Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » A sulidokinál miért zajlik...

A sulidokinál miért zajlik meztelenül a vizsgálat?

Figyelt kérdés
A vizsgálat előtt le kellett öltözni boxerba és majd miután behívtak le kellett tolni a boxert a bokáig. Meg kellett fognom a heréimet :S. El kellett fordulnom hogy a boxert felvegyem miközben felhúztam megnézte a fenekemet is :S:S Miért kellenek ezek?? :S
2009. máj. 29. 16:09
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 71/81 anonim ***** válasza:
24%

Küzd csak a jogaidért!

Aztán majd lehet hogy csak nézel, amikor huszonöt éves korodban hererákot diagnosztizálnak nálad mint a volt osztálytársamnál, aki nagyon örült volna hogyha pár évvel ezelőtt valaki észreveszi a csomót a heréi mellett.

ő is küzdött akkor csak nem a jogaiért, hanem az életéért

2011. máj. 26. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/81 anonim ***** válasza:
77%

Kedves nagyon okos 09:57-es hozzászóló!


Nem ártana ha megtanulnál olvasni és szöveget értelmezni!


Itt NEM a vizsgálatok ellenzéséről van szó! A vizsgálatok persze, hogy fontosak! Csak az a nagyon nem mindegy, hogy HOGYAN és KI ÁLTAL történik!

A JOGOK érvényesítése ARRA VONATKOZIK, hogy mindenkinek JOGA van megválasztani azt az orvost aki neki szimpatikus és akivel meg akarja vizsgáltatni magát és persze ahhoz is JOGA van mindenkinek, hogy EGYEDÜL vizsgálják és NEM AZ OSZTÁLYTÁRSAI ELŐTT!


Tehát a jogok érvényesítése NEM arra vonatkozik, hogy tagadja meg a vizsgálatot, hanem CSAK a MEGALÁZÓ módon történő vizsgálatot tagadja meg aki akarja! Vagyis a megtagadás CSAK az ISKOLAorvosnál MÁSOK ELŐTT történő megalázó MÓDra vonatkozik és nem pedig arra, hogy senkivel se vizsgáltassa meg magát az ember!


Teljesen más egy iskolaorvosi vizsgálaton MÁSOK ELŐTT vizsgálni valakit és teljesen más a saját döntés alapján választott orvossal vizsgáltatni magát NORMÁLIS körülmények között és NEM MÁSOK ELŐTT!


Szóval neked pedig javaslom a szemüveg használatát vagy a figyelmesebb olvasást!

2011. máj. 26. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/81 anonim ***** válasza:
0%

Kedves kis kakaskodó!


Tanulj meg te olvasni. Itt az a kérdés hogy miért zajlik meztelenül. Azért, hogy ilyeneket észrevegyenek, mint a fentiek.


Na meg az hogy erről van vagy húsz kérdés, na az még egy érdekes dolog. Milyen testképe van az olyannak, aki szégyenli, hogy hány kiló? Ja bocs, nem csodatablettákat kell keresni, meg fogyizni hetekig egyszerűen nem kell unalmunkba / bánatunkba/ tehetetlenségünkbe zabálni, és tespedni naphosszat.


Ne is haragudj, de a nagybetű MEGSZÉGYENÍTÉS , meg JOGAI , meg ilyenek valahonnan az olyan agyakból indulnak ki ahol az agysejt nagyon magányosan érzi magát ...


Meg úgy mellesleg, szerinted az orvosnak nincs tele a hócipője a rá erőltetett kötelezően vizsgálandó nyafka és néha idiótán viselkedő 14-17 évesekkel? Még hála pénzt sem adnak.


Egy ilyen "fúúú jogvédünk, de nem gondolkodunk" hozzáállás az USA-ban divat, ahol a mikróra rá kell írni, hogy "élő állat melegítésére nem alkalmas" , mindezt az IQ átlaga miatt.


Inkább magyarázni, és felvilágosítani kellene. Nem a jogokról, hanem a való életről. Mint pl hogy egy tizenéves srác farokméretére kizárólag csak egy másik tizenéves srác lehet kíváncsi, de ő is csak azért mert a sajátját hiszi a világon a legalkalmatlanabbnak a szexre. A szexet meg természertesen egy olyan netes oldalról ismeri meg ahol a talán 14 éves "Keresztapa vagyok" nick tulajdonosa leribancozza a 13 éves lányokat. Vicc ... Srácok, csajok gondolkodjatok már el, hogy 20 év múlva megmutatnátok-e a kérdéseiteket válaszaitokat a saját gyereketeknek. De nem poénból, hanem "Nézd ezt anyád írta, látod?" .

