Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mi az oka annak, hogy képtelen...

Mi az oka annak, hogy képtelen vagyok a hízásra?

Figyelt kérdés

Évek óta változatlan a testtömegem, legfeljebb +/- 1kg vándorol, és képtelen vagyok hízni. Mielőtt írnátok, hogy kalóriatöbbletbe kell kerüljek, megcáfolnám, hogy ez sem működik: decemberben 2-3 hetet itthon vagyok általában, ez idő alatt jegelek szinte mindent, amit az év többi részében csinálok, magyarán ilyenkor csak eszek és punnyadok, ráadásul éjjeli bagoly vagyok, tehát éjfélkor simán nekiülök egy jó sonkának, kolbásznak, bejglinek, pitének, bárminek. Simán beviszek 3-4000 kalóriát/nap. Néha sétálok este 5-6 km-t, de az semmi, ahhoz képest amennyit beviszek.


A lényeg, szeretnék hízni, nem sokat - 3-4 kg-ot, de minden reggel ugyanannyit mutat a mérleg. Ami változik, hogy a nagy dolog akkora, mint egy medvéé, gyakran napi 2x is. Felszívódási problémákra is gondoltam, de akkor miért nem vagyok soványabb? 67 kg vagyok egyébként, ezt szeretném 70 fölé tornászni, több nem kéne, mert jól érzem magam így, de ahogy írtam, gyakran 4000 bevitt kalória mellett sem hízok. Hozzáteszem, januártól novemberig futok, a munkám elég pörgős, a mostaninál kevesebbet eszem, de a 67 kg ennek ellenére sem mozdul negatív irányba.


Ötletek?



2022. dec. 29. 23:18
 1/9 anonim ***** válasza:
86%

-Nem vagy kalóriatöbbletben, mert valahol elcsúszik a számolás.

-Nem vagy TARTÓSAN kalóriatöbbletben (2-3 hét nem tartós állapot, ezalatt mérhetetlen a hízás mértéke).

-Nem vagy kalóriatöbbletben, mert a mozgásoddal, fizikai aktivitásoddal, sporttevékenységeddel annyi energiát égetsz, ami által nincsen szufficit.

-Valamilyen rejtett egészségügyi problémád van (ez szinte kizárt, de ebben az esetben konzultálj orvossal).

2022. dec. 29. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Egészen biztos, hogy kalóriatöbbletben vagyok. Csak a reggeli 7-800 kalória, ebéd az olyan 1000-1200, vacsora szintén 800 körüli, és akkora e mellé érkezik az egész napos nassolás, de szó szerint értsd, hogy egész napos + éjjeli zabálások. Fizikai aktivitásom micsoda? Hogy lemegyek a garázsig, hogy boltba autózzak? Az az 5 km séta (nem mindennap, néha kell amikor már sajog a hátam) is mennyi lehet? 300 kcal maximum?

Lehet, hogy igazad van, de szerintem akkor is fel kéne jönnie ebben az időszakban legalább 2 kg-nak.

Évközben ok, nehezen hízok aktív sport mellett, de most?

2022. dec. 29. 23:39
 3/9 A kérdező kommentje:

Reggeli:


- zabpehely gyümölccsel, 2 dl tej

- 15 dkg sonka, 20 db tepertő, 10 dkg milbona mediterrán fűszerezésű sajt, 3 szelet normál méretű fehér kenyér

- joghurt

- banán, alma

- kávé, csapott kk cukorral


Reggeli és ebéd között:


- 5 szelet bejgli, 8 db almáspite, 4 db mézeskalács

- m&m's kb 15 db


Ebéd:


- húsleves, utána kb 15 dkg leveshús

- 500 g tarhonyáshús, savanyúság


Ebéd és vacsi között:


- 200 g tiramisu

- 12 db pogácsa

- pohár tea, 2 tk mézzel


Vacsora:


- 100 g párizsi szendvicsre, sajttal, fehér kenyér

- 50 g téliszalámi szendvicsre, sajttal, fehér kenyér

- 10 db tepertő magában

- kávé, csapott kk cukorral


Vacsi óta:


- két marék kesu

- 5 szelet bejgli

- 1 cs Lays chips

- alma


És most indulok ismét enni. Ma egésznap soriztam, filmeztem. 1000 lépésem se volt. Nagyjából így telik 3 hetem decemberben, ennél kevesebbet nem eszek. Nem fogom neked kiszámolni, ez tuti bőven-bőven kalóriatöbblet.

2022. dec. 30. 00:00
 4/9 A kérdező kommentje:
Ja, ez a mai zabálásom volt. Lemaradt.
2022. dec. 30. 00:01
 5/9 anonim ***** válasza:
57%
Pajzsmirigy rendben? Ismerősöm ha fejreállt sem tudott hízni, és a pajzsmirigy túlműködése okozta.
2022. dec. 30. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
58%

Én sem fogom neked összeszámolgatni, se kedvem, se időm.


De ami nekem segített, azok a ,,tömegnövelő" italok voltak. Nem BCAA meg ilyen szarságok, hanem kalóriadús italok. Neten 1000+1 féle receptet találsz. Egy olyan shakkel bevittem kb 1000 kalóriát, egy nagyobb adag étkezést lenyomtam gond nélkül úgymond.

Egyébként ez az egész nap döglesz és zabálsz sem vezet sehova. Többre mennél ha egy fokkal legalább normálisabb kajákkal próbálnál meg tömeget felszedni mintha csak tömnéd magadba a sok szart.

De te tudod

2022. dec. 30. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
53%
Gyors az anyagcseréd. Mázlid van. Örülj neki. Én a fél karom odaadnám ha ennyit zabálhatnék hízás nélkül. Minden étkezésemnél minden nyamvadt nap tudatosan meg kell válogatnom, vigyáznom kell mit eszek meg, + sok edzés, ha esik, ha fúj, ha fáradt vagyok, ha nem, különben villámgyorsan jön fel a felesleg :(. Igazságtalan az élet...
2022. dec. 30. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
60%
Az első igazából mindent leírt. Annyival egészíteném ki, hogy mind a fogyást, mind a hízást hormonok vezérlik. Tehát ha a hormonháztartásod elég stabil, és lassan reagál a változásokra, akkor 3 hét édeskevés lesz hízni. Egyél kalória többletben 2-3 évig folyamatosan.
2022. dec. 30. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
37%
Ense hizok, mind1 mit meg mennyit eszek. Egyedul a kondi segitett. De ne par honaptol varj eredmenyt, inkabb evek
2022. dec. 30. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!