Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Milyen ez a laborlelet?...

Milyen ez a laborlelet? Nagyon rossz ez a kalciumszint? Koleszterinre már kell gyógyszer vagy még diéta elég lehet?

Figyelt kérdés

Még van hátra vizsgálat és ezért soká jutok vissza a belgyógyász doktornőhöz.


Refluxot leszámítva (néha nyelőcsőégést okoz illetve krákogást, váladékos torkot) lényegében tökéletes a közérzetem.

Sok csokoládét leszámítva egészségesen étkezem, víz, ízesítetlen tea, néha cola de akkor cukormentes, sok-sok zöldség, gyümölcsök, hal, heti 4-5 óra sport jelenleg. A COVID előtti időkben nem volt időm eleget sportolni, de teljesen akkor se maradt ki az életemből. 1,5 éve meg heti 3-5 óra.

Ma például 10 ezer lépést tettem, 1 órát úsztam, fizikailag, agyilag fitt vagyok.


10 éve már volt magas kalciumszintem.

A koleszterinszintem kb 5 éve emelkedik folyamatosan.


[link]


[link]


[link]



2021. júl. 22. 21:20
 51/101 anonim ***** válasza:
69%

A 100 GGT


És az 500 We

2021. dec. 24. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/101 A kérdező kommentje:

Ezek mik?


Nade pl koleszterinben, vashiányban, kalciumban szerintetek mi probléma, ha az én értékeim még nem?

2021. dec. 24. 11:27
 53/101 anonim ***** válasza:
30%
Mennyémá
2021. dec. 24. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/101 A kérdező kommentje:

Tényleg érdekel, mi számít rossznak, ha ezek még nem. Igazából ezért emeltem ki a kérdést, mert ezen gondolkoztam....

8-as összkoleszterin már szerintetek is rossz lenne?



Amúgy minden koleszterines tudja, hogy az össz 5,2-től, a rossz koleszterin 3-tól már nem jó. Minden, de minden cikkben ezt fogod olvasni. Nem tudom, az én szolgáltatómnál miért nem így van ez...

2021. dec. 24. 11:35
 55/101 anonim ***** válasza:
100%

Na most megnéztem, nekem az összkoleszterin 5,4, a rossz koleszterin 4,2.

Emellett vashiányos vérszegénységet mutat a laborom, gyulladást, túl sok laphámsejtet és baktériumot a vizeletben, túl magas glukóz, túl kevés kreatinin, túl alacsony transzferrin szaturáció.

Ez egy átlag felnőtt ember lelete, kb ilyen mindenkinek, neked sokkal jobb mint a többségnek.

Teljesen jól vagyok, a háziorvosom ezekre legyintett hogy ez átlagos, nem kell ezekkel foglalkozni, és én magam sem idegelem magam feleslegesen. Mondjuk én egyrészt nem hiszem magam a világ közepének, márészt nekem nincs mentális betegségem, nem vagyok hipochonder.

Élem az életem, dolgozok, utazgatok, élvezem a mindennapokat és nem készítem ki a környezetem, nem játszom folyamatosan a hattyú halálát.

Neked pedig pszichiáterre lenne szükséged mert ez nemcsak a te életminőségedet rontja le, hanem a körülötted élő emberekét is.

2021. dec. 24. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/101 anonim ***** válasza:
46%
Nekem ennél magasabb volt a kálciumom, semmi bajom nem volt. Erre mondtam hogy alig félt tized. Másik laboromban már semmi ilyen nem volt. Hipochander vagy menj pszichiáterhez. Már korábban is leírtak ezt.
2021. dec. 24. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/101 A kérdező kommentje:

Jó pocsék az egészségi állapotod.


A magánélet nem tudom, hogy jön ide. A barátaimmal keveset mesélünk egymás egészségi állapotáról. Utazni annyira nem szeretek, mint az átlag, de azért jártunk helyeken barátokkal, de rengeteg edzek, vannak hobbijaim, lassan két egyetemi diplomám, jól keresek és még karácsony előtt is érkezett megkeresés LinkedIn-en.

Úgyhogy köszi az aggódást. 😊

2021. dec. 24. 14:40
 58/101 A kérdező kommentje:
Akkor a belgyógyászom is hülye, amiért továbbküldött ezer helyre. Azóta kiderült, hogy nem ürít a vesém elegendő kalciumot.
2021. dec. 24. 14:41
 59/101 anonim ***** válasza:
69%
Jó és ? Igyál több folyadékot ennyi.
2021. dec. 24. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/101 A kérdező kommentje:
Eleget iszom, ennél több miben segít?
2021. dec. 24. 15:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!