2011. máj. 26. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/81 anonim ***** válasza:
70%

Kedves analfabéta!


Itt az a kérdés, hogy "miért zajlik meztelenül a vizsgálat a SULIDOKINÁL " !!!

Tehát NEM az a kérdés, hogy a "nemiszerv vizsgálat miért zajlik meztelenül" hanem az a kérdés, hogy a SULIDOKIS vizsgálat MIÉRT zajlik meztelenül?!

Ugyanis sok helyen NINCS nemiszerv vizsgálat az iskolaorvosi vizsgálatokon! Ezért csodálkoznak sokan ott, ahol viszont van!


Megismétlem, hogy itt NEM arról van szó, hogy a vizsgálat ellen kell tiltakozni! Dehogy! Az nagyon is hasznos! De ISKOLAORVOSI vizsgálaton NEM KÖTELESSÉGE egy gyereknek sem megtennie ezt! Csak sokan EZT nem tudják,hogy JOGUK van a

-normális bánásmódhoz

-az egyesével (és nem mások előtt)történő vizsgálathoz

-kiválasztani az orvost akivel ezt a vizsgálatot el akarja végeztetni.


Természetes dolog, hogy a nemiszerv vizsgálat meztelenül zajlik, az viszont NEM természetes, hogy ez mások előtt történjen és olyan orvos által aki a diáknak nem szimpatikus.

JOGOS elvárás, hogy EGYEDÜL vizsgálják és az az orvos vizsgálja akit Ő VÁLASZT!

Az iskolaorvosi vizsgálaton ezt JOGA VAN MEGTAGADNI!

2011. máj. 27. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/81 anonim ***** válasza:
45%

Figyi, máshol is fröcsögted már a hülyeséged a jogi marhaságaiddal, itt nem ez volt a kérdés. Minden hasonló topikot ugyanarra a hülyeségre terelsz át, ami valószínüleg a te legnagyobb félelmed.


Nem mások jogaiért akarsz te küzdeni ( kinagybatűzött "JOGAIÉRT" he he he , fúúú de odamondtad :-D) hanem a saját kiválóságodat akarod itt mások előtt bizonyítani.

Nem kell.

Nem mások "analfabétázása" a cél te ki agysérült, hanem hasznos válaszok adása. Te a hasznos kategóriába egyáltalán nem illesz a fentiekben leírtak alapján.

Káros vagy.

Hogymodjam... Egy hibás gondolatmenet. Egy frissnek és jónak tetsző, de ostoba és rosszindulatú gondolkodásmód, mint egy rákos sejt. Észrevétlenül férkőzik be mindenhova és csak saját magát hagyja élni.

Valószínű ha valaki azt kérdezné, hogy miért nem szőke nő az iskolaorvosa ott is végül a " JOGOKÉRT" küzdenél.


Azért megy igy, és működik ez a rendszer jól, mert a JOGOKÉRT küzdők meg a q*rvaokos szülők ( ill gyerekek) egyáltalán nem viszik el a gyerekeiket orvoshoz, csak ha betegek. Pont. Kárálj csak, statiszitkailag így van.

Sőt odaültetik a TV elé oszt' nőjjé fő jóvan. meg körberakják mindenféle vásárolt sz*rral. Beszélgetni meg napi átlag 4 perc. A gyerek meg odaül a ne elé a a tefajtádat találja meg, mert mint a rák terjeszkedik ...huh horror.


Na befejeztem, te kis rákocska meg gondolkodhatsz vörös fejjel valami visszavágáson ami q*rvára nem érdekel sem engem, sem mást, csak téged.


Bocsesz ha beletiportam az érzékeny jogvédő lelkedbe.


Üdv

Kárókatona.

2011. máj. 27. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/81 anonim ***** válasza:
70%

Kárókatona!


Nem akarok a vitádba belefolyni,de nő vagyok és azt azért hagy írjam már le,én sem vetkőznék sem most,sem még diákként le tök meztelenre az orvos előtt,ha az valójában nem szükség szerű(ha nőgyógyász vizsgál leírom neked gondolom férfi vagy,lennt vetkőzől csak le,felül minden marad és ha meg akarnám vizsgálni a mellet,persze megkérdi hozzájárulsz e,vagy te magad kéred hogy megnéze megvárja hogy alul felöltöz,nem pucéron vizsgál),azért a szitú egy lánynál másabb,fennt is lennt is van intim része.


