Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Lehet hosszú távú mellékhatása...

Lehet hosszú távú mellékhatása a koronavírus vakcinának?

Figyelt kérdés

Nehéz volt eldönteni, hogy a politikához vagy az egészséghez soroljam ezt a kérdést... :D

25 éves fiatal vagyok, jó immunrendszerrel. És azt érzem, hogy korlátozva vagyok, nem mehet edzeni, nem mehetek nyaralni (oké tudom lehet menni pcr teszttel, de kinek van kedve ezzel bajlódni meg ha pozitív, akkor off az egész), szóval zsarolva érzem magam az oltást illetően. Ha már ennyire rám akarja tukmálni ez a világ az oltást, akkor lenne pár kérdésem, amiben tök jó lenne, ha meggyőznének (tudom nem gyakori kérdéseken kéne, hanem orvosoktól kérdeznem, de nem nagyon tud ezekre válaszolni senki).


1. Elképzelhető, hogy hosszú távon van mellékhatása az oltásoknak?


2. Miért nem vállalja senki a felelősséget, ha bármi bajom lesz az oltástól? Ha már megmondják, hogy nem mehetek sehova, akkor nem illene cserébe vállalni a felelősséget is?


3. Miért mondják, hogy önkéntes az oltás? Én kényszerítésnek érzem, mert tiltásokkal beleavatkoznak az életembe.


4. Letöltöttem, megnéztem a KSH halálozási statisztikát. Az elmúlt években ugyanannyian haltak meg havi szinten kb, 65 év felett haltak csak meg többen. Nem lenne elég csak a veszélyeztetettek beoltása?


5. 10 főnél nagyobb buliba nem mehetek, de a Deákon maszk nélkül nyugodtan ihatok több száz emberrel, mi ebben a logika?


6. Mi a logika abban, hogy éjféltől nem mehetek ki? Hiszen akkor úgyis kevesen vannak kint.


7. Nem lehet, hogy ez az egész inkább egy politikai vírus, arra hogy néhány cég jól megszedje magát?


8. Nem lehet, hogy ez egy emberkísérlet?


9. Nem lehet, hogy arra megy ki a játék, hogy a piacot újraosszák a 'haveroknak'?


10. Mostantól mindig ez lesz a trend, hogy jön vmi vírus és lekorlátoznak mindenben?



2021. máj. 21. 02:54
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯
 61/614 anonim ***** válasza:
68%
60 az előttem szólók szerintem el mondták szépen is, csak abból nem értesz, úgy tűnik... Vannak azért még fokozatok, csak a mihez tartás végett
2021. máj. 22. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/614 anonim ***** válasza:
0%

"Az eddig nem volt fontos hogy hányan halnak meg rákban, kórházi fertőzésben, légszennyezésben, influenzában, fagynak meg az utcán?"


Ez vegytiszta demagógia, de azért válaszolok. Miért ne lett volna fontos mindez? A rák nem fertőző betegség, úgyhogy ebben a konnotációban ez teljesen irreleváns. A kórházi fertőzés kórházon belüli ügy, nem kell emiatt sem leállítani az életet. A légszennyezés ellen is tenni kell, de megint csak semmi köze a témához, tipikus terelés részedről, akárcsak az emberek megfagyása, ami részben szociális kérdés, részben egyéni életvezetési problémák következménye. Az influenza már jobb ellenérv lehet, csakhogy influenzába tényleg csak a legidősebb, leggyengébb emberek szoktak belehalni, ezért van az, hogy influenzajárvány idején az idősotthonokban és a kórházakban látogatási tilalom lép életbe. Amúgy meg átvészeli az is, aki a covidot már nem.


"Gondolom nagyon sok mindent tettél eddig is te igazság bajnoka, te társadalmi érték megtestesítője"


Nem tettem sokat, csak amennyit muszáj volt: vigyáztam a környezetemre (lehet, hogy a te szüleidre, nagyszüleidre is) és beoltattam magam.

2021. máj. 22. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/614 anonim ***** válasza:
100%

62 az a legnagyobb baj, hogy nem akarsz megérteni dolgokat. Te saját magadon kívül senkire nem vigyázol, bármit is szeretnél hinni. Eddig számodra sem volt fontos mások élete, ugyanúgy beültél az autóba, amivel akár el is üthettél volna valakit ezen logika alapján... Magasról leszartad az egészségügyet, hogy emberek nem kapnak kezelést, hogy hónapokat kell várni egy szürö vizsgálatra... de igazából sokan vagyunk ezzel így.


