Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Miért van ennyi orvos a...

Miért van ennyi orvos a coronavírus vakcina ellen?

Figyelt kérdés
[link]
2021. jan. 18. 00:36
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 41/150 A kérdező kommentje:
Látom, hogy itt sok a melldöngető de ők sem tudják 100%-san mit adnak be a vakcinával. Például a luciferázra és a hidrogélre sem érkeztek megnyugtató válaszok. De ha nem értitek akkor miért vagytok ennyire biztosak benne?
2021. jan. 18. 13:41
 42/150 anonim ***** válasza:
100%

#3: "Nézd meg hány ovos van magyarországon, ha ennek csak egy százalékát vesszük az is több tízezer ember."


Tehát több tízezer ember = 1 %

1% * 100 = 100% Azaz 100 szor tízezer az:

10 000 * 100 = 1 000 000


Állításod szerint több ször 3 millió, azaz legalább 6 millió orvos van Magyarországon.


És van, aki neked zöld pipát ad, hogy hasznos a válaszod.


Ennyit a színvonalról!

2021. jan. 18. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/150 anonim ***** válasza:
52%

? De, tudjuk mi van benne:

In addition to the mRNA molecule, the vaccine contains the following inactive ingredients (excipients):[54][3][6]


ALC-0315 = ((4-hydroxybutyl)azanediyl)bis(hexane-6,1-diyl)bis(2-hexyldecanoate)

ALC-0159 = 2-[(polyethylene glycol)-2000]-N,N-ditetradecylacetamide

1,2-distearoyl-sn-glycero-3-phosphocholine (DSPC)

cholesterol

dibasic sodium phosphate dihydrate

monobasic potassium phosphate

potassium chloride

sodium chloride

sucrose

water for injection


The first four of these are lipids. The lipids and modRNA together form nanoparticles. ALC-0159 is a polyethylene glycol conjugate (that is, a PEGylated lipid).[55]


The vaccine is supplied in a multidose vial as "a white to off-white, sterile, preservative-free, frozen suspension for intramuscular injection".[9][10] It must be thawed to room temperature and diluted with normal saline before administration.[10]


Ezt amúgy biztos ide akartad írni? Mert nem kérdeztél semmit, semmilyen luciferázról meg hirdogélről.

2021. jan. 18. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/150 anonim ***** válasza:
52%
@42 Elírta, vagy rosszul fogalmazott. De erre magadtól is rájöhettél volna.
2021. jan. 18. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/150 sadam87 ***** válasza:
84%

"Igen, arra én is gondoltam, hogy ha 23-ról beszélnek akkor honnan tudják, hogy 23 a szám és nem 500 vagy 1000."

Akkor peched van, mert 13 esetben igazolták, hogy a vakcina mellékhatása szerepet játszhatott a halálban (és még a sem azt jelenti, hogy az volt a fő ok). A 26. válaszomban leírtam, hogy Tappancsmancs számolása egy egyszerű félrefordításon alapul. (Ha nem a beépített fordítót használod, hanem beírod az idézett szövegrészt google fordítóba például, abból már jól látszik.)

"Milyen módszerekkel állapítják meg, hogy egy elhalálozást a vakcina vagy valami más okozott?"

A cikk alapján boncsolást vgeztek. Gondolom nem bonyolult a képlet: tudják, milyen mellékhatásokat okozhat a vakcina, és azt nézik, ezek hozzájárultak-e (és ha igen, mennyiben) a halálozáshoz.


#18

"De arról még nem készültek tanulmányok, hogy a fertőzést mennyire előzi meg a vírust."

De, Iraelből már vannak előzetes eredmények, ezek arra utalnak, hogy a Pfizer vakcina a fertőzés valószínűségét is jelentősen csökkenti.

[link]


#31

"Ha akkora butaságokat terjesztenek az úgyis ki fog derülni előbb-utóbb."

Az biztos, csak az utóbbi időben elég egyértelműen kiderült, hogy ez az emberek nagy részéhez már nem jut el.


#32

"Amit nem értesz miért fogadnád el?"