Ugyanis néhol lányoknál is van ilyen külső nemiszerv vizsgálat,megnézik a szeméremajkakat,ezzel egy baj van,azzal hogy megnézi milyen formájú,mert igen eltérő lehet,azzal még nem látja ha fertőzése vagy más gondja van,bocsika de a szitú hogy tök meztelenül terpesz be az orvos előtt,aki kézzel nyúlkál és még fel sem készülhettél rá,mert nem értesítettek azért az más sok.Igen is nem mindegy főleg lánynál hogy mi történik veled és hogyan,azért akárki ne nyúlkáljon ott.Az sem mindegy hogyan csinálja.


Ez nem épp normális,mert ez ha így zajlik igen is megalázó.ÉN most csajokról írók.Ha akarja és a diák is hozzájárul akkor szépen vizsgálja meg felül,de aztán hagy vegyen fel egy sza@ros felsőt mielőtt lejebb is nézegetne ez semmedig sem tart és nem olyan kellemetelen.Tök apró kis dolgokkal lehet azon segíteni hogy ne legyen olyan ciki,kellemetelen érzés,ami már a megalázás határát súrolja.Mert tök pucéron beterpeszteni valaki előtt és még esetleg más diák is néz közben az már az.Meg azért egy nemiszevr szétnyitogatása,fogdosása lánynál nem itt kell és ilyen körülmények között hogy megtörténjen.


A másik hogy ilyen vizsgálatnál igen is csak az orvos és az orvosi személyzet legyen jelen,ez intim terültetet érint,akkor ott senkinek nincs keresni valója.Ez a minimum,ahogy ezt egy felnőtt elvárhatja úgy egy diáknak is jár,úgyanolyan ember,annyi hogy még tanul.Ez a fiúkra is értendő,nincs ott másnak keresni valója.


És igen is fontos ki vizsgál és hogyan,az orvos hozzáállásán is sok múlik.Nőként,lányként nem engedtem volna én se hogy iskola orvos meztelenül vizsgáljon,vagy akár az alsóneműm területét érintse,ahogy most sem engedném munkahelyemen,ha ezt el akarom végeztetni megyek a saját általam már jól ismeret orvosomhoz.


A nem szó nem azt jelenti hogy soha senki nem vizsgálhat,hanem azt nem mindegy ki,mikor és hogyan.Nekem igen is fontos lenne hogy ki vizsgálja a gyerekem,és mikor.Ilyen kérdésben igen is a szülőnek kellene döntenie.



Ha az orvos is törekszik arra hogy a diáknak is kevésbbé legyen kellemetelen akkor ebből nem szokott gond lenni.Ha az orvos is akarja akkor meg lehet ezt korret módon oldani,így senkinek nem olyan kellemetelen.ERre minimum törekedni is kellene mert ha most negatív tapasztalata lesz egy diáknak,úgy érzi visszaéltek a helyzetével,a tudatlanságával,más osztálytárs előtt csináták ezt,megalázták akkor nagy a valószínűsége hogy soha nem teszi a lábát szűrővizsgálatokra be.



DE azt még leírnám hogy van ahol semmi féle nemiszervet nem vizsgálnak és mégis elvárnák hogy tök meztelenre vetkőzőn a diák,bocsika de ezt én sem tudom elfogadni,ez igen is sértő,alsóneműben is látni,hogy valaki jól fejlődik vagy sem,ezt másképp is meg lehetne oldani ha akarnák.Nem kell tök meztelenre senkit sem vetkőzésre felszólítani,mert másképp is megoldható lenne.



És az én időmbe nem voltak ilyen vizsgálatok,csak elvétve,de ott a diák,szülő fele felvilágosítás,tájékoztatás és beleegyező nyilatkozat kellett,amit helyeslek,egy pl rá,mostani munkahelyemen van egy édesanyja akinek a kisfia (5 éves)igen fél ha lennt hozzá akarnak érni,nem érti mi van,nem minden napi szitú,még orvosnál sem,meg amúgy is a fehér ruha megijjeszti és csak a saját orvosa tudja leellenőrzini.


Azért bizonyos korban igen is egy ilyen vizsgálatnál a szülőnek ott a helye és tudnia kell mit és hogyan vizsgálnak a gyereknél,ha kell akkor a gyerek által ismert orvoshoz kell hogy vizsgálja.


