Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Milyen ez a laborlelet?...

Milyen ez a laborlelet? Nagyon rossz ez a kalciumszint? Koleszterinre már kell gyógyszer vagy még diéta elég lehet?

Figyelt kérdés

Még van hátra vizsgálat és ezért soká jutok vissza a belgyógyász doktornőhöz.


Refluxot leszámítva (néha nyelőcsőégést okoz illetve krákogást, váladékos torkot) lényegében tökéletes a közérzetem.

Sok csokoládét leszámítva egészségesen étkezem, víz, ízesítetlen tea, néha cola de akkor cukormentes, sok-sok zöldség, gyümölcsök, hal, heti 4-5 óra sport jelenleg. A COVID előtti időkben nem volt időm eleget sportolni, de teljesen akkor se maradt ki az életemből. 1,5 éve meg heti 3-5 óra.

Ma például 10 ezer lépést tettem, 1 órát úsztam, fizikailag, agyilag fitt vagyok.


10 éve már volt magas kalciumszintem.

A koleszterinszintem kb 5 éve emelkedik folyamatosan.


[link]


[link]


[link]



2021. júl. 22. 21:20
 81/101 anonim ***** válasza:

"Nomeg szerintem alapos vizsgálatok után lehet kimondani, hogy hipochonder...."

Ja, esélyes, mikor az a hobbid hogy orvosról orvosra jársz, de véletlenül sem mennél el pszichiáterhez akinek a szakiránya ezt megállapítani.

2022. márc. 27. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/101 A kérdező kommentje:

Ember, szándékosan bántasz másokat?



Amikor a belgyógyász küld tovább téged, akkor megtagadnád, vagy mi?

A belgyógyász küld oda, ahova megyek, melyik részét nem érted????



Annyira sok benned a rosszindulat.



Mások kérdéseinél is látom, hogy egy 4 pipás hipochonderezik, szerintem te.

Nem lepődnék meg, ha az állna a hátterében, hogy veled vagy mással történt valami rossz orvosokkal kapcsolatos dolog és tudatalatt ettől lettél ilyen.

2022. márc. 27. 12:09
 83/101 A kérdező kommentje:
Még így se vallottam be sehol a fülzúgásom és azt se vizsgálták, miért nem bírok 15 percnél többet állni.
2022. márc. 27. 12:10
 84/101 anonim ***** válasza:

Persze, az összes négypipás én vagyok az oldalon, nem tudtad? Ne zavarjon hogy a négy pipa a leggyakoribb, mind én vagyok. Valójában én írom az oldal összes kommentjét, még a tieidet is.

Ja, nem tudtam hogy csak oda szabad menni ahová a belgyógyász küld. Én hülye azt gondoltam, hogy az ember szabad akaratából elmehet bármikor bármilyen orvoshoz.

2022. márc. 27. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/101 anonim ***** válasza:
46%
Te ezt így leméred, hogy hány percet tudsz egy helyben állni? xd Ezt se találod furcsának? Szerinted normális emberek ezt méregetik? Nem azért méred, hogy újabb "problémát" találj. Pszichésen az ember számos betegséget elő tud hozni. A fülzúgás is lehet pszichés. Jártál már pszichiáternél? Mit mondott a belgyógyász? Mi lett a nagy továbbküldéseknek az eredménye? Vagy a kálcium túltengésednek?
2022. márc. 27. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 86/101 A kérdező kommentje:

Persze, stopperrel mértem, hogy mennyi idő után jött az erős fülzúgásos, hidegverítékes, elsötétülős rosszullét, mikor akárhol, akármeddig állni kellett....

A rendezvények, előadások hossza alapján tippelem, hogy 15-20 perc, ha nem esett volna le magadtól is.


A belgyógyászhoz mentem és ahova küldött, az elmúlt közel 1 évben. Sajnos nem jellemző rám, hogy eljárjak a szűrővizsgálatokra, amikre kellene. Na MOST érdekel, miért is bántasz azzal, hogy hobbim az orvoshoz járás?

2022. márc. 27. 12:37
 87/101 A kérdező kommentje:

Amúgy a parathormon-szintemet nézték illetve tiszta üvegbe kellett pisilnem 1 teljes napig. A parathormon jó, de nem ürítek elegendő kalciumot.


Szinte nullára vett tejtermékfogyasztás segített amúgy rajta.

2022. márc. 27. 12:39
 88/101 anonim ***** válasza:
46%
És mit mondtak milyen kezelést kaptál? Ott ahova elküldött a belgyógyász? Nem bántás, de amikor ennyien mondják, hogy eltúlzod, meg megnézed az összes labort, hogy hol mitől rossz az érték, felülbírálod a labornak az értékelőlapját, és egy kis kálcium emelkedésben hatalmas betegségeket keresel az probléma. Mit mondanál annak akinek a koleszterin értéke 9-10? Vagy több? Ha a 6,94 számodra nagy eltérés. Kaptál rá gyógyszert, kiírták? Ezért mondják hogy hipohander vagy. Nem azért mert az orvos tovább küld, mert meg akar róla bizonyosodni, hogy nincs nagyobb baj, hanem azért mert ha nincs nagy baj, akkor is a nagy bajt keresed. 15 percig állok egy rendezvényen rosszul leszek. Ez is rengeteg emberrel megtörténik, mert nem bírják a tömeget, meleget, vagy alapvetően ilyenkor annyira befelé figyelnek, hogy a saját maguk gerjesztik ezt.
2022. márc. 27. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 89/101 A kérdező kommentje:

6-ra is 10-ből 9 kardiológus gyógyszert ír, nemhogy 7-re.

Akinek 10-es és élni akar, az rég gyógyszert szed.


A szabadban, 7 ember mellett állva is a tömeg és a meleg miatt lettem rosszul. Igazad van

2022. márc. 27. 13:38
 90/101 A kérdező kommentje:

"A fülzúgás is lehet pszichés"


Persze, ezt vizsgálat nélkül szokták kimondani, ugye? Pláne, hogy a családban volt, van érelmeszesedés, érszűkület, szívinfarktus.

2022. márc. 27. 23:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!