Például mert a szakértők (illetve azok túlnyomó többsége) ezt állítja. Nyilván van pár orvos, biológus, gyógyszerész, aki az ellenkezőjét állítja, de én úgy tapasztatlam, ez elég elenyésző kisebbség.

A másik lehetőség persze az, hogy tényleg beleásod magad. Például arról az állításról, hogy az RNS vakcina módosítaná a DNS-t, én el tudom dönteni, hogy irgalmatlan baromság, mert megvan hozzá a szakmai tudásom. Nyilván akinek nincs meg, annak ez sokkal nehezebb, de az igazi utána járás az, ha megtanulod a hátterét. Ha meg nem, akkor a kutatók, orvosok többségének hiszel, nem a (hangos) kisebbségnek.


"És még felelősséget sem vállalnak a vakcinagyártók az esetleges mellékhatásokért, elhalálozásokért??"

Ez nem igaz. Annyi igaz, hogy az Unió átválallja a gyártók felelősségvállalásának anyagi terhének egy részét átvállalja.

[link]

[link]


#34

Ehhez nem kell tudomány, csak néhány tény, és elemi matematika. A Pfizer vakcina például kb. 94% védettséget ad. Ha példul 1 millió ember nem oltatja magát az álhírek miatt (ennyi Magyarországon simán összejöhet), akkor ők fogékonyak lesznek a betegségre. Tegyük fel, hogy csak 10%-uk kapja el ezután a betegéget (ez már szerintem elég optimista becslés). Az 100 000 ember. Közülük 6000 betegedett volna meg, ha oltva van, és valószínűleg nekik is enyhébbek lennének a tüneteik! A vírus halálozása (ismét alsó becslést alkalmazva) kb. 0,5%. Ez azt jelenti, hogy az 1 millióból 500 halna meg. A maximum 30 helyett...

2021. jan. 18. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/150 A kérdező kommentje:

43


Ez melyik vakcina? Pfizer vagy Moderna?

2021. jan. 18. 13:58
 47/150 sadam87 ***** válasza:
82%

#38

Engem az érdekelne, hogy azok a kutatások hol találhatóak meg, amik a videóban tett állításokat alátámasztják.

(Mondjuk nekem most nem is nagyon tölt be a videó, illetve eléggé akadozik, szóval fogalmam sincs mit mondanak benne. Csak az oldalt látom, az egyértelműen áltudományos jellegű.)

2021. jan. 18. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/150 anonim ***** válasza:
76%

Pfizer

bnt162b2 kódú

2021. jan. 18. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/150 A kérdező kommentje:

48


Oké. Na most a Modernára is kíváncsi lennék, mert ugye arról szólt elsősorban a linkelt videó. Hidrogél és luciferáz!

2021. jan. 18. 14:13
 50/150 A kérdező kommentje:

45


"Ehhez nem kell tudomány, csak néhány tény, és elemi matematika. A Pfizer vakcina például kb. 94% védettséget ad. Ha példul 1 millió ember nem oltatja magát az álhírek miatt (ennyi Magyarországon simán összejöhet), akkor ők fogékonyak lesznek a betegségre. Tegyük fel, hogy csak 10%-uk kapja el ezután a betegéget (ez már szerintem elég optimista becslés). Az 100 000 ember. Közülük 6000 betegedett volna meg, ha oltva van, és valószínűleg nekik is enyhébbek lennének a tüneteik! A vírus halálozása (ismét alsó becslést alkalmazva) kb. 0,5%. Ez azt jelenti, hogy az 1 millióból 500 halna meg. A maximum 30 helyett..."


Szerintem ez azért túlzás, mert az elhalálozási ráta messze 0,5% alatt van a fiatal és középkorú korosztály körében, és az oltást elutasítók elsősorban közülök kerülnének ki. Nyilván az időseket beijesztették eléggé, hogy 99%-uk kérje az oltást. Így a számok amelyeket kiszámoltál szerintem valótlanok, nem lenne 500 halott.

2021. jan. 18. 14:15
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!