Van olyan 11-12 éves is aki azt sem tudja mért is csinálják,meg mit fognak még jó hogy megijjeszti.Ha meg akarata ellenére csinálnak ilyet bárkin,felvilágosítás és tájékoztatás teljes hiányába még jó hogy ellenérzéseket fog táplálni.MÉg az egészség nevében sem szabad visszaélni a helyzettel.



A te ismerősőd egy a millió közül,de azért nem ez a jellemző tinik körében,egyet sem ismerek pedig sok volt osztálytárssal,ismerőssel tartjuk a kapcsolatot.Nem lehet mindjár azt mondani kihagyja és egyből rákos lesz.Ez genetikától függ.Valaki sose megy el semmi baja,valaki meg eljár és mégis beteg lesz.



Önvizsgálat,odafigyelés,egészséges,stressz mentes élet kellene a leginkább!!!

Van amiben egyet tudok érteni,de a módon igenis változtatni kellene,nem csak azt nézni,hogyan gyorsabb,kényelmesebb egy orvosnak a vizsgálat,hanem nézni a betege,páciense érdekét,érzését is.


Nem arról beszélek,hogy ezeket nem kell csinálni,de míg neked lehet tök mindegy hogy ki és hogyan csinálja,esetleg tucat másik ember előtt,addig a többségnek igen is ez számít,és ez zavaró tényező.Nem vagyunk egyformák.De mint írtam apró kis odafigyeléssel meg tájékoztatással azért lehetne ezen javítani.



A módszer a rossz,ahogy ezt sokan csinálni akarják.Tájékoztatás,felvilágosítás nélkül nem szabadna,meg visszaélni a helyzettel.

Senki nem mondja hogy nem fontos a szűrés,de nem mindegy hogyan is zajlik,ki által,mit tud róla akin végzik.

Rákényszeríteni ezt senkire nem szabad.

Egyetértek felvilágosítás,tájékoztatás kell!!!!!!


De az is nagy marhaság hogy azért szégyenlős a gyerek és nem akar teljesen levetkőzni,mert kövér,én is mindig vékony voltam,csak pár duci volt az összes osztályoba és mégis nem szívesen meztelenkednek főleg ha a teljes meztelenségről van szó a gyerekek.Ez nem a kövérségről szól!!!


Nézd az a normális hogy amitt az adott vizsgálat épp megkíván annyira vetkőzön le bárki is,nem az hogy mert a dokinak kényelmesebb,gyorsabb akkor vetkőzőn le teljsen és mindegy hogy ez mennyire kínos a gyereknek,pont a tinikorban a legszégyenlősebbek.És tényleg olyan könnyen meg lehetne oldani,csak talán akarni is kellene.Bár sok helyen azért megoldják.


Nekem nem lenne mindegy ki vizsgálja,mikor és hogyan a gyerekem.Ahogy az egészségét fontosnak találnám,de a fennti 3 dolgot is.Azt szeretném hogy korrektek legyenek vele,tudja mi lesz,hogyan.

2011. máj. 27. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/81 anonim ***** válasza:
0%

Kedves Kiskakas!


( bocsesz, Tyúkodcska mivel ideírtad, hogy nő vagy )


Egy ... Az hogy férfi vagy nő vagyok, nem fontos. Még különbensem döntöttem el.


Kettő... Ha már ennyire a megalázó szituknál tartunk, akkor inkább azt kellene tudatosítanod a gyerekekben ilyen hévvel, hogy az az igazán megalázó amikor a dolgozatok értékelésénél a tanár hangosan mondja, hogy "Kovács Józsi, egyes , fiam meg fogsz bukni".


Három... Ha Viktória királynő a maga korában nem lett volna akkora marha, hogy még az asztal lábára is harisnyát húzat fel, akkor a 21. században már nem lenne ennyi identitászavaros ember. ( példa: Tinilány bejegyzése a neten: "Mondtam ( a szüleinek) , hogy ha nem kapom meg a ciciket depi leszek, de lehet hogy öngyi" .

Részemről két qrvanagy anyai pofon járna elsőre. Lehet hogy én vagyok maradi.


Négy ... Tudom hogy zajlik egy vizsgálat :-) Jééééééé


Szal amit mondani akarok - mert látom most gyógyszerosztás után ültél a nethez, és szépen be is vetted - Szal ..

