Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mi a különbség a mély hátizom...

Mi a különbség a mély hátizom (core izmok) torna, a McKenzie torna és a gyógytorna (gerinctorna) között? Melyik mire való? Melyikkel milyen problémákat lehet kezelni? Van átfedés?

Figyelt kérdés

Két külön személy, két külön probléma:


1.: Az összes csigolyánál kimutatható probléma (mindenféle latin szavas diagnózis). A lényeg, hogy folyamatos hátfájdalom jellemzően derék magasságban, ott is inkább a jobb oldalon. Azonban naponta többször a lapockától kiindulva le egészen a bokáig intenzív, összehúzó fájdalom. Szintén a bal oldalon. Ilyenkor sem állni sem ülni nem lehet, csak szenvedve elfeküdni. (Bal oldali csípő protézis is van, de ott nincs fájdalom.) Kiegyenesedési probléma.

Reuma által javasolt kezelés: injekció kúra és gyógytorna.


2.: Ágyéki csigolya összenövés vagy valami ilyesmi. Folyamatos derék fájdalom egyenes háttartásnál és görbe hátnál is.

Reuma által javasolt kezelés: gyógytorna


Melyikre melyik módszer volna az alkalmasabb.



2020. máj. 22. 15:02
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
A McKenzie torna sérveseknek való, a mély hátizomtorna inkább megelőzésre, de mindenkinek javasolható lenne, a gerinc gyógytorna pedig a már kialakult baj kezelésére való. Ez utóbbinál a csoportos semmit nem ér, el kell menni egyéni gyógytornára, az ott tanultakat otthon élethosszig csinálni.
2020. máj. 22. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Már meglévő gerincprobléma és gyógytorna mellett azért lehet mély hátizom tornát végezni?
2020. máj. 22. 15:40
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Persze, de azért a meglévő gerincprobléma miatt szakember kellene, hogy irányítsa.
2020. máj. 22. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Hát igen, csakhogy a gyógytornászok a saját rutinjuktól (még ha egyéni tornáról is van szó) nem nagyon szeretnek eltérni. És ők lennének a szakemberek. Amúgy az interneten fellelhető core edzés videókon látható feladatokból, nem sokkal találkozni gyógytornán így nem tudom, hogy mit szólnak hozzá a gyógytornászok.
2020. máj. 22. 15:51
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha az általad megemlített két esetet nézem nem kimondottan a core edzés az, ami a megfelelő. Az első esetben isiászos panaszok vannak, valamint ha az összes csigolyánál fellelhető elváltozás nehezen hiszem, hogy jól is esne. A második esetben szintén az átmozgató és stabilizáló gyógytorna a jó. Nem vagyok gyógytornász, csak tapasztalt gerincbeteg. Valamint pár gyógytornásznál megfordultam, nem osztom a véleményed.
2020. máj. 22. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Tulajdonképpen a stabilizáló tornának a mély hátizom torna is megfelelne, mert ahogy nézem/olvasom pont ez lenne a funkciója. Még ha nem is lenne kellemes, mindkét esetben hasznos lehet akár kiegészítésként is. Legalább is néhány feladat. De én sem vagyok szakértő, és még csak most találkoztam vele először.
2020. máj. 22. 16:21
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Igen, igazad van. Tulajdonképpen hasonlóak a gyakorlatok. Viszont pl. a plank...hát nem vagyok biztos abban, hogy egy gerincbeteg hatvanasnak való. De természetesen kihagyható. A lényeg, hogy olyan gyakorlatokat kell csinálni ami jól esik és nem fáj.
2020. máj. 22. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Igen. Ezért volna jó, ha egy szakembertől (gyógytornász), a saját rutinján felül, lehetne észszerűen tanácsot kérni, hogy mit lehet még, ami hasznos, és mit nem.
2020. máj. 22. 16:34
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Én például megkérdeztem a gyógytornászomtól, mit hogy csináljak a mindennapokban és milyen jellegű tornát végezhetek az àltala betanított feladatokon kívül. Készségesen válaszolt. Egyéni gyógytorna órán szerintem bármelyik gýógytornász elmondja ezeket.
2020. máj. 22. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
82%

Sajàt magadnak àrtasz, ha össze vissza vègzel tornàkat (de ha nem is àrtasz, nem fog sokat használni). Menny el egy rendes gyógytornàszhoz, magànban olyat talàlsz aki valòszínűleg èrt is hozzà, nem csak az ő àltala "megszokott" gyakorlatokat mondja majd.

Bàr ott ne annyit mondj, hogy csomò latin szavas betegsèg, mert azzal nem megy sokra ő sem xd

Üd:: egy gyògytornàsz hallgatò

2020. máj. 24. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!