Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » A sulidokinál miért zajlik...

A sulidokinál miért zajlik meztelenül a vizsgálat?

Figyelt kérdés
A vizsgálat előtt le kellett öltözni boxerba és majd miután behívtak le kellett tolni a boxert a bokáig. Meg kellett fognom a heréimet :S. El kellett fordulnom hogy a boxert felvegyem miközben felhúztam megnézte a fenekemet is :S:S Miért kellenek ezek?? :S
2009. máj. 29. 16:09
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 61/81 anonim ***** válasza:
16%

Lilla! Ezek mind igazak, amiket írsz és talán maró volt a gúnyolódásom a korábbi hsz-ekben, de akkor is elképedek, hogy a ma embere mit össze tud bonyolítani, komplikálni, nyifegnyafogni, ahelyett, hogy az egyszerűbb utat választaná. Érzésem szerint egy orvosi vizsgálatba még nem halt bele senki és inkább értékelni kellene, hogy a régi idők felszínessége helyett esetleg hamarabb észrevesznek valamit a gyerekeknél. De tényleg sokszor úgy érzem, hogy sokan szeretik eltúlozni ezeket a mindenkinek mindenhez JOGA VAN dolgokat.

Üdvözlettel: Hannibal (a kannibál :)) aki nem pedo)

2010. ápr. 25. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/81 anonim ***** válasza:
91%

Aki nem pedo,figyelj nem Lilla vagyok,csak egy olvasó,hallanod illetve látnod kellene miket írtak tapasztaltként le a fiatalok,lányoknál is bugyi letolás és bekukkantás a lábuk közé miközben a többi lány mindent lát,úgyanez fiúknál,kiselsősőknél a vizsgálat teljesen meztelenül a többiek jelenlétében szülők tudta nélkül stb.,ha ez nem megalázó,akkor mégis mi.Most indult ezzel kapcsolatban egy témakör,a férfiak egészségénél és a 10 oldalján olvasd végig a bemásolt storikat,durvák.Most az első oldalon van még a férfiak egészségénél,kb. 90 fölötti hozzászólssal.


Lehet téged a tömeges vizsgálat nem zavar és az se ha úgy skubiznak a lábad közzé miközben eleve félemeztelenül fekszel és épp hogy befejezték a melled nyomkodását a osztálytársak jelenlétében v. felnőttek esetében kollégák jelenlétében,és mivel letolta rólad az alsót is már meztelenül fekszel az említett emberek előtt.Egyébként én sem értem hogy mit néz a lábuk között és mit nyomkod mégis ott.

2010. ápr. 25. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/81 anonim ***** válasza:

http://www.gyakorikerdesek.hu/egeszseg__egyeb-kerdesek__8127..


14 éves kortól bármilyen vizsgálatot megtagadhatsz és kérheted hogy téged egyedül vizsgálajanak meg.És ezek nem kötelezőek(24.oldal kommentjénél olvashatod)

Itt le van írva mit tehetsz meg.

2010. máj. 12. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/81 anonim ***** válasza:

Engem a te orvosi vizsgálatod kiakasztott,mert ha a heréidet és a fitymádat vizsgálják mért és kell meztelenre vetkőznöd,mért nem lehet rajtatod felső.Ha urológushoz megy valaki akkor is csak az alsó testrészét vizsgálja meg,nem vetkőztet le meztelenre.A másik lányoknál is hallottam hogy sok helyen már bele néznek a bugyijukba,én ezt nem tartom korrekt dolognak,szerintem az iskola orvosnak nem ez a dolga,és sokszor őket is teljesen meztelenre vetkőztetik és így kell az ágyra felfeküdniük és mint sok hasonló rovatba írták sok helyen úgy vizsgálták meg őket,ahogy fiúkat is hogy még a vizsgálat alatt ott volt bennt pár osztálytárs is akik mindent láttak.

Azért ha valaki nőgyógyászhoz megy ott sem úgy vizsgálnak hogy meztelenül fekszel és még pár vizsgálatra váró pácienst behívnak.


Tudnotok kellene hogy ezek nem kötlező vizsgálatok és ezzel senkit sem akarok lebeszélni,és aki nem akarja hagyni magát az megtehetik minden következmény nélkül és mi az hogy a szülőket nem tájékoztatják ezekről és a gyerekeket se,a szülő beleegyezése kellene az ilyen vizsgálatokhoz minimum.És igen felháborítonak tartom,hogy meztelenre vetkőztetve vizsgálják őket,mert siet a doki és neki ez igy kényelmes,meg tömegesen,ha sima orvoshoz mész ott sincs bennt más a betegen és orvoson kívül és ha az adott tesetrészt megvizsgálta lehet öltözni,nem az van hogy vegyél le mindent.Szerintem semmi köze az orvosnak,hogyan néz ki meztlenül a beteg.