Ami esetedbeb gyomor forgató, hogy most hirtelen fontos lett a társadalom, a felelősség vállalás... Mert ezt mondták a tvveb, ugye? Egy fontoskodo köpönyeg forgató vagy, aki a saját életének a hiányait úgy próbálja kiélni, hogy magába szuratott két adag valamit, hogy elmondhassa, ö mekkora fasza gyerek... Az én szüleimre nem kell vigyáznod, megkérdeztem tőlük, nem szorulnak rád.

2021. máj. 22. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/614 anonim ***** válasza:
0%

"Ami esetedbeb gyomor forgató, hogy most hirtelen fontos lett a társadalom, a felelősség vállalás... Mert ezt mondták a tvveb, ugye? Egy fontoskodo köpönyeg forgató vagy, aki a saját életének a hiányait úgy próbálja kiélni, hogy magába szuratott két adag valamit, hogy elmondhassa, ö mekkora fasza gyerek..."


Mégis hogy képzeled ezt? Milyen alapon minősítgetsz így bárkit, akit nem ismersz? Olyan alapon, ahogy az oltásokhoz is hozzáállsz: fogalmad sincs az egészről, de okosabbnak képzeled magad a tudósoknál. Szánalmas.

2021. máj. 22. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/614 anonim ***** válasza:
85%

Én is pont így gondolkoztam amíg meg nem tudtam hogy a nagyhatalomnak nem tetszenek a keleti vakcinák. Európában nem akarták elfogadni. Usa-ban is csak a Pfizert és a Modernát népszerűsítették a celebekkel és a médiapropagandával. Valószínűleg az mRNS vakcinájuknak durva következményei lesznek a későbbiekben. Keletiekben jobban bízok. Én letudtam a szputnyik vakcinával a dolgot, jövő héten elutazok nyaralni Egyiptomba, már elegem van ebből a sok sz@rságból.

24/F

2021. máj. 22. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/614 anonim ***** válasza:
77%

64 sajnos így is többek tudok rólad, mint szeretném. De ha nem lenne igazam, nem háborodnál fel, ugye? :)

Menjél anyuhoz, és mondd el, hogy bántottak a csunya oltásellenesek te kis ovis.

2021. máj. 22. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/614 anonim ***** válasza:
79%
Amúgy sosem mondtam, hogy baj lenne az oltással. Azzal van baj, hogy a hozzád hasonló gyökerek rá akarják eröltetni arra is, aki nem ezt az utat választja, mert miért ne tehetné? Tegyétek kötelezővé, csak ahhoz kicsit keményebb tök kellene, mint itt okoskodni te tudós, nem véletlenül nem teszik azzá.
2021. máj. 22. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/614 anonim ***** válasza:
0%

"Menjél anyuhoz, és mondd el, hogy bántottak a csunya oltásellenesek te kis ovis."


Minden szavadból sugárzik, hogy mennyire primitív vagy.

2021. máj. 22. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/614 anonim ***** válasza:
26%

Huhh most jól vissza vágtál, ügyes vagy :)

Az előbb még gondod volt a minősítgetéssel. Vagy ez is csak mindig másokra vonatkozik, igazság bajnoka? :'D

Az a baj a mai orvos tudománnyal, hogy gátolja a természetes szelekciót... És ilyen beszélgetések születnek egy covidon átesett és egy mesterségesen életben tartott között.

2021. máj. 22. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/614 anonim ***** válasza:
8%

"Amúgy sosem mondtam, hogy baj lenne az oltással."

Nagyszerű, akkor oltasd be magad.


"Azzal van baj, hogy a hozzád hasonló gyökerek rá akarják eröltetni arra is, aki nem ezt az utat választja, mert miért ne tehetné?"

Mégis milyen útról beszélsz te? Olvasod a hülyeségeket a Facebook-on Bill Gates chipjeiről meg a DNS-be épülő RNS-ről, és úgy gondolod, hogy te aztán nagyon okos és tájékozott vagy.


"Tegyétek kötelezővé, csak ahhoz kicsit keményebb tök kellene, mint itt okoskodni te tudós, nem véletlenül nem teszik azzá."

Ha rajtam múlna, kötelező lenne, de sajnos a demokrácia egyik hátulütője, hogy túlzott jogokat biztosít az ostobáknak.

2021. máj. 23. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!