Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Fitymaszűkületem van?

Fitymaszűkületem van?

Figyelt kérdés
Amikor még kisebb voltam már akkor észrevettem azt a problémát, hogy merev állapotban nem tudom felhúzni a fitymámon a bőrt. Még anno megkérdeztem erről az édesapámat és azt mondta, hogy ez idővel valószínűleg megoldódik. Javult is, most már merev állapotban is le tudom húzni a makk alá a bőrömet, de csak éppen hogy... valamint elég szűknek is érzem amikor le van húzva, nagyon feszül. Amúgy 18 éves vagyok és ha ott is tartanék, hogy összebújok egy lánnyal lehet, hogy nem tudnék mit csinálni így... Lehet, hogy körül kell metélni a péniszem?

2018. szept. 16. 16:25
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
24%

Ebben teljesen igazad van előző, én is majdnem így jártam, csak én nem a fórumos tanácsokra hallgattam, hanem mielőtt nyújtani kezdtem volna, kikértem egy a témában kompetens szakember véleményét akiröl sokat olvastam, megkerestem és megtaláltam. Ő mondta, hogy jobb is hogy nem nyúltam hozzá, mert csak többet ártottam volna vele. Így se volt egy könnyű szülés, de megtaláltuk azt a megoldást amivel a fitymám megmaradhatott!:D

Ha én is az első kétségbeesésemben azonnal fogtam volna magam és elviharozva az urológushoz belemegyek az első ajánlatába, ma én is csupasz makkú lennék, de szerencsére nem vagyok az. És több utológusnál is elvoltam, mielőtt a szakembert megtaláltam volna, ezalapján mondom azt, hogy amiket ott megtudtam azt nem mondta el egyetlen urológus sem, tehát rengeteg felesleges izgalomtól meg gürcöléstől, extra félelemtől meg sokkhatástól kíméltem volna meg magam, ha először azzal a szakemberrel találkozom és még az urológusok előtt hallom mind azt amit sajnos az urológusi vizsgálatok után hallottam csak mert a lelkemet akkoriba n nagyon megviselte, és ezek elkerülhetőek lettek volna! Pont ezért nem is szóltam anyunak mert ismerem, és az első az lett volna, hogy megfog, elvisz az első urológushoz és akkor körülmetéltnek, mert voltam annál a csókánál, rám se nézett már mondta, hogy körül kell metélni! Na azt már nem! Inkább megvártam a felnöttkort! És szerintem nemcsak az én anyám ilyen,hanem sajnos sokunk szülei.


Tanulság: 18 év alatt csak akor szabad szülőnek szólni a fitymaszűkületről ha körülmetélést akarsz, vagy miután a megfelelő kompetenciával rendelkező ember vagy segitő által (nem, nem a privát üzenetekben magukat ajánlgató minden kérdezőre rátelepedő perverzekre gondolok) előbb felkészülsz és már a kész megoldással állítasz oda ahhoz az urológushoz vagy szakemberhez, akitől az előtte alaposan átgondolt és átbeszélt megoldás kivitelezését várod, (ami sajnos ma Magyarországon elég nehéz feladat, mert nem fizetős urológusok csak nagyon kevesen vannak, akik beleszólást engednek abba hogy milyen beavatkozást végezzen el a páciensén aki hozzá fordul! És a fizetősek is sokszor elég csalafinták, és aki ezekre a trükkökre nem engedi hogy felkészítsék, mert azt hiszi hogy ő a maga tapasztalatlanságával jobban tudja és röhög utána garantáltan elégedetlenül fog ide visszajönni azon panaszkodni hogy ő is hogy járt, mint az összes többi kérdező aki ugyanazt hitte mint ő, hogy "ő pedig azt hitte jobban tudta, mert a többi, mert az a megszokott, mert a szomszéd gyerek ezt mondta..." Szóval előre kell gondolkodni, már ha meg akarod tényleg úszni a körülmetélést, megőrizni a nyugit, nem azonnal elkezdeni nyújtogatni, nem azonnal az ősöknek szólni, vagy az urológushoz rohanni, hanem először az egészet átgondolni, megtervezni, és a megfelelő embertől segitséget kérni! Ennyi a titok!:)

