Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Milyen ez a laborlelet?...

Milyen ez a laborlelet? Nagyon rossz ez a kalciumszint? Koleszterinre már kell gyógyszer vagy még diéta elég lehet?

Figyelt kérdés

Még van hátra vizsgálat és ezért soká jutok vissza a belgyógyász doktornőhöz.


Refluxot leszámítva (néha nyelőcsőégést okoz illetve krákogást, váladékos torkot) lényegében tökéletes a közérzetem.

Sok csokoládét leszámítva egészségesen étkezem, víz, ízesítetlen tea, néha cola de akkor cukormentes, sok-sok zöldség, gyümölcsök, hal, heti 4-5 óra sport jelenleg. A COVID előtti időkben nem volt időm eleget sportolni, de teljesen akkor se maradt ki az életemből. 1,5 éve meg heti 3-5 óra.

Ma például 10 ezer lépést tettem, 1 órát úsztam, fizikailag, agyilag fitt vagyok.


10 éve már volt magas kalciumszintem.

A koleszterinszintem kb 5 éve emelkedik folyamatosan.


[link]


[link]


[link]



2021. júl. 22. 21:20
 71/101 anonim ***** válasza:
Nagyon sokan szkeptikusak a koleszterincsökkentő "gyógyszerekkel", nem véletlenül...
2022. márc. 26. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/101 A kérdező kommentje:

Kardiológusok szerint meg látod 5,8-ra indokolt. És nem a 7-esre, 5,8-ra.


Azt nem értem, a M kezdőbetűs helyen miért 6,2-ig jó a sztenderd 5,2 helyett. 5,2 felett dupla a szív-érrendszeri rizikó. Családomban meg van érelmeszesedés.

2022. márc. 26. 11:47
 73/101 anonim ***** válasza:
46%
Kész pokol lehet a fejedben a betegségek miatt xd. Nyugodj meg. Tudod miért mondják annyian hogy felejtsd el. Mert rajtad kívül több millió embernek magas a koleszterinje, mégis semmi baja. Nem egészséges, de ez van, ha az ember öregszik , hajlamos rá emelkedni fog. A koleszterin gyógyszernek ma még több mellékhatása van, ami szedése mellett hosszútávon sokkal károsabb mint a magas koleszterin. És neked még nincs nagy eltérésed, de persze te kitartasz amellett, hogy ez nagy. Hamarabb fogsz a stressz miatt megbetegedni, mint ahogy a koleszterin veled bármit tenne.
2022. márc. 26. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/101 A kérdező kommentje:

A 7 az 5,2-höz képest kicsi eltérés??? Konkrétan ez triggerel kicsit, hogy ezt írjátok.


Most lépek be a középkorba, ilyenkor még ne emelkedjen "öregedés miatt".



A sztatinnak esetleg van mellékhatása, de jobb a szívbetegség???

2022. márc. 26. 12:31
 75/101 anonim ***** válasza:
A pdf-ben 6,94 van, és 6,2 ig normális. Ez nem nagy eltérés. Főleg úgy hogy a HDL szinted teljesen rendben van. ÉS az LDL szinted is csak 0,2 tizeddel magasabb mint kéne. És igen jobb ha nem veszed be, mert ez nem nagy eltérés. A sztatinok többek között diabéteszt, májkárosodást, és szívbetegséget is. Emelik a bilirubin értéket, ami hosszútávon idegrendszeri problémákhoz vezet. Semmi dolgod nincs vele. Csak magadat spanolod. Az ilyen emberek addig járnak orvoshoz még meg nem kapják, amit akarnak és ki nem írják nekik a gyógyszert, hozzáteszem a semmire. Mozogj tartsd a diétát kövesd nyomon az értéket, járj el kardiológushoz. Ha nem éri el az érték a 9-10 felesleges gyógyszert szedni. Gondolj arra, hogy vannak halálos betegek, és látszik az írásodban, hogy nagyítasz. Jó lenne ha pszichiáterhez mennél. Hidd el ez nem ciki, sokat segít. Az egyik ismerősöm pont ilyen volt mint te. Akkor is pánikolt amikor semmi oka nem volt rá. Tipikus hipochander, és a végén már annyi betegséget vett magára, mert pont így mint te beparázott az értékein, mikor égatta világon semmi baja nem volt. Nagyon kis eltérései voltak. Végül öngyilkos lett. Fordulj pszichiáterhez, és próbáld élvezni az életet.
2022. márc. 26. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/101 A kérdező kommentje:

5,2 felett nem jó az össz, nem tudom, annál a magánnál miért 6,2 a határ... A rosszra azt hiszem, hogy 2,8 környéke felett már nem jó.


A szívemmel ígyis orvoshoz járok, billentyű-elégtelenség, ami szépen fokozatosan romolgat. Vele a pumpafunkció is.

2022. márc. 26. 18:14
 77/101 anonim ***** válasza:
51%
Hat ha ezt te jobban tudod, mint a labor...
2022. márc. 26. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/101 A kérdező kommentje:

Ha a labor zöldségeket állít, akkor igen. Minden koleszterines tudja fejből, hogy 5,2-től nem jó az össz. Látod, egy szívsebész szerint 5.8-ra indokolt a gyógyszer, szerinte 10-ből 9 kardiológus szerint indokolt.



[link]



Ajánlott érték - 5,0 mmol/l alatt

Átlagos kockázat - 5,0 mmol/l

Enyhén fokozott kockázat - 5,0 és 6,4 mmol/l között

Fokozott kockázat - 6,4 mmol/l felett



Viszont ha az ember a belgyógyász küldi hetven helyre a pácienst, akkor mégse olyan jó a vérlelet.



Nomeg szerintem alapos vizsgálatok után lehet kimondani, hogy hipochonder....

2022. márc. 26. 22:00
 79/101 anonim ***** válasza:
És ezt egy netes oldalról kell megállapítani xd. Nincs js ilyen az orvostudományban, hogy kockázat szerint besorolnak valami laborértéket. Webbeteg edes istenem xd.
2022. márc. 27. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/101 A kérdező kommentje:

Elmagyaráznád, hogy miből gondolod, hogy a Webbeteg alapján vettem, hogy 5,2 szokott lenni a határérték? Nyilván NEM onnan vettem.

Minden más laborban 5,2 a határérték, hidd el, tudom.

2022. márc. 27. 10:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!