Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Milyen ez a laborlelet?...

Milyen ez a laborlelet? Nagyon rossz ez a kalciumszint? Koleszterinre már kell gyógyszer vagy még diéta elég lehet?

Figyelt kérdés

Még van hátra vizsgálat és ezért soká jutok vissza a belgyógyász doktornőhöz.


Refluxot leszámítva (néha nyelőcsőégést okoz illetve krákogást, váladékos torkot) lényegében tökéletes a közérzetem.

Sok csokoládét leszámítva egészségesen étkezem, víz, ízesítetlen tea, néha cola de akkor cukormentes, sok-sok zöldség, gyümölcsök, hal, heti 4-5 óra sport jelenleg. A COVID előtti időkben nem volt időm eleget sportolni, de teljesen akkor se maradt ki az életemből. 1,5 éve meg heti 3-5 óra.

Ma például 10 ezer lépést tettem, 1 órát úsztam, fizikailag, agyilag fitt vagyok.


10 éve már volt magas kalciumszintem.

A koleszterinszintem kb 5 éve emelkedik folyamatosan.


[link]


[link]


[link]



2021. júl. 22. 21:20
 61/101 anonim ***** válasza:
0%

57, na ha minden ilyen tökéletes, akkor mit rinyálsz?

Az egészségi állapotom pedig teljeaen rendben, csak én nem vagyok pszichiátriai eset 🤷‍♀️

A magánélet pedig úgy jön ide ha magadtól nem esett le, hogy ha az embernek ilyen súlyos mentális problémája van mint neked, az negatívan hat az egész életére, a mindennapjaira. És a szerettei életére is, mivel ők hallgatják folyamatosan a hipochonder rinyát.

(Amit már írtál is, hogy az apádat már kicsináltad idegileg. Nem is tudom hogy az ötezer darab kérdésed közül melyikben, lehet hogy épp ebben, nincs kedvem visszaolvasni.)

Nagyon súlyos az állapotod hogy még karácsonykor is a nemlétező betegségeiden pörögsz ahelyett hogy ünnepelnél és még a gyk-n is kiemelgeted a kérdéseket hogy itt is mindenki veled foglalkozzon.

2021. dec. 24. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/101 A kérdező kommentje:

1. Egyáltalán nem tökéletes minden, sőt, a legtöbb dolog nem az és küszködöm, mint mindenki.

2. Attól, hogy használom az oldalt és a kérdéseimben (egy részükben) magamról van szó, nem akarom, hogy a világ közepének tartsanak.

3. Nincsenek folyton hipochonder rinyáim. Vannak mentális problémáim, de nem súlyosak és köze sincs a hipochondriához.

4. Nem akarom apumat bántani. Tényleg nem, egyáltalán nem. DE sajnos láncdohányos (kis lakásban, bent), alkoholista (szerencsére csak sört..), COPD-s, amit évtizedekig elhanyagolt és pár éve 5 évet jósoltak neki, gerincsérve van, reflux is, amiket szintén elhanyagol. Nem tudom, mennyire releváns, hogy ő hipochondernek néz, ő mindenkit annak néz, akkor is, ha az illető teszem azt odafigyel, hogy naponta kétszer egyen zöldséget. Ha mondjuk nem fehér kenyeret eszik, akkor pláne.

5. Az, hogy a te egészségi állapotod pocsék és el is hanyagolod, nem jelenti azt, hogy mindenkié az. A kérdésem alatt is van néhány, ahol a kérdezőnek csak 1 vagy 2 enyhe eltérése van, meg ahol nincs eltérése.

6. Nagyon súlyos lehet az állapotod, ha karácsonykor is másokba rúgsz bele itt ahelyett, hogy ünnepelnél vagy legalább továbbgörgetnél.


PÁ.

2021. dec. 24. 21:13
 63/101 anonim ***** válasza:

Mint mondtam, nem pocsék az egészségi állapotom, teljesen egészséges, aktív életet élek. Nem gondolod hogy a te szavad többet nyom a latba az orvosoménál. Ha az orvos azt mondja hogy minden rendben és ez egy teljesen átlagos lelet akkor én nem fogok folyamatosan rinyálni hogy jajj én nagybeteg vagyok, foglalkozzon mindenki velem.

