Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mit tegyek, ha képtelen...

Mit tegyek, ha képtelen vagyok fogyni, és ez már tönkreteszi az életem?

Figyelt kérdés

24 éves lány vagyok, nagyon alacsony (151 cm), mellé 70 kg. Szóval rendesen kövérnek nézek ki.


Az álmom az 50 kiló lenne, de már hatvannal is boldog lennék. Viszont FOLYAMATOSAN éhes vagyok. Mindig. És nem bírom ki, hogy ne egyek. Kivizsgáltattam magam, teljesen egészséges vagyok, nem ezzel van a gond. Hanem az állandó éhség.


Már minden létező diétát megpróbáltam, de mindig az éhség győz...


Ha éhes vagyok, egyszerűen képtelen vagyok bármit is csinálni, nem tudok koncentrálni, használhatatlan leszek a munkában is.


De a jelenlegi külsőmtől undorodom, egy nagy hájgombóc vagyok.


Hogy fogyjak le? 😭😭😭



2021. aug. 24. 11:03
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
94%

Pont most tettem fel egy hasonló kérdést, csak én kicsit magasabb vagyok nálad, de 70 kg, és nekem is 50 a cél, de 60 is jó lenne. Én is folyton éhes vagyok. Mondják, hogyha lefoglalod magad, akkor jobb, de én intenzív munka közben is éhen tudok halni.

Nem tudom, ez mitől lehet, de ezek szerint nem vagyok egyedül :(

2021. aug. 24. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
70%

A gond, hogy "diétát" próbálgatsz, nem pedig átállítani az étkezésedet teljesn új módra, amit utána egész életedben tudsz folytatni.

Gondolom, a diéta valami csirkemell-rizs-saláta összeállítás, ami gyakorlatilag koplalás, nem csoda, ha éhes vagy mellette.


Éhes akkor vagy, ha túl kevés mennyiséget eszel gyorsan emészthetö ételekböl. Ezért IS jobb, ha elkezdesz kalóriákat számolni - hogy tudd, mennyi a napi beviteled, mert csak akkor fogysz, ha kalória-minuszban vagy - és sokkal több rostosabb élelmiszert fogyasztasz, ami tovább laktat.

Meg természetesen nem szabad unalomból enni, csakúgy nassolgatni, mert az rengeteg plusz kalóriát jelent.

Megfelelöen összeállított étrend mellett mindent ehetsz (akár csülökpörköltet is!), amit korábban is, csak a mennyiséget, meg az arányokat kell jól megválasztani.

Én 150 cm/78 kg-ról indultam, most vagyok 58, közben pedig továbbra is jókat eszem, nem vagyok éhes, és kifejezetten jól érzem magam. A terv nekem is az 50-52 kg lenne, de ez is csak idö kérdése.

2021. aug. 24. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
92%
Ha a kalóriakereteden belül eszel tápláló ételeket, kizárt, hogy gyomorilag legyél éhes. Ha mégis, az nem igazi éhség, valami hiányzik az életedből. Pszichológiai éhségnek hívják, szakemberrel kellene beszélgetned egyet, aki evészavarokkal foglalkozik.
2021. aug. 24. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
97%

Edzés!! Normalizálja az étvágyat. Mikot nem edzek, egész nap eszek, edzős napjaimon kordában van az éhségem. +formásodsz, fogysz is, erősödsz.

Rendszeres testmozgás csak jót tehet.

2021. aug. 24. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
92%
Nem vagy valójában éhes. Nagyon sokaknak ez a problémája, hogy úgy érzik folyton éhesek. Pedig dehogy éhesek folyton, az nem igazi éhség. Amúgy meg ne diétákat próbálj ki, hanem életmód váltás. Kalóriát érdemes számolni, és a napi kalóriabeviteledet elosztani 5 vagy 6 alkalomra. Vagy ahány alkalom neked megfelel, de mivel neked a folytonos éhségérzet a problémád, ezért szerintem érdemes lenne 5 alkalomra elosztani a napi kalóriamennyiséget. Szóval tegyük fel, reggel felkelsz, reggelizel, 3 óra múlva tízórai, utána 3 óra múlva ebéd, 3 óra múlva uzsonna, 3 óra múlva vacsora és ennyi. Ez így 5 étkezés egy nap, 3 óránként. 3 órát ki kell bírnod étel nélkül. Közben ne nassolj, hanem mindig fix. időpontban egyél, ne engedd, hogy nassolj, mert nem vagy igazából éhes. Szerintem a te esetedben ez a legjobb, ha így fix időpontokhoz kötöd az étkezésedet, közben pedig csak akaraton múlik, hogy kibírod-e, hogy ne egyél. Meg aztán írtad, hogy többfajta diétát kipróbáltál. Az ilyen különféle diéták, amiket az interneten találsz, azok szerintem leginkább koplalásból állnak. Azoknál nem csoda, ha éhes vagy. Kalóriát kell számolni, és bármit ehetsz. Nem érdemes ilyen salátára, meg ilyen dolgokra alapozni az egész étrended. Vagyis nyilván, a zöldség fontos, de a változatos étkezés is fontos, mert ráfogsz unni. Meg kell találnod, hogy neked milyen étel laktató. Nekem pl. saláta csirkemellel nagyon laktató. Utána jó pár óráig meg sem fordul a fejemben az éhség gondolata. De ha kalóriakereten belül maradsz, akkor ehetsz kenyeret, tésztát, bármit. Én pl. szeretem a csirkemellet, salátát, bulgurt, quinoát, néha pur-pur kenyér. Ezek nekem laktatóak. Szóval nem tudom, hogy az általad eddig kipróbált diétákban milyen kajákat ettél, de valószínűleg az túl kevés volt, illetve biztos ilyen csirkemell-rizs-saláta kombó volt, vagy bármi más hülyeség.
2021. aug. 24. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
97%

