Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Lehet hosszú távú mellékhatása...

Lehet hosszú távú mellékhatása a koronavírus vakcinának?

Figyelt kérdés

Nehéz volt eldönteni, hogy a politikához vagy az egészséghez soroljam ezt a kérdést... :D

25 éves fiatal vagyok, jó immunrendszerrel. És azt érzem, hogy korlátozva vagyok, nem mehet edzeni, nem mehetek nyaralni (oké tudom lehet menni pcr teszttel, de kinek van kedve ezzel bajlódni meg ha pozitív, akkor off az egész), szóval zsarolva érzem magam az oltást illetően. Ha már ennyire rám akarja tukmálni ez a világ az oltást, akkor lenne pár kérdésem, amiben tök jó lenne, ha meggyőznének (tudom nem gyakori kérdéseken kéne, hanem orvosoktól kérdeznem, de nem nagyon tud ezekre válaszolni senki).


1. Elképzelhető, hogy hosszú távon van mellékhatása az oltásoknak?


2. Miért nem vállalja senki a felelősséget, ha bármi bajom lesz az oltástól? Ha már megmondják, hogy nem mehetek sehova, akkor nem illene cserébe vállalni a felelősséget is?


3. Miért mondják, hogy önkéntes az oltás? Én kényszerítésnek érzem, mert tiltásokkal beleavatkoznak az életembe.


4. Letöltöttem, megnéztem a KSH halálozási statisztikát. Az elmúlt években ugyanannyian haltak meg havi szinten kb, 65 év felett haltak csak meg többen. Nem lenne elég csak a veszélyeztetettek beoltása?


5. 10 főnél nagyobb buliba nem mehetek, de a Deákon maszk nélkül nyugodtan ihatok több száz emberrel, mi ebben a logika?


6. Mi a logika abban, hogy éjféltől nem mehetek ki? Hiszen akkor úgyis kevesen vannak kint.


7. Nem lehet, hogy ez az egész inkább egy politikai vírus, arra hogy néhány cég jól megszedje magát?


8. Nem lehet, hogy ez egy emberkísérlet?


9. Nem lehet, hogy arra megy ki a játék, hogy a piacot újraosszák a 'haveroknak'?


10. Mostantól mindig ez lesz a trend, hogy jön vmi vírus és lekorlátoznak mindenben?



2021. máj. 21. 02:54
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯
 71/614 anonim ***** válasza:
21%

"Az a baj a mai orvos tudománnyal, hogy gátolja a természetes szelekciót..."


A hippokratészi esküről hallottál már? Azért az nem mai szöveg és már az sem pártolja a természetes szelekciót. Egyébként kíváncsi lennék, ugyanezt mondanád, ha egy családtagod élete függne az orvosokon. Nagyon béna érveid vannak.

2021. máj. 23. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/614 A kérdező kommentje:

További kérdéseim:


1. Ha a legfontosabb az emberélet megmentése, akkor mégis miért nem fogadják el a világon mindenhol az összes vakcinát? Nem lehet hogy azért, mert mégis politikai, üzleti haszonszerzés a célja?


2. Van már kb nem is tudom mennyi, 6 féle vakcina. Rekordidő alatt fejlesztették ki ezeket, de azt mégsem tudják megmondani, hogy melyik biztonságos, hol ezt fogadják el, hol azt, ez miért van?


3. Kiskorunkban én úgy emlékszem, hogy elég volt mindenből 1 oltás, nem kellettek ismétlők, most miért kell? Oké, lehet nem véd olyan sokáig stb, de akkor a régi vakcináknál miért nem kellett?


4. Ha minden igaz, akkor Magyarországon már 5 millióan beoltották magukat. Miért féltik még mindig azokat, akik már beoltatták magukat, hogy nem mehetnek egy légtérbe (pl mozi, étterem, stb) azokkal, akik nincsenek beoltva? Nem is olyan hatásos a vakcina vagy üzleti érdek lenne ez is?


5. Ha rászánnám magam az oltásra, akkor az új, MRNS technológiás Pfizerrel oltsam be magam? Nem nagyobb a kockázata egy hosszútávú mellékhatásnak, ha egy új technológiát alkalmaznak?


6. A Szputnyik, Sinopharm meg hát kevésbé elfogadott, vannak országok, ahol csak az egyik vakcina jó, ha nyaralni mennél... aaah


7. Miért nincs valaki, aki ezt a sok kérdést egyértelműen megválaszolná?! Annyira szeretném pedig, hogy nyugodt szívvel oltassam be magam.


8. Eltelt már több mint 1 év, nem tudok róla, hogy megfertőződtem-e vagy sem, szerintem nem. De nem jobb az, ha az immunrendszerem alakít ki választ a vírussal szemben?


9. Aki már volt covidos, annak egy ideig nem ajánlák a vakcina beadását, de egy fiatal, egészséges, erős szervezet, aminek lehet meg se kottyan a koronavírus, mégis hogy adassa be a vakcinát, ha azt se tudja, volt-e már covidos? Menjek el antitest tesztre? De az megint pénz... és mi van akkor, hogyha az oltásra várva kapom el a vírust?


