Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ha beoltatom magam, akkor...

Ha beoltatom magam, akkor agymosott vagyok, ha nem, akkor idióta és felelőtlen. Hogy is van ez?

Figyelt kérdés
Na a másik meg ugye, hogy itt mindenki olyan okos és tanult, hogy mi vagyunk a 10 millió virológus országa, természetesen másodállásban futballszakértők is. Komolyan nem értem, akkor miért tart még most is itt az egészségügy, és hogyhogy nincs a válogatott a top5-ben? Hiszen itt mindenki olyan jól ért ezekhez a dolgokhoz :)

2021. jún. 5. 23:58
1 2 3 4 5
 1/49 anonim ***** válasza:
75%

Szolasszabadsag van,igy mindenki azt ir/mond es gondol,amit akar. Az okosabb ember ugysem all bele a masikba vagy all le vitazni (rosszabb esetben veszekedni) olyannal,akivel nem lehet. El kellene fogadni az embereknek (nem csak a magyaroknak amugy),hogy mindenkinek lehet velemenye. Kulfoldon ugyanugy meg van mindenkinek a velemenye,csak nem a facen nyomulnak,hanem a twitteren vagy redditen.


Ettol a 10 millio virologus meg fociszakerto dumatol meg hanyok. Miert ne lehetne valakinek jo velemenye ezekrol a dolgokrol? Foleg,ha tajekozott a temaban es utana nez a dolgoknak.

2021. jún. 6. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/49 anonim ***** válasza:
90%
Mindegy mit csinálsz, mindenért hülye vagy.
2021. jún. 6. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/49 anonim ***** válasza:
100%

Két barátom sem oltotta be magát, én kaptam oltást. Egyikük sem szekál, és én sem őket. Nem hívom őket oltásellenesnek sem. Ők a barátaim. És másképpen döntöttek.

Lehet így is.

Ezen az oldalon viszont elképesztőek az oltást ellenzőek, kamukérdéseket tesznek fel, sértegetik, birkázik az oltást elfogadó embereket. Egyszerúen nem tudom felfogni mi hasznuk származik ebből? Arról én nem tehetek, hogy nem tudnak bizonyos helyekre elmenni, bemenni. Miért jó idegeneket sértegetni?

2021. jún. 6. 04:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/49 anonim ***** válasza:
52%

A te dolgod, hogy beoltatod-e magad egy kísérleti fázisban lévő oltással, amit most tesztelnek (ezt Szlávik is megmondta) és még ez eltart 2023 januárjáig.


Mivel az oltás nem kötelező, ezért mindenki maga dönt. Mindenki a saját egészségéért a felelős.


Viszont jó lenne, ha nemcsak a politikusok által lefizetett szakembereket hallgatnák meg az embereket, hanem a másik oldalt is, ahol úgyszintén sok szakember megszólalt már meg, de őket viszont már megbélyegzik. Na, ezért is hazánk egy diktatórikus ország.

2021. jún. 6. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/49 anonim ***** válasza:
79%

Kedves kérdező!


Vannak, akik tudják értelmesen kezelni a járványt és leginkább annak filozófiai/etikai vonatkozásait, és persze vannak, akik nem. Hogy ki melyik csoportba tartozik, nem azon múlik, hogy ellenzi-e vagy támogatja az oltást; mind a két táborban van ilyen is, olyan is.


Az oltás egy egyéni döntés, ami bármilyen is, illik tiszteletben tartani. Akik nemképesek erre, azok kezdik el szekálni azokat, akik velük nem egy véleményen vannak. A kérdésedben leírtak során azoknak az érvrendszerét írtad le, akik nem képesek tiszteletben tartani a másik hozzáállását. Mindegy, mit csinálsz, mindenkor lesznek olyanok, akik nem képesek elfogadni, hogy ezeket a döntéseket nem ők hozzák meg.


Véleményem szerint 2 dolgot tehetsz:

1. Ignorálod ezeket a filozofálgatásokat

2. Igyekszel olyan emberekkel körbevenni magad, akik képesek túllendülni ezen.


Ha egyik utat sem választod, jön a harmadik; hogy folyton ezen fogsz agyalni, míg be nem kattansz.