Válaszoltam korábban normálisan a kérdésre, az viszont már rohadtul idegesít hogy állandóan kiemeled és feldobja nekem a gyk, még karácsonyor is a sirámaidat kell olvasni.

Ahogy itt (meg a többi kérdésednél is) már többen is elmondták, a leleted teljesen rendben van, az agyadban van a probléma. Na ez az amit nem kéne hanyagolnod, mert túlnő rajtad a mentális problémád.

2021. dec. 25. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/101 A kérdező kommentje:

Az ég szerelmére, találd már meg az X-et a megválaszolt kérdéseid listájában!


És ne nézd hülyének a belgyógyász szakorvosomat, aki szerint 7-es összkoleszterin rossz, egyelőre diéta, aztán meglátjuk, rendszeres gyomorégésre diéta, aztán meglátjuk, kalciumszintre parathormon- és vizeletvizsgálatok, azokkal endokrinológus, az endokrinológus pedig pár hónap múlvára vissza is hívott. A legdurvább a 24 órás vizeletgyűjtés volt, kellemetlen volt kicsit, és ott derült ki, hogy alig ürítek kalciumot.


Az a problémám, hogy már a legelején is letámadtatok, hogy szerintetek pszichiáter kell.


Ez így csak felidegesíti az embert és nyilván rosszul esik neki.


Érdekelt volna, hogy aki így letámad, hogy a 7-es koleszterin jó, az legalább egészségügyi dolgozó-e, vagy ha a 7-es koleszterin még nem tragikus, akkor mi az, ami már igen. Én csak azt látom, hogy az 5 felett már fokozott szívkockázat és nekem 2 egésszel több. Az endokrinológus is meglepődött, hogy ennyire fiatalnak hogy lehet ennyi. (sohasem ettem semmi zsírosat, sohasem voltam elhízva)

Érdekeltek volna tapasztalatok akár diétákról (mert amikor pl én megvettem a növényi szterin tablettát, a gyógyszerész azonnal mondta, hogy csak a sztatin fog igazán segíteni és neki is mondtam, hogy 7-es az érték, mert kérdezte), érdekelt volna, mégis mi a baj a sztatinokkal, mert én szívesen szedném, hogy cserében éljek... Őszintén érdekelt volna, ha az én transzferrin cuccaim még jók, akkor mégis mi számít rossznak. A kalciummal ugyanez.


A közösségtől érdekeltek volna tapasztalatok. Ezért is emeltem ki a kérdést. Amire minden magyarázat nélkül leoltást kaptam.



Nem érdekel, munkanap vagy hétvége van, karácsony, vagy újév vagy szürke hétköznap, aki csak belém rúgni akar, talája már meg azt a nyomorult X-et és soha többé ne válaszoljon itt.



Ha viszont van itt bárki, akinek van tapasztalata koleszterinszintről, diétákról, veseproblémákkal, vashiányossággal, orvos és szívesen mesél arról, mi várható vagy beteg és van tapasztalata, attól várok segítséget. Köszönöm.

2021. dec. 25. 10:57
 65/101 anonim ***** válasza:
Beszéld meg az orvosoddal.
2021. dec. 25. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/101 A kérdező kommentje:

Utoljára kérlek még szépen arra, hogy találd meg az X-et!


Az orvos rideg és nem mond előre semmit. Nyilván nem akar találgatni. Viszont a páciens lehet olyan, akinek a találgatás is jobban esik, mint a semmi, mert a találgatás is megnyugtatja. Felkészíti az eshetőségekre, ezáltal megnyugszik.


Belekezdtem a diétába (bár zsírosat sohasem ettem), úgy, hogy a csapból is az folyik felém, hogy nem segít a koleszterinen, ha az genetikai, megvettem a szterin tablettát úgy, hogy a gyógyszerész, aki az eladásból él, az mondta, hogy nem fog használni, 7-es koleszterinre csak a sztatinok. Meglepődött, hogy nekem még nem írták fel.