2010. máj. 13. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/81 anonim ***** válasza:
40%

dr. Szalai Krisztián hozzászolásával csak kevésben értek egyet!

1.Hisz a kérdésre mért meztelenül végzik nem adott magyarázatot és magam sem értem és ha valaki urológushoz meg ott sem meztelenül állsz,hanem csak a gatyát kell levenni és önszántából megy az ember.

2.Olyan hog ykötelező tényleg nincs és ezt a gyerekekkel is közölni kellene.

3.Lányoknál is pár helyen van nemivizsgálat ami elég zavaros hisz azt nézik hogy mennyire szőrős és kifejlődtek e a szeméremajkai teljesen,tudtommal ennek csecsemőkorban ki kell fejlődnie,ahogy a férfiaknál a golyónak leszállnia.Szóval az ijesfajta osztályzást én semnem tartom vizsgálatnak é s szerintem sincs ilyenhez a házi v. iskola orvosnak semmi köze.Az emberek nem egyenlő ütemben fejlődnek és nem ugyanakora intimtestérszekkel rendelkeznek szóval az ilyen mércskélések,jegyzetelések nem indokoltak orvosilag sem.

4.Igen is tájékoztatni kell őket ezek nem kötelező vizsgálatok,ha nem akarják nem kell elvégeztetni v. mással is megcsináltathatják.

5.Ahogy olvastam valószínűleg ennél az orvosnál egyenkénti vizsgálat van,de sok helyen csoportos ami tudtommal helytelen és nem értem én se a meztelen vizsgálatokat,amik igen megalázóak és helytelen.


Ezek után ,hogy indoklást nem kapott senki hogy mért is meztlenül végzik,amikor a szakorvosok sem így teszik nem tudok jót mondani a módszerről.Azért arra kíváncsi lennék hogy milyen jellegű orvos is volt a válaszoló orvos.

Mert csak a vizsgálatról beszélt,de arról mért így csinálják mért nem lehet felöltözni és mért nem tájékoztatják őket hogy van választási lehetőségük nem válaszolt és a lányok estében sem tudtuk meg hogy mi a véleménye.Szerintem semmilyen teljesen meztelenre vetkőztetős vizsgálat nem helyes mégis sokan így cselekszenek.


nem a műhiba perek miatt rossz a megítélésük,hanem mert így vizsgálnak meg embereket,nem tájékoztatják őket lehetőségeikről,arról hogy választhatnak és nemet mondhatnak.és nagyon helytelen a csoportos vetkőztetős vizsgálat amikor egy halom fiatal félmeztelenül a össze van zárva,az nagyon megalázó.

Régebben senki sem félt a vizsgálatoktól hiszen ilyen jellegűek nem voltak az iskolákban,ma meg már félni kell,mikor kerül ilyen helyzetbe az ember.Pont csak ellenkezőjét fogják elérni az orvosok még kevesebb ember fog hozzájuk járni negatív tapasztalataik miatt.

2010. máj. 14. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/81 anonim ***** válasza:
83%

És honnan lehet azt tudni, hogy aki itt "dr. Szalai Krisztián" néven írta alá a hozzászólását az tényleg orvos-e?! Bárki odaírhat ilyesmit.

Egyébként is mellébeszélt, nem arra a válasolt amit a kérdező kérdezett!

A kérdező azt kérdezte, hogy MIÉRT zajlik MEZTELENÜL az ISKOLAORVOSI VIZSGÁLAT?

A "dr. Szalai" féle beírásnak viszont olyan mellékzöngéje van mintha a kérdező azt kérdezte volna, hogy "miért kell a herét vizsgálni"..... De NEM EZ VOLT A KÉRDÉS!!


Arról már ne is beszéljünk, hogy a tisztelt "doktor Úr" (már ha tényleg az) HAZUDOTT amikor azt írta, hogy ez a vizsgálat "kötelező" ! EZ NEM IGAZ!

Nincs olyan vizsgálat amire bárkit is akarata ellenére kényszeríteni lehetne!


Természetesen tudom, hogy a fiúknál fontos a herevizsgálat (ahogy nálunk nőknél is fontos a nőgyógyászati vizsgálat) de ez nem tartozik az iskolaorvosra és NEM kötelező!


Mindenki ÖNKÉNT megy ilyen vizsgálatra (ha akar)

Ahhoz az orvoshoz megy akit ŐMAGA VÁLASZTOTT.

És természetesen OTT az orvos őt EGYEDÜL vizsgálja, NEM MÁSOK ELŐTT!


Egy iskolaorvosnak ehhez semmi köze!


Etikátlan viselkedésért pedig jogi úton is fel lehetne jelenteni azt az orvost és/vagy nővért aki azt HAZUDJA a diákoknak, hogy ez "kötelező".


NEM KÖTELEZŐ! Ha akarod megteszed, ha akarod megtagadod.....Elvileg akár MINDEN vizsgálatot megtagadhatsz ha akarsz.....