2018. szept. 17. 05:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:
Nem tudom, hogy nektek milyen édesanyátok volt, de engem nem mindig babusgatott még kicsi koromba se. Egyedül azért mondtam el neki, hogy milyen problémám van, mert már régóta ismer egy orvost akihez ő is járt, valamint elég jártas a témában sokévnyi tapasztalattal. De ez már nem lényeges, mert már tegnap elmentem a doktorhoz megvizsgálta és az mondta, hogy valóban elég rövid a fék és ajánlott lenne az megvágása. De nem akart egyből körülmetélni, sőt azt mondta, hogy jól gondoljam végig mit szeretnék, mert a beavatkozás nem 100%-an garantálja a kívánt eredményt, amit lehet elvárok, ezért csak utána javasolt, de nem kötelező a metélés csak egy lehetőség. Továbbra is gondolkozom rajta, hogy mit tegyek, azonban egy laborvizsgálatot ma már elmentem, amin vért és vizelet mintát vettek tőlem, hogy megnézzék esetleg nem vagyok-e cukorbeteg, mert elvileg ebből is adódhat rövidülés a féken vagy esetleg szűkület és letapadás a fitymán..... Ezt a választ természetesen semmilyen felháborodás nélkül írtam ki csakis azért, hogyha esetleg hasonló gondja akad valakinek talán ad valami ötletet neki, hogy hogyan tovább. Az eddigi válaszaitokat, pedig köszönöm szépen.
2018. szept. 21. 10:53
 13/18 A kérdező kommentje:
Az esetleges gépelési hibákért elnézést kérek, telefonról írok.
2018. szept. 21. 10:55
 14/18 anonim válasza:
Szerintem hagyd a fenébe.
2018. szept. 21. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

Engem se babusgatott sokat, nem tudom, hogy jött ez most ide, főleg hogy még mindig dilemmázol, hiába voltál orvosnál. Akkor ez biztosan jó ötlet lehetett, hogyan tovább.....

Pontosan ezért írtam azt, hogy elmenni ennyire tudatlanul és előre tájékozatlanul egy akármilyen urológushoz is nagyon rizikós, mert sem te, sem a szüleid nem vagytok képben ebben a témában semmivel, ezért is dilemmázol még mindig, kérdező, ahelyett, hogy repülnél fel a műtőasztalra! Lehet, hogy te sem bízol az orvosban?

De neked még azért szerencséd volt, ha egy olyan orvost fogtál ki, aki beszélt valamit is előtte, nemcsak alapból kiírt, csak a poén az, hogy te magad is azt írod hogy már most próbálja bevédeni saját magát azzal, hogy "jól gondoljam végig mit szeretnék, mert a beavatkozás nem 100%-an garantálja a kívánt eredményt, amit lehet elvárok, ezért csak utána javasolt, de nem kötelező a metélés csak egy lehetőség." A fékműtéthez alapesetben felesleges a körülmetélés, nem is értem, miért hozta fel, ha csak nem metéléspárti. Cukorbetegséget meg inkább fitymaszűkület esetén néznek, amiatt maximum az alakulhat ki, letapadás meg rövid fék nem, nem tudom honnan szeded ezt a hülyeséget! Jézusmária!XD


Ha nem urológussal csináltatsz nem fékátvágást, hanem olyan szakemberrel, aki végez fékalávarrást, akkor 3 nappal utána már kiverheted magadnak, nincsenek varratok, nincs seb, ami felszakadjon és nyugodtan edzhetsz 3 napra rá már, és szerintem ez sokkal jobb! Engem ez a módszer inkább győzött meg annak idején, mint a kórházi égetés és nem tudom ugyan te neked mi számít kívánt eredménynek, de nekem az volt, hogy tudjak szeretkezni a barátnőmmel anélkül, hogy azon kattogjak, hogy nincs rendben valami a péniszemmel, és ne érezzek semmi fájdalmat, ebbe beletartozott az is, hogy a féknél is minden rendben legyen, ha rövid, akkor menjen!

Ha bíznál az orvosodban, ez akkor már többé neked se lenne kérdés, most meg csak gondolkozol és gondolkozol, de lefogadom azt sem tudod, pontosan min, legalább is (te se) nem tudod szavakba önteni. Amin én beavatkozáson átmentem a féknél semmi kockázata nem volt, nem lehet elrontani, míg a kórházit igen! (Különben nem kezdett volna már az elején mosakodni az orvosod, akinél voltál.) Ennek tudatában vágtam bele, és volt időm rá mentálisan és ismeretileg is rendesen felkészülni.:D

2018. szept. 21. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:
A fő ok amiért gondolkodom rajta az nem más, mint hogy utána szűknek érzem majd a bőrt ha felállt vagy sem, maszturbálni amúgy tudok így is és jól is esik viszont ha valaha szexre kerülne a sor akkor lehet, hogy ez gondot okoz. Mentálisan magára a műtétre nem kell felkészülnöm, ennél már rosszabb dologgal is tettek fel műtőasztalra.
2018