Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » (Ex) dohányosok! Nektek...

(Ex) dohányosok! Nektek mennyi volt a legtöbb idő, amíg kibírtátok cigi nélkül, mielőtt újra rászoktatok vagy csak rágyújtottatok?

Figyelt kérdés

Azóta sikerült leszokni újra? Vagy megtalálni az "arany középutat", hogy csak alkalmanként, csak vizsgaidőszakban stb..?

Kb fél éve szoktam le (néhány év dohányzás után), az első két hét kicsit nehéz volt, de elég jól bírtam ezt a félévet, viszont most, hogy itt van megint a vizsgaidőszak, néha nagyon rámjön, hogy rá kéne gyújtani... Egyrészt félek, hogy megint rászokom és ilyen napi 7-8 szál lesz (előtte is kb ennyi volt, nem szívtam el egy dobozzal naponta, ha valami extra történt, esetleg elfogyott 9-10), és a vizsgák után nem fogok tudni leállni, viszont attól is tartok, hogy ha nem gyújtok rá, akkor a vizsáim mennek rá, hogy az agyalással, sóvárgással telik az idő.

Légyszi, ne írjatok az egészségügyi kockázatokról kisesszéket. Tudom, hogy mennyire ártalmas, ezért is szoktam le, és ha megint elkezdeném, akkor is tervben lesz az abbahagyás, ha máskor nem, egyetem után.

Végezetül annyit, hogy elég nehéz szakon tanulok (nem írok pontos szakot, mert nem ez a lényeg), szóval elég stresszes a vizsgaidőszak.

Elsősorban tapasztalatok érdekelnének. Egyetemistáktól, de másoktól is.

Köszi.



2018. dec. 11. 19:43
1 2 3
 11/29 A kérdező kommentje:

Értem, amit mondasz, de akkor éveim lesznek megtanulni cigi nélkül kezelni a stresszt. Vizsgaidőszakban nem igazán van az embernek ideje sportolni, mozizni stb.

Viszont elkanyarodtunk. Szeretnék visszatérni az eredeti kérdéshez. Köszönöm.

2018. dec. 11. 20:12
 12/29 anonim ***** válasza:
4-es vagyok, nekem napi minimum egy csomag volt és 20 év.
2018. dec. 11. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
100%

kérdező, vizsgaidőszak van nekem is, így igenis tudom, hogy van.


nem kell 24/7 tanulni, mert pont attól lesz stresszes az ember. lazíts néha.


azt sem értem, miért kéne visszakanyarodni a cigihez, miért fontosabb az megint, mint a válaszok?

2018. dec. 11. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 A kérdező kommentje:

Köszi!

Viszont az egyéb opciókat hagyjuk. Egyelőre nem kezdtem el újra, próbálom tartani magam. Tényleg szeretnék visszatérni az eredeti kérdéshez. Én is tudom, hogy káros a cigi és ha esetleg a vizsgák miatt újra rágyújtok, akkor sem kéne visszaszokni és más stresszlevezetést találni...

2018. dec. 11. 20:17
 15/29 A kérdező kommentje:
Pont, hogy a válaszok a fontosak. Olvasd el az original kérdést, köszi.
2018. dec. 11. 20:18
 16/29 anonim ***** válasza:
de miért kell a cigihez nyúlni egyből?
2018. dec. 11. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 A kérdező kommentje:
Nem egyből. Fél év után. De ismétlem, nem ez volt a kérdés. Köszönöm. Az érdekel, hogy más mennyi ideig bírta, míg újra rászokott vagy csak rágyújtott, de nem szokott rá, illetve le tudott-e szokni végül, mióta nem cigizik stb?
2018. dec. 11. 20:22
 18/29 anonim ***** válasza:

"akkor éveim lesznek megtanulni cigi nélkül kezelni a stresszt. Vizsgaidőszakban nem igazán van az embernek ideje sportolni, mozizni stb."

Nem, sajnos nem lesznek éveid, mert amiket írtam, azok nem néhány évente szoktak jönni, nem szokták megvárni, amíg az ember beletanul a stresszkezelésbe, hanem sajnos egymással párhuzamosan, folyamatosan jönnek.

Amire a vizsgaidőszakban nincs időd, arra az egyetem után se lesz. Amire fontos időt szakítani, arra viszont a vizsgaidőszakban is időt szakítasz. A sportot érdemes lenne az utóbbiak közé sorolni tényleg. Nem kell naponta sokat, nem kell időigényes sportra gondolni, viszont bele kell tervezni a napba, mert boldogsághormonokat termel, az pedig csodákat tesz: eleve eltereli a figyelmedet a dohányzás témáról, amire most nagyon rá vagy kattanva. Jó lenne pl. valami olyan hobbi is, amitől maszatosak lesznek a kezeid, hogy ne tudjál közben rágyújtani.

Az eredeti kérdésre válaszolva az ismerőseim kapcsán: ha ex-dohányosok esetei érdekelnek - ők nem szoktak vissza, nyilván, ezért nevezzük őket ex-dohányosoknak. :) Akik viszont újra dohányoznak, azok között van olyan, aki olyan tizennéhány évre leszokott, csak aztán szokott vissza - de visszaszokott (annak kapcsán, hogy meghalt egy közeli hozzátartozója). Más meg csak pár hónapra tette le, aztán szokott vissza mindenféle különösebb ok nélkül. És még felsorolhatnánk millió különböző esetet. És akkor? Ez rajtad hogy segít? Sehogy. Mindenféle variáció létezik. De te te vagy. Abból, hogy másokkal mi hogyan történt, semmi sem következik rád vonatkozóan. Csak rajtad múlik, hogy rászoksz-e újra. Te tudsz segíteni magadnak, hogy ne kezdj újra bagózni. Sok sikert hozzá, komolyan!

2018. dec. 11. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 A kérdező kommentje:

Köszi a választ. Nem segít, csak érdekel. Nem akarom én sem, hogy ez a fél év a kukába menjen.

Tényleg ne vegye senki sértésnek, nem akarok pontos szakot írni, de nehéz egyetemen tanulok, nem büfészakon (ide direkt nem írok példát, mindenki képzeljen ide olyat, amit könnyűnek tart).

2018. dec. 11. 20:41
 20/29 anonim ***** válasza:
3 év után szoktam le másfél évre terhesség miatt, aztán vissza másfél évig csak úgy, majd megint le fél évig, mert meguntam, vissza két évig nagy stressz miatt, és most nem dohányzom lassan egy éve ugyanabban a stresszben, nem is fogok visszaszokni.
2018. dec. 11. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!