2010. máj. 15. 04:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/81 anonim ***** válasza:
A fiúk esetében a váratlan vizsgálat azért is lehet hasznos, hogy felmérjék az intim higéniát.
2011. márc. 7. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/81 anonim ***** válasza:
Ez akkor sem normális eljárás.Ügyelni kellene azért hogy ne sértsenek meg senkit sem.Iyesmikre nem szabadna senkit kényszeríteni,a tömeges vizsgálat,meg eleve az emberi méltósághoz való jogot sérti.
2011. márc. 7. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/81 anonim válasza:
0%

A vizsgálat kötelező, és bizony vetkőztetni kell(ene), csak sajnos ezt kevés helyen teszik meg.


Szóval az ilyen posztokon felháborodóknak nincs igazuk. Szégyenlősség nem mentség.


Idézem a vonatkozó jogszabályt:


"

51/1997. (XII. 18.) NM rendelet


a kötelező egészségbiztosítás keretében igénybe vehető betegségek megelőzését és korai felismerését szolgáló egészségügyi szolgáltatásokról és a szűrővizsgálatok igazolásáról


3. § (1) Az életkori sajátosságokhoz igazodó, betegségek megelőzését és korai felismerését célzó szűrővizsgálatokat e rendelet melléklete tartalmazza.


(2) Az (1) bekezdésben foglalt szűrővizsgálatok közül a melléklet


a) I. fejezete tartalmazza a kötelező szűrővizsgálatokat,


4. § Az életkorhoz kötött szűrővizsgálatok közül


c) a tankötelezettség fennállása alatt az iskola-, illetve ifjúság-egészségügyi szolgálat a szűrővizsgálatok elvégzésében az iskola-egészségügyi ellátásról szóló 26/1997. (IX. 3.) NM rendeletben foglaltak szerint vesz részt, a tankötelezettség megszűnését követően a háziorvos a melléklet I. fejezetének 4. pontjában foglalt szűrővizsgálatokat végzi,


Melléklet az 51/1997. (XII. 18.) NM rendelethez


Életkorhoz kötött szűrővizsgálatok


I. Fejezet


4. 6-18 év között:


a) teljes fizikális vizsgálat és ennek rögzítése,


b) a kórelőzmény ismételt felvétele az öröklődő malignus betegségek vagy hajlamosító állapotok (pl. familiáris colon polyposis) irányába, szükség esetén szakorvosi vizsgálat,


c) a családi anamnézis, a tápláltsági állapot, az életmódbeli tényezők alapján a szív és érrendszeri betegségek, a metabolikus szindróma és a diabetes mellitus szempontjából veszélyeztetett gyerekek kiszűrése, szakellátásra irányítása,


d) golyvaszűrés 11 éves életkortól,


e) a testmagasság, testtömeg, mellkaskörfogat mérése, a testi fejlettség és tápláltsági állapot hazai standardok szerinti értékelése, a nemi fejlődés értékelése,


f) hangulati, magatartászavarok, tanulási nehézségek feltárása, szükség esetén szakellátásra irányítás,


g) érzékszervek vizsgálata (látásélesség, színlátás, hallás),


h) mozgásszervek vizsgálata: különös tekintettel a lábstatikai problémákra és a gerinc-rendellenességekre (tartáshiba, scoliosis, Scheuerman),


i) vérnyomásmérés.


---


Szóval még egyszer. Kötelező és vetkőz(tet)ni kell(ene).


Felháborodás és az azzal való hitegetés, hogy a vizsgálat nem kötelező megalapozatlan.

2011. márc. 15. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/81 anonim ***** válasza:
54%

Ucsó író!


A vizsgálat nem kötelező,ez az orvosnak van előírva,amit ide másoltál.A vizsgálaton megjelenikell,de,résztvenni nem.Van törvény arról,hogy a beteg a vizsgálatot megtagadhatja,kivétel,ha az életmentő jellegű.


Van ismerősőm aki hagyott már ki és nem lett belőle semmi gond.Meg mással is el lehet végeztetni,ha akarja.


Lehet te a meztelen vizsgálatokat tekinted példaértékűnek,és szerinted azok lennének a jók,de az emberek nagyobb százaléka ezzel nem értene egyet nyugodj bele.Kinek tetszene ha hallás,látás,vagy egy egyszerű megfázásnál közölnék vetkőzz pucérra.Arról is olvastam hogy régen volt hogy az úraságokat,meg mindenkit ruhán keresztül vizsgálták.A meztelen vizsgálatok nem megszokottak,de vizsgáltasd így magad,ha neked így jó.


Vizsgálatkor senkit nem beszélek le,de ha valamit úgy érez nem jó,nem fér bele,igenis merjen kiállni magáért és tenni valamit ellene.

2011. márc. 16. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!