10. Ezeket a kérdéseket kinek tehetném fel, aki jártás a szakmában és válaszol rá nekem készségesen? Ha be is oltatnám magam, szeretnék felelősen dönteni..

2021. máj. 23. 01:23
 73/614 anonim ***** válasza:
12%

1. Ha ez a kérdés zavar téged, akkor azt adasd be, amit mindenhol elfogadnak: a Pfizert vagy a Modernát.


2. Mindegyik biztonságos, amit a WHO vagy az EMA elfogadott.


3. Tévedsz. A kötelezőkből is vannak ismétlő oltások.


4. Na, ez egy jó kérdés. Szerintem ez nem a vakcinákról szól, inkább afféle "büntetés" azokkal szemben, akik nem tettek a járvány megfékezése érdekében. Lehet erről vitatkozni, de az oltásokat nem érinti.


5. A kutatók egybehangzólag azt állítják, hogy nincs kockázata az mRNS-vakcináknak. De ha tartasz tőlük, választhatsz vektorvakcinát (Astra, Janssen, Szputnyik) és elölt vírusost (Sinopharm) is.


6. Mi a kérdés?


7. Ezerszer megválaszolták már. Magyarul, angolul, németül, finnül, japánul... Egyszerűen, tudományosan, tévében, rádióban, interneten, folyóiratokban...


8. Csináltass tesztet és kiderül.


9. A protokoll szerint már a fertőzés után néhány héttel is beadhatók az oltások, semmi bajod nem lesz tőle.


10. Mondjuk kérdezd meg a háziorvosodat.


8.

2021. máj. 23. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/614 anonim ***** válasza:
24%
De most tényleg... Miért egy Gyakori kérdéseken névtelenül válaszoló operaénekestől, villanyszerelőtől, fociedzőtől vagy konyhásnénitől akarsz választ kapni a kérdéseidre. Kérdezz meg egy orvost.
2021. máj. 23. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/614 anonim ***** válasza:
90%

Akik azt mondják hogy kérdezzen meg egy orvost azok gondolom a közelükben lévő politikus tanácsára döntik el hogy melyik politikusra szavazzanak.

"A tudósok 97%-a egyetért azokkal akiktől kapják a fizetést."

2021. máj. 23. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/614 A kérdező kommentje:

Tök jogos, amit mondotok, hogy a háziorvost kéne megkérdeznem erről, lehet tényleg az lesz, kíváncsi vagyok mit válaszolna ezekre a kérdésekre :D

Remélem már be lehet menni hozzá, mert egy ideig hiába akartam, nem volt fogadás... arról nem is beszélve, hogy a telefont nem veszik fel, mindegy xD


Az AstraZenecával kapcsolatban meg megint van egy tök jó kérdésem :D. Hogy van az, hogy több országban betiltották ennek a vakcinának a használatát a vérrögképződés miatt, de más országokban még alkalmazzák? És nyugaton inkább fogadják ezt el (persze nem mindenhol), mint az oroszt, kínait. Érdekes dolgok ezek

2021. máj. 23. 01:56
 77/614 anonim ***** válasza:
73%
Minél több mellékhatása van a vakcinának annál több helyen elfogadják
2021. máj. 23. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/614 anonim ***** válasza:
91%

"Mindegyik biztonságos, amit a WHO vagy az EMA elfogadott."

Ezek szerint egyik sem? Hiszen mindegyiket csak különleges vészhelyzeti felhasználásra engedélyezték, nem rendesen.

2021. máj. 23. 02:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/614 anonim ***** válasza:
70%

70:

-mert nem akarom, van védettségem így is

-mert aki nem oltat, az se viszi el a koponyányi monyo

-ha rajtad múlna a jelenlegi pofázáson kívül se tennél semmit, ha nem demokrácia van, nagyon jó volna, ha tiszteletben tartád mások döntését


Az erőszak erőszakot szül. Kédzen állsz rá?

2021. máj. 23. 03:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/614 anonim ***** válasza:
92%

Tovabbi felmerulo kérdések.


Eddig miért nem talalta fel a rak es az AIDS ellenszeret?


Miért nem fejlesztenek ki gyogyszert a fertozötteknek.


Ez az egész gyerekcipöben jar.

Mar ott tart az egesz, hogy nem elég 2 oltas es 6 honapig van csak hatasa.


Az egész csak Placebo.

Az oltottak vedettnek erzik magukat közben meg csak ugyan olyan aldozatok mint azok akik nem oltottak be magukat.


Ha a husokat atmossak, atcimkézik es ujra piacra dobjak. El tudom kepzelni hogy a gyógyszergyarak nem az atlag ember erdekeit tartjak szem elott.


Az is vicc amikor politikusok Kamera elott oltatjak magukat.

2021. máj. 23. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!