Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Miért van ennyi orvos a...

Miért van ennyi orvos a coronavírus vakcina ellen?

Figyelt kérdés
[link]
2021. jan. 18. 00:36
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 11/150 Wadmalac ***** válasza:
88%

A zenekarból is az egyetlen falsul szóló hang hallatszik ki, a többi simán a zene.

Az, hogy kihallatszik, nem azt jelenti, hogy a fals hang szerinti a jó kotta.

2021. jan. 18. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/150 TappancsMancs ***** válasza:
100%

Ne túlozzunk el azért dolgokat. Vírus tagadók szerintem nem nagyon vannak, ez egy félrevezető híresztelés, egy rámondott kifejezés, amit aztán lehet rámondani. Olyanok vannak akik az adatokat több nézetében is vizsgálva egyéb rizikófaktorokra is felhívják a figyelmet, vagy az elhalálozásokat összehasonlítják más járványokkal, de az nem a vírus tagadása.


Mindegy. A kérdés lényegére térve - (bár én csak kicsit követem a dolgot).


Vannak akik a vakcina túl gyors fejlesztését és a szokásos tesztelési metódusok és tesztelési idők kockázatait is hangsúlyozzák. Pedig nyilván ez nem mindegy, hogy egy vakcinát meddig tesztelnek, és ezeket bizony meg kell vitatni nyilvánosan, mert fontos szakmai kérdés és fontos az embereknek.


Mindannyian tudjuk, hogy volt kb 1 év a vakcina fejlesztésére és tesztelésére, miközben 5-10 évekig szokták ezt csinálni. Ezt meg kell beszélni nyilvános szakmai műsorokban.


25 249 norvég kapta meg az oltás első adagját és a szívkoszorúér halálozások száma meghaladta az 500-at. Az 1,98% arány a vakcinánál és ezt is javasolják megvizsgálni. (link lent) Mindenesetre ezek mindenkit érdeklő és érintő kérdések és nyilvános megbeszélés kell hozzá, nem elég, hogy csak itt mond valaki valamit, és amott is mond valamit. Ez kevés.


Cikk az Aftenposten-ben ami Norvégia egyik legnagyobb napilapja.

[link]


Magyarul:

"COVID-19: az oltás mellékhatásaira figyelmeztetnek Norvégiában"

[link]


"Norvégia a 80 évnél idősebbek beoltásának kockázataira figyelmeztetett"

[link]

2021. jan. 18. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/150 A kérdező kommentje:

“A Covid vakcina nagyon veszélyes lehet a nagyon idős és beteg emberek számára”.


Oké, de nem pont ők voltak a veszélyeztetett csoport akik meg akartunk védeni a vírussal szemben?


Ha rájuk nem használhatjuk akkor meg mi értelme van oltogatni a teljes lakosságot?


Nem tudom, csak nekem tűnik úgy, hogy sántít valami?

2021. jan. 18. 09:34
 14/150 anonim ***** válasza:
100%

Nagyságrendekkel kevésbé veszélyesebb, mint a vírus.

Itt leírtuk bővebben:

https://www.gyakorikerdesek.hu/tudomanyok__termeszettudomany..

2021. jan. 18. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/150 A kérdező kommentje:

3


De honnan tudhatjuk, hogy hányan vannak, ha a Google, Facebook, Twitter cenzúráz mindent ami járványellenes és oltásellenes? Az ember többségéhez el sem jutnának üzeneteik, mivel az emberek 98%-a csak ezeket a felületeket használja?!

2021. jan. 18. 09:57
 16/150 A kérdező kommentje:

"25 249 norvég kapta meg az oltás első adagját és a szívkoszorúér halálozások száma meghaladta az 500-at. Az 1,98% arány a vakcinánál és ezt is javasolják megvizsgálni. (link lent) Mindenesetre ezek mindenkit érdeklő és érintő kérdések és nyilvános megbeszélés kell hozzá, nem elég, hogy csak itt mond valaki valamit, és amott is mond valamit. Ez kevés."


Igen, arra én is gondoltam, hogy ha 23-ról beszélnek akkor honnan tudják, hogy 23 a szám és nem 500 vagy 1000. Milyen módszerekkel állapítják meg, hogy egy elhalálozást a vakcina vagy valami más okozott? Nem hallottam ilyen tudományos módszerekről amelyek használatban lennének.

2021. jan. 18. 09:59
 17/150 Wadmalac ***** válasza:
100%

"Ha rájuk nem használhatjuk akkor meg mi értelme van oltogatni a teljes lakosságot?"

Mondjuk hogy ne legyen olyan, aki meg tudja őket fertőzni?


Amúgy meg, ha szív-koszorúér-betegek halnak meg tőle, az simán lehet a láz miatt, ami terheli a szívet. Márpedig a lázat kiválthatja az oltás is, mint sok más oltás is.

2021. jan. 18. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/150 A kérdező kommentje:

17


De arról még nem készültek tanulmányok, hogy a fertőzést mennyire előzi meg a vírust. Az pusztán spekuláció. Nyilván 1 hónap alatt nem is lehet messzemenő következtetéseket levonni.

2021. jan. 18. 10:05
 19/150 Tislerics Máté ***** válasza:
100%

Attól még, hogy valaki orvos, vagy ott van dr. a neve előtt, esetleg felhúz egy fehér köpenyt, még nem lesz virológus, vagy kompetens személy a vakcina hatásainak felmérésében.


Ne keverjük össze a valamilyen egészségügyi végzettséggel rendelkező emberek magánvéleményét a tudományos konszenzus közlésével, amit a terület szakértői láthatnak csak át és tudnak hitelesen elmagyarázni a laikus közönség és más szakterületű orvosok számára.

2021. jan. 18. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/150 anonim ***** válasza:
100%

Ha pl. valaki extrém módon végnapjait járó szervezete bekap egy kis lázat, ami miatt meghal, és előtte kapott egy oltást, akkor az oltás típusától függetlenül lehet hozzákötni a halált. De kétlem, hogy ezek túl lényegesek lennének. Nem teljesen értem, hogy mit is vizsgálnak tovább most. Az már tudtommal kiderült szinte biztosan, hogy az esetleges halálesetek csak az előre várható és jelzett enyhe mellékhatásokhoz kapcsolódhatnak, ha kapcsolódnak. Most az a kérdés akkor, hogy beoltsák-e őket, hogy ne a COVID-ban haljanak meg, viszont kockáztassanak az oltással, vagy maradjanak

szimplán elszigetelve?

2021. jan. 18. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!