Szóval igen, a közösséghez fordulok, hogy kinek mi a tapasztalata diétával, orvosokkal, sztatinokkal. Erre való az oldal.


Te meg találd meg azt a K. X-et és ne írj ide többet. Viszont nem látásra, pá.

2021. dec. 25. 12:27
 67/101 anonim ***** válasza:

Te meg megtalálhatnád a nagy x-et ami levisz a gyk-ról :D

Nyilván azt írja fel az orvos amire szükséged van. Azt gondolod hogy egy random ember a gyk-n többet tud nála? Hiába kombinálsz meg próbálsz az orvos előtt járni egy lépéssel, akkor is az lesz amit ő felír, meg mond. Ha meg nem vagy vele megelégedve akkor válts orvost.

Mellesleg azt is sokan leírták már sok kérdésed alatt hogy teljesen rendben van a laborod.

Mi ez, ha nem hipochondria? Ha százan mondják, plusz az orvos sem írja fel amit akarsz, te akkor is kötöd az ebet a karóhoz.

2021. dec. 25. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/101 A kérdező kommentje:

Ha teljesen rendben lenne, akkor:

- nem kellene vasat szednem,

- nem kellene diétáznom

- nem kellett volna 24 órán keresztül vizeletet gyűjtenem

- még kétszer szúratnom magam munka előtt, hogy további dolgokat vizsgáljanak a véremben


Ha amúgy teljesen jól lennék, akkor:

- nem zúgna a fülem

- nem köhögnék fel reggelente és esetleg a nap folyamán még egy-kétszer váladékot minden évben pár hónapon keresztül enyhe náthák után,

- nem rekednék, krákognék,

- nem égne a gyomrom szinte minden nap a legnagyobb odafigyelés ellenére is

- nem lenne romló mitralis prolapsus-om

- nem várna 3 fogam megcsináltatásra és további 1 kihúzásra

2021. dec. 25. 12:45
 69/101 anonim ***** válasza:

Hű, mi van itt...

7-es koleszterin sajnos nagyon nem jó, én erre már gyógyszert kaptam. Pedig egyébként zöldségen élek, csak csirkét eszem, 170 centi vagyok és 60 kiló...

2021. dec. 25. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/101 A kérdező kommentje:

Ha még nézitek.


Ezt találtam:

[link]


Jelenleg 4. oldal:


kérdése - 2021.09.29 11:39


Kedves Doktor Úr!


58 éves vagyok .magas vérnyomásra szedek gyógyszert már vagy 20 éve(ez apai ágon örökölt), meg elég szorongós alkat is vagyok , ez sem könnyíti meg a helyzetet.Kardiológiára járok évente, ott is rendben vannak a leleteim. Amivel probléma volt most a koleszterin szintem.

Fiatalabb koromban is általában 5,6 körül volt, de volt már határértéken belül is. most 5,8.(Triglicerid 1,12,HDL 1,92

LDL 3,37)

Azt szeretném megkérdezni, hogy milyen értéktől kell feltétlenül gyógyszert szedni,a kardiológus már most írt volna fel, de én egyenlőre diétával és étrend kiegészítővel próbálkozom.Nem szívesen szednék gyógyszert erre is, a mellékhatások miatt. Válaszát előre is köszönöm és továbbá köszönöm Önnek az "Elmélkedésre szánt gondolatok"-at is.


Üdvözlöm és jó egészséget kívánok: Vrabecz Kinga


sza02 válasza - 2021.10.05 20:03


Kedves Hölgyem!

Az ilyen cholesterin szintek esetén, mint amilyeneket Ön is említ, tízből kilenc kardiológus felírja valamelyik statint (Cholesterin szint csökkentő gyógyszer). Életkora, magasvérnyomás betegesége miatt talán Önnél is indokolt lenne. Javaslatom tehát az, hogy amennyiben diétával, testsúlycsökkentéssel, rendszeres sportos aktivitások ellenére sem tudja csökkenti cholesterin szintjét, úgy ne álljon ellent kardiológusa javaslatának! SzZ



Akkor a 7-es érték miért számít jónak?

2022. márc. 25. 21:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!