tömegközlekedési eszközre felszálló dohányos egy egész jármű légterét be tudja büdösíteni pusztán a kilélegzett levegőjével, ruhája szagával éa kellemetlenné tudja tenni a többiek számára az ott tartózkodást.

2021. júl. 27. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/78 anonim válasza:
69%
Iskolában amikor még szabadott cigizni az udvaron és nagy tömeg gyűlt össze, mi meg fent voltunk a másodikon és ki nyitottuk az ablakot, akkora füst szállt fel mintha avart égettek volna.
2021. júl. 27. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/78 anonim ***** válasza:
82%

"Kétségkívül jó volna viszont, ha a dohányosoknak nagyobb mértékben kellene hozzájárulniuk viszont az egészségügyi rendszer fenntartásához és üzemeltetéséhez"


Ezt megis teszik. A cigi árának a legnagyobb része adó.

Mellesleg akkor legyen igaz ez az elhízott, mozgásszegény, tohonya életmódot folytatókra, piálókra is, mivel semmivel sem kisebb kockázat.

2021. júl. 27. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/78 anonim ***** válasza:
69%
12 es de én nem leszek agresszív a cigitől , nem leszek mi vaan mi vaan mi vaan állapotban és keménykedek , akkor beszéljünk ezekről. Azt tudta hogy nem a füst megy be csak a szaga attól drágám neked nem lesz bajod ,de ha alkesz beléd köt és megbökdös na attól lesz bajod. Ne kelljen már azért leazoknom a cigiről mert te nem dohányzó vagy és bajod van a cigi szaggal ,ha nem tetszik költözz el ,itt nálunk a lépcső házban 2család van aki nem dohányzik érdekes nem szóltak még be... vagy nem lesz bajod attól hogy más melletted hambit eszik nem persze nem bajod ,de a gyorséttermi szag rajtad lesz ,engem meg pl az zavar ,na akkor többet nem mész gyors étterembe? Fizessek többet mert cigizek? Akkor az akik isznak alkoholt mégha nem is rendszeresen akkor ők is fizesen többet ,meg azok is akik gyors ételt esznek mert elhíznak tőle.......ne legyünk már álszentek....
2021. júl. 27. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/78 anonim ***** válasza:
67%
Nem azt irtam hogy a fozes es a dohanyzas ugyanaz, hanem hogy ugyanugy szag. Es rogton dohanyosnak titulalni, gratulalok! Nem dohanyzok
2021. júl. 27. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/78 anonim ***** válasza:
63%

#15: ekkora fasságot rég hallottam.

Akkor a nitro lakk sem ártalmas, hiszen csak a szagát érzed mikor szárad, nyugodtan aludj mellette minden nap :))

2021. júl. 27. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/78 anonim ***** válasza:
71%
A légáramlat nagyon is be tudja vinni a füstöt a szomszéd lakásba. Én be szoktam csukni az ablakot egy időre, ha ezt megérzem.
2021. júl. 27. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/78 anonim ***** válasza:
13%
Hát amennyi füstje van a ciginek attól neked nem lesz bajod... ha belefújjom a pofidba még attól sem. A károsabb része már az én tüdömben van , olyan gyorsan elillan az a pici füst hogy csak a szag megy be, de ha mondjuk bográcsozok az erkélyen akkor tuti füst megy be hozzád
2021. júl. 27. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/78 anonim ***** válasza:
67%

#20 megertettük, hogy bita vagy, most már hagyd a hülyeséget.

A füst és a szag együtt megy, ugyanabban a levegőben.

2021. júl. 27. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!