Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Beadatjátok az oltást?

Beadatjátok az oltást?

Figyelt kérdés

Beadatjátok az oltást?

Először úgy gondoltam, hogy én nem szeretném de egyre inkább hajlok az igen felé és már nem szeretném halogatni a döntést.. Ideje lenne regisztrálni,utána még úgyis idő míg sorra kerülök. Nem azért szeretném, mert akkor lehet hogy nem mehetek ide vagy oda..ez engem egy cseppet sem érdekel...egyértelműen azért, mert az egészségem a fontos. Kissé félek az oltástól legalábbis a mellékhatásoktól, de nem gondolnám, hogy akkor úgy kezdtük volna, hogy az orvosokat oltsuk be és "nyírjuk" ki őket.. Akkor nem lenne aki gyógyítson, igazi népirtás, de én ebben nem hiszek. Hozzáteszem nem azért írom ezeket, mert én Fidesz párti lennék vagy ellene lennék, a véleményem a politikától független.

Sokan azt mondják, hogy a vakcinák nincsenek rendesen tesztelve annyira siettek az oltásokkal és ha nem is most de később komolyabb mellékhatások lehetnek. Erről mi a veleményetek?

Több ismerősöm is meghalt már, halálukkor igazolt covid betegek voltak és egy oltást se kaptak. Apukám a kínai oltást kapta, minden rendben van vele. Tesóm az oroszt, ő is jól van. Apósom szintén az orosz vakcinát kapta, első nap lázas volt de azóta ő is jól van. Sőt még a sógornőm is beadatta az oltást kismamaként, a Pfizer vakcinát kapta és minden rendben ugyanúgy.

24L

Kérlek ha megjegyzést írsz írd oda, hogy hány évesen vagy ezen a véleményen, köszönöm!



2021. ápr. 15. 23:16
1 2 3 4 5 6
 21/59 anonim ***** válasza:
42%
#17: ha valami csak bitchute-on van fent, az garantáltan valami náci agymenés, vagy zakkant összeesküvés elmélet :)
2021. ápr. 17. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/59 anonim ***** válasza:
26%
#21 lehet, majd egyszer kiderül mi a helyzet. Vagy nem. :D Mindenesetre a linkelt videóban elméletileg hozzártő emberek beszélnek. Ugyanúgy elméletileg hozzáerő emberek mondják azt is, hogy igenis kell az oltás. Szóval ki tudja mi az igazság.
2021. ápr. 17. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/59 anonim ***** válasza:
55%

Igen, az első oltást már meg is kaptam.


24

2021. ápr. 17. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/59 anonim ***** válasza:
60%
Én nem. Folyamatosan fertőzöttek között dolgoztam és minden eddigi covid tesztem negatív lett. Beleértve a legutóbbi pár heteset is. Amúgy sem bízok az oltásban, de így meg pláne nem látom értelmét, hogy kockáztassak. Az erőszakos oltás propaganda helyett inkább ilyen eseteket kéne kivizsgálni. Csak ugye akkor kiderülne, hogy legfeljebb 20 százalék veszélyeztetett és az nem üzlet az oltás lobbinak. 28/f
2021. ápr. 17. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/59 anonim ***** válasza:
40%

Egyrészt, ha most regisztrálsz, akkor szerintem maximum egy hónapon belül megpaod az első oltásod, annyira gyorsan lehet most már oltani.

Az oltás egyáltalán nem fáj, nagyon vékony a tű, pici a dózis. A legtöbben nem is érzik. (De ugyan már, egy oltástól csak nem ijedsz meg! Szúnyogcsípés is rosszabb ennél ;-) )

Általánosan elterjedt tévhit, hogy az oltások mögött nincs kutatás.

[link]

Sok-sok éves kutatás van mögöttük. A Pfizer legalább 18 éve dolgozik már humán mRNS vakcinákkal, nála csak a tüskefehérjét kellett beújítani, amúgy már régen használatban is vannak speciális területeken.

A Szputnyik kidolgozója pedig ugyanaz a Denis Logunov vezette csapat, akik az ebola, és MERS elleni vakcinákat kifejlesztették, van tapasztalat ott is.

Egyáltalán nem igaz, hogy nem mentek végig a vakcinák a kötelező vizsgálati, ellenőrzési szakaszokon! A mostani helyzetben annyi történt, hogy a bürokratikus plusz köröket felgyorsították, de amúgy minden egyes lépésen átment mindegyik. Normál esetben a "hivatalok" éveket ülnek a papírokon, nincs finanszírozás, nincs kereslet - és ezért nem adnak pánzt a további lépésekre. Most volt kereslet, ezért volt pénz is.

Egy másik poszthoz is írtam, hogy a fiatalok is kerülnek kórházba súlyos állapotban, de azért még mindig jobb a túlélési esélyük, mint az idősebbeknek, vagy a krónikus betegeknek.

VISZONT Egyelőre az eltelt rövid idő miatt adathiányból eredően fogalmunk sincs, hogy a Sars-Cov2-nek milyen hosszú távú szövődményei lesznek. (Egyes súlyosabb esetekben látják, hogy kialakul füdőfibrózis, keringési problémák, stb, de még kevés az adat.)

De a "sima" SARS-ról már elég sokat tudunk, és az központi idegrendszeri problémákat, vese-, májelégtelenséget, tüdőfibrózist, cukoranyagcsere probémákat elég nagy százalékban okoz. Valószínűsíthetőek hasonlóak ennél is :-(

Én a fiatalokat ezek miatt bíztatom oltásra, én ezektől féltem őket. A tüdőgyulladást nagy eséllyel túlélik, de erről még semmilyen adat nem lehet.

Az egyiknek írtam, hogy most nem adat be 2db oltást, mert fél a szúrástól, de attól nem fél, hogy ha cukorbeteg lesz, akkor naponta kell szúrnia magát? Nem egy remek dolog az :-(

Szerrintem oltass!

2021. ápr. 17. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/59 anonim ***** válasza:
69%
#25 azok oltást elutasítók szerintem 99.99%-a nem a tűszúrás miatt dönt úgy, ahogy.
2021. ápr. 17. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/59 anonim ***** válasza:
60%
#25 és NEM, nincsenek alaposan tesztelve a vakcinák, hiszen újak. Emergency Use Authorization van a járványhelyzet miatt.
2021. ápr. 17. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/59 anonim ***** válasza:
43%

#26-27 Nyilván ismered a folyamtokat, és vizsgálati elvárásokat, igaz? :-D

Milyen szerencse, hogy sok millió oltás után is csak pár esetben merült fel egyáltalán a gyanú, hogy gond leHET (de nincs amúgy)

Te már csak tudod :-D

2021. ápr. 17. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/59 anonim ***** válasza:
43%
#28 igen, ismerem...
2021. ápr. 17. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/59 anonim ***** válasza:
16%
Ismeri, mer' olvasta a facebookon 😄
2021. ápr. 17. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!