2021. jún. 6. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/49 anonim ***** válasza:
80%
Ne erdekeljen, hogy ki mit mond. A döntes a te kezedben van. Ketfele oltasellenes reteg van. Az egyik inkabb fel, bizonytalan, de nem höbörög, meg tamadja azokat, akik az oltas mellett döntöttek. A masik reteg pedig a provokalo, aki rosszul tajekozodott, es eröszakosan, durvan piszkalja az oltas mellett allokat. Azok az emberek, akik az oltast jonak talaljak, ellentetben nem tamadjak primitiv modon az oltaselleneseket, hanem eszervekkel probalnak beszelgetni velük normalis hangnemben. Te döntsd el, mit akarsz, es ne masoktol vard a döntest.
2021. jún. 6. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/49 anonim ***** válasza:
63%
Én okos vagyok, csendben a kezdetektől azokat figyelem akik valójában a legtöbbet kell, hogy tudják a valós természetéről ennek az oltásnak. Kik azok? Hát akik gyártják őket természetesen! Náluk senki jobban nem tudja mi van az ampullákban és mi a valós eredménye a publikus és a nem publikus kísérleteknek. És ők nem bíznak benne. Teljes jogi immunitást kértek és kaptak a rövid és hosszútávú hatások tekintetében. A Pfizer fejese nem adatja be magának és a Pfizer dolgozói sem!! Persze etikai okora hivatkoznak, főleg arra, hogy ők mint fejlesztő és gyártó nem vehetnek részt a kísérletben ami jelenleg még zajlik a 4. fázisban.
2021. jún. 6. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/49 A kérdező kommentje:
#6 persze, a döntésem már rég megvan. A kérdés az általános helyzetre utalt :) Nem értem, miért kell marni egymást nonstop. Én el tudom fogadni mindenki döntését, és mások véleménye nem játszott szerepet a saját döntésemben. Lehet az én felfogásommal van a baj, de egyszerűen nem tudom megérteni, miért kell a másikkal undorító stílusban beszélni, mert más a véleménye. Mármint, egy random embernek nem mindegy, hogy a másik random ember beoltatja-e magát vagy nem? Mitől lesz jobb a napja és az élete, ha így beleáll a másikba? Mire jó az erőszakoskodás?
2021. jún. 6. 10:43
 9/49 anonim ***** válasza:
68%
mind a 2 tábor tudja szívni egymás vérét, de én mégis azt gondolom, ha egy oltásellenes azzal provokál, hogy birka vagy, akkor ne is szóljál neki vissza, mert értelmetlen, azok az emberek, akik hangoztatják a marhaságukat ritka rossz életük lehet, és azt hiszik, ha majd itt leírják a tutit, akkor jobban tudnak aludni este, csak csórik abba nem gondolnak bele, hogy nagyrészben az oltottak miatt is van az, hogy lecsengőben van a harmadik hullám, de ezek azt hiszik, hogy csak azért vannak a nyitások, mert jön a nyár, hisztiznek, mert korlátozva vannak, pedig csak annyit kéne tenniük, hogy beoltatják magukat, mindenki tudja, hogy a vakcinák kísérleti fázis alatt vannak, csak azt nem képesek felfogni, hogy nem azt nézik, hogy halálos e, hanem azt, hogy hosszú távra ad e védettséget, vagy csak rövid időre, sok oltásellenes meg csak azért nem veszi fel az oltás, mert fél a tűtől, ilyen egyszerű, de ha nekik birkák vagyunk, akkor legyen, de én legalább oltott vagyok és valamennyire visszakaptam a régi életemet, ami 20 évesként elég jó érzés, ők meg akkor üljenek otthon a nagy megfejtéseik között és hisztizzenek, hogy korlátozva vannak, így jártak, ettől az agymosásos szövegtől meg csak röhögni tudok, érdekes ha valaki már nem úgy gondolkozik, mint ők, akkor már agymosottak vagyunk, csak nekem ne okoskodjon egy 8 általánost elvégző senki, majd ha egy orvos bizonyítottan állítja, hogy a vakcina rossz, akkor talán elgondolkozok az egészen, de amíg egy önkéntes virológus dirigál, addig kérdés nélkül bízok a vakcinák hatásosságában
2021. jún. 6. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/49 anonim ***** válasza:
47%
Elözö, nem kell, hogy korlatozva erezzek magukat az oltasellenesek, hiszen ott van a pcr teszt, amit elfogadnak bizonyos helyeken, csak hat melyen a zsebükbe kell nyulni, hogy ezt minden alkalommal kifizessek. De az ö döntesük, ami kisse komplikalta teszik az eletüket, de ez az ö valasztasuk.
2021. jún. 6. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!