Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Szerintetek baj, hogy ha egy...

Szerintetek baj, hogy ha egy szülő tamogatja, hogy dohányozzon a gyereke?

Figyelt kérdés

Haverom titkolta, hogy cigizik aztán egyszer cigizett a házuk előtt, és haza jott az apja. És annyit mondott, hogy erről meg beszélnek. És nem kapott semmi szidást, hanem au apja vett neki 3 doboz cigit.

Na szerintetek ez jó szülő?

16 éves. Az anyja is cigizik, szóval ilyen megtiltom hogy cigizz nincs.



2013. okt. 27. 19:35
 1/5 anonim ***** válasza:
Szerintem nagy baj, az ilyen nem jó szülő, inkább megveszi a gyereknek minthogy leszokna..., sajnos nem ez az egyedüli ilyen eset, aztán majd ha beteg lesz a gyerekük nézhetnek...
2013. okt. 27. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Szerintem ,én mint szülő ugy gondolom,illetve a saját bőrömön is tapasztaltam,hogy 15 éves voltam mikor apám,és anyám megengedte hogy itthol dohányozzak.És lám már évek óta nem szivom.Miért is? Nem tiltották,igy nem volt olyan érdekes a dolog.Sok kamaszt tiltanak minden vacaktol.Nem biztos hogy jol teszik.Hiszen tiltja 15 évesen a cigitől,és a piátol.Nem iszik 18-19 éves koráig.Aztán mikor igazán normálisnak kellene lennie akkor elkezdi.Mondván már neki senki nem parancsol.
2013. okt. 27. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nekem is engedték annyi idősen, nem örültek neki, de mivel ők is dohányoztak, tudták hogy úgysem hiteles, ha nekem meg nagyban tiltják. Nem tiltotta senki, ott és akkor cigizhettem ahol jólesett. Szobában, szülőkkel, családi eseményeken.. jól rá is szoktam. Aztán, hogyhogynem, magamtól saját elhatározásból, végleg leszoktam 19 évesen, úgy, hogy senki nem kért rá :D Szóval szerintem is hülyeség tiltani, aki akar az úgyis dohányzik a tiltás ellenére is, akiben meg megvan a hajlam az úgyis le fogja tenni
2013. okt. 27. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
"A tiltott gyümölcs mindig édesebb." szokták mondani. Tehát ha tiltják akkor lehet, hogy nem is a cigizés a lényeg hanem az, hogy amit csinál az tiltott, így izgalmas a dolog, adrenalin stb. Az meg, hogy vesz neki hát inkább vegyen neki jó minőségű cigit mint, hogy a gyerek a suliban simlis csávóktól vegyen töltött cigit (osztálytársam így szerez cigit), vagy a piacon vegyen ukrán csempészcigit amiben ki tudja mi van.
2013. okt. 29. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Én is titkoltam egy ideig,de utána bevalottam a szüleimnek hogy cigizek.Apukám pont akkor szokott le mikor én rászoktam.Tudják hogy cigizek ezért nem kapok nagyobb mennyiségű pénzt mert azt hiszik cigire költeném.Magyarán nem engedik én mégis cigizek.Kb nyílt titok a családban hogy cigizek.És nem szidtak meg érte meg semmi.Ha meglátnának pl cigizni akkor viszont nagyon leszidnának.

és a kérdésre visszatérve szerintem nem baj ha egy szülő engedi a gyerekének hogy cigizzen.ha valamit tiltanak az embernek azt úgy is inkább csinálni akarja majd.

2013. okt. 30. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!