A 2#-es nem tudom miért lett lepontozva, teljesen igaza van.


Kérdező: Azért vagy éhes, mert diétákat próbálgatsz ahelyett, hogy életmódot váltanál és nem holmi fogyókúráknak szentelnéd az idődet.


A diéták általában nagyon alacsony kalóriájúak, Pl, bécsi diéta - ez kb napi 600kcalt jelent, ami egy kisgyereknek sem elég.


Szóval, ha ezzel hasonló csoda diétát csinálsz, akkor nem kell csodálkozni rajta, ha folyton éhes vagy.


Egyél rendesen, tápanyagokban gazdag ételekre, figyelj a kalóriákra és a makrókra. (fehérje, szénhidrát, zsír). A legfontosabb az, hogy kalóriadeficitben legyél, azaz kalóriahiányos állapotban.


Felejtsd ezeket a koplalós diétákat, mert semmire se mész velük.


A kalóriaszámlálás mellett nem leszel éhes, ha tudod, hogy mennyit kell bevinned. De fontos, hogy ne csokival meg ilyenekkel figyelj a kalóriákra, hanem normális ételekkel.

2021. aug. 24. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 Andizsuzsi ***** válasza:
100%
Iszol elelget? Sokan a szomjúságot is összekeverik az éhséggel.
2021. aug. 24. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
90%

Diéták meg fogyókúrák nem jók. Életmódváltás kell. Mindenki másra esküszik a lényeg hogy tartani tudd. Szénhidrát dús dolgokat el kell hagyni. Tészták, kenyerek... Ha marad részben akkor minimális és lassú felszívódású kell.


Másik probléma ha nem életmódot váltasz hogy szervezeted mindig erre az eredeti állapotra akar majd vissza jutni. Vége a diétának és kezdődik elölről. Kis torna sem árt, otthon, kardió amiben egy órán át terheled magad és izzadsz. Séta. Nem csak úgy tingli tangli, hanem haladósan menni. Nem nagy kunszt aztán még is számít.

Olyan étel kell ami tartalmas és lassan szívódik fel, kitölti a gyomrot. Ha megszokod lassan elkezd csökkenni az éhséged is.

2021. aug. 24. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
89%

Az életmódváltásért áldozatokat kell hozni. De kizárt, hogy állandóan éhes legyél fizikailag, mert ilyen nincs normál étrend mellett. Inkább Összekevered a fizikai éhséget a kívánóssággal, és vagy érzelmi alapon eszel. Kontrollálatlan Falási rohamaid vannak? Nekem ez mind megvolt, de ez nem olyan, mint mikor a tested valóban jelez, hogy energiára van szüksége. A valódi éhség 5-6 óra alatt alakul ki, ha rendes étrendet követsz és normális adagokat eszel.

Én pl reggel fél 9kor ma ettem 100g sonkát, 3 tojásból rántottát sült gombát és paradicsomot. Most kezdek éhes lenni, szóval el fogok menni ebédszünetre. Dobozoltam magamnak sütve zöldbabot, sárgarépát és sertés darálthúst. Aztán majd 8 körül szoktam megéhezni, és addigra megcsinálom otthon a vacsit is. Általában szimpla melegszendvicsek zöldségekkel, olajos magok, és egy kis diabetikus édesség.

2 dolog lehetséges. Vagy annyira koplalsz, hogy tényleg túl gyakran vagy éhes, vagy összekevered a valódi fizikai éhséget, azzal hogy megkívánsz valamit, kényszeresen/ érzelmek hatására eszel. Nem egészséges egyik sem.

2021. aug. 24. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
51%
Válassz: ÉTEL vagy VÉKONY ALAK. Melyik fontosabb ?
2021. aug. 24. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!