Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » (Ex) dohányosok! Nektek...

(Ex) dohányosok! Nektek mennyi volt a legtöbb idő, amíg kibírtátok cigi nélkül, mielőtt újra rászoktatok vagy csak rágyújtottatok?

Figyelt kérdés

Azóta sikerült leszokni újra? Vagy megtalálni az "arany középutat", hogy csak alkalmanként, csak vizsgaidőszakban stb..?

Kb fél éve szoktam le (néhány év dohányzás után), az első két hét kicsit nehéz volt, de elég jól bírtam ezt a félévet, viszont most, hogy itt van megint a vizsgaidőszak, néha nagyon rámjön, hogy rá kéne gyújtani... Egyrészt félek, hogy megint rászokom és ilyen napi 7-8 szál lesz (előtte is kb ennyi volt, nem szívtam el egy dobozzal naponta, ha valami extra történt, esetleg elfogyott 9-10), és a vizsgák után nem fogok tudni leállni, viszont attól is tartok, hogy ha nem gyújtok rá, akkor a vizsáim mennek rá, hogy az agyalással, sóvárgással telik az idő.

Légyszi, ne írjatok az egészségügyi kockázatokról kisesszéket. Tudom, hogy mennyire ártalmas, ezért is szoktam le, és ha megint elkezdeném, akkor is tervben lesz az abbahagyás, ha máskor nem, egyetem után.

Végezetül annyit, hogy elég nehéz szakon tanulok (nem írok pontos szakot, mert nem ez a lényeg), szóval elég stresszes a vizsgaidőszak.

Elsősorban tapasztalatok érdekelnének. Egyetemistáktól, de másoktól is.

Köszi.



2018. dec. 11. 19:43
1 2 3
 21/29 A kérdező kommentje:
Köszi! Akkor ahogy látom, más is van vele így, hogy megkívánja. Még jöhetnek válaszok :)
2018. dec. 11. 20:50
 22/29 anonim ***** válasza:
Még egy ismerős: már javában dohányzott, amikor még tagadta, hogy dohányzik, nem szokott le se a terhessége alatt, se utána, most is füstöl, mint a gyárkémény. Közben meghalt az anyja - aki szintén bagózott - tüdőrákban. Lehet, hogy próbált leszokni menet közben (annyira nem közeli a kapcsolat vele), de hogy nem sikerült neki, az fix, pedig azért a terhesség egy nőnek elég nagy motiváció szokott lenni. Ő meg végigbagózta azt is, az anyja betegségét és halálát is, és ha ezeket végigbagózta, akkor most már miért szokna le?... Szomorú...
2018. dec. 11. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 A kérdező kommentje:

Egyébként tartom magam :D Vagy veszek 3 mély levegőt, vagy e-cigizek kicsit (nikotinmentes), hogy a feeling meglegyen. Aztán ennyi. Remélem, egyre könnyebb lesz és ez csak egy átmeneti mélypont. Csak kíváncsi vagyok, hogy mások hogy élik meg ezeket a mélypontokat... Nem hittem, hogy fél év után is így megkívánom a cigit.

Amúgy szerintem, ha valaki leszokik hónapokra, évekre, majd pár hónapra visszaszokik (aztán megint abbahagyja), az a kisebbik rossz. Az sokkal rosszabb, ha valaki le sem akar szokni, vagy csak a terhesség idejére (ha nőről van szó).

Én amúgy férfi vagyok, szóval ez nem szempont, de párkeresés tekintetében sem mindegy azért... Sokaknál kizáró ok a bagózás. Ez is visszatart. Meg a pénz (ha csak heti 2 doboz, akkor is havi 10-12 ezer ft-tal kell számolni), az egészségem stb...

2018. dec. 11. 22:43
 24/29 anonim ***** válasza:
100%

Én is rágtam a cigit a főiskolán, de nem a stressz, hanem a bulik miatt. Aztán elkezdtem dolgozni, és rájöttem, hogy mekkora baromságot csinálok.


10 éve nem dohányzó dohányos vagyok!

2018. dec. 12. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
100%
Hát január óta napi 5 eurót megspóroltam, számold ki. Mindjárt vége az évnek, és veszek egy jóféle laptopot magamnak karácsonyra a cigipénzből.
2018. dec. 12. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
100%

"Én amúgy férfi vagyok, szóval ez nem szempont"

Azért szexuális életet élő férfinál is szempont kell, hogy legyen egy esetlegesen beköszönő baba (hiszen nem biztos, hogy tervezett terhességből fog összejönni hosszú évek vagy legalábbis hónapok várakozása után) mert nyilván eleve egészségesebb lesz a foganás, ha egyik szülő sem dohányzik, meg ugye a terhesség alatt se kéne dohányozni a várandós nő meg a pocakban figyelő baba mellett, amikor meg megszületik, na akkor sem kéne majd bagózni körülöttük, nyilván, és akkor hirtelen leszokni talán még sokkal nehezebb lenne - meg eleve eléggé megkésett próbálkozás.

Szóval mindenképpen jobb már most teljesen leszokni. Jól csinálod, csak így tovább, kitartás! :)

2018. dec. 12. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim válasza:
egy szarást!
2019. jan. 3. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
10 év dohányzás után csak szilveszterkor iszok és dohányzok idén is elment 2 nap alatt egy doboz ami tök jól esett ...ès másodikától úgyan úgy nem szìvom...de nem is kivánom...fejben dől el...5 ève nem cigizek (csak ha Buèk van)
2019. jan. 17. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:
4 éve letettem. A fiókban hagytam 1 szálat megnyugtatott hogy ott van. 1 hónapra a leszokás után elszívtam. De már rosszul esett pár slukk után elnyomtam. Azóta eszembe sem jutna rágyújtani. Sőt megundorodtam tőle
2019. szept. 12. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!