Csodát ne várj, mert az orvos egy Homos Sapiens ( ember ) , nem a Jóisten.

Pénz nincs az egészségügyben, hogy ne futószalagon menjen a rutinmunka. Nem is lesz.

Más fontosabbra sincs.

Úgyhogy, megugattuk a holdat kedves Kistyúkocska, oszt ott marad ahol volt. Ezt vagy elfogadod, vagy megszöksz.


Csak nincs hova.


Na pá


Kárókatona

2011. máj. 27. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/81 anonim ***** válasza:
100%

Kedves 20:11-es!


Ha jól sejtem "Kárókatona" barátunk azt hiszi, hogy TE "én" vagyok :DDDD Mivel korábban az én írásaimra reagálva nevezett engem "kiskakas"-nak :DDD

De ne csodákozz rajta, szegényke még olvasni se tud! :DDD


Kárókatona!


Ha nem lennél analfabéta LÁTHATNÁD, hogy más a százaléka is a 20:11-es írónak és neki NINCS megadva az e-mail címe, nekem viszont IGEN! Azonkívül a stílusa is teljesen más :DDD

Egy "normális" írástudó LÁTNÁ a különbséget :DDD


De kedves 20:11-es azért te is igazolj vissza légyszi :)))

Mert Károkatona bátyánk azt hiszi, hogy TE is "én" vagyok :DDDDD


Na legalább egy jót röhögtem :DDDDDDDDDDDDD

2011. máj. 27. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/81 anonim ***** válasza:
0%

Bocsesz , tényleg ugyanannak hittem, nem néztem meg tüzetesen ezt az anoním világot. Tényleg azt hittem, hogy bevette a gyógyszerét ....


Akkor elnézést, kérek tőle, hogy normálisnak hittem :-)


Üdv

Kárókatona

2011. máj. 27. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/81 anonim ***** válasza:
54%

Kárókatona!


Igen egy másik hozzászóló vagyok,de nem tudom mi volt ez a támadás és csak leírtam mi a gond és hidd el meg lehet oldani ha akarják.Van bőven középiskolába járó ismerősőm,vagy munkatársaim gyerekei akik még csak általánosba járnak és ott működik a szülői tájékoztatás és a bárki számára elvárható vizsgálati eljárás.Én csak ezt szerettem volna megosztani és egyáltalán nem tart sokkal több időbe.Az én időmbe is megoldották,simán mindenkinek az érdeke volt hogy gyorsan vizsgáljanak,de nem volt sose indokolatlan vetkőzésre kérés,csak annyira amennyire kellett,és ott sem volt idő csevegni,de már mindjárt egy kedves szóval indított a orvos.És sima,magán iskolába járnak akiket ismerek,kis és nagyobb iskolákba és a sok gyerek ellenére mégis megoldják,ha valami kicsit kiterjedtebb vizsgálat van van felvilgásítás előre,meg lehet nyilatkozni róla,pl.van aki a gyerek fogát csak a saját körzeti fogorvosukkal tömeti,de az iskola által jelölt orvos is megnézheti.


Én nem veszekedni,meg kioktatni akartam,csak leírni,hogy ha akarják igen is meglehet oldani.Csak itt mindkét félnek akarnia kell és tennie is érte.Azért azt is leírnám hogy itt az osztályfőnök,az iskola igazgatói is figyelnek a gyerekek érdekeire,hogy minden rendben zajlódjon.


Viszont egy negatívumot meg kell osztanom veletek,hogy sok helyen van fogorvosi vizsgálat,de nincs a szülő fele még most sem tájékoztatás a fogak állapotáról,hogy tömni kell,vagy hogy a gyermek testén lévő anyajegyet,pattanást,egyéb elváltozást stb bőrgyógyásszal kellene megnézetni még.Azt akartam ezzel írni,hogy sok helyen nincs viszont tájékoztatás,hogy a gyerek további kezelésre szorulna.


De nem veszekedjünk,mert mindenki úgy veszem ki fontosnak tartja az egészséget és a szűréseket,csak elvárnánk hogy azok emberi módon zajlódjanak le,a futószallag és a gyorsaság egy dolog,nálunk is sietni kellett,de akkor is minden igen korrekt módon zajlót le.


Meg tájékoztatni és felvilágosítan kellene,de még a szülőket is,mert sok helyen igen eltérő a vizsgálatok kiterjedsége,ahogy azt te is,ill. ti is írtátok.

2011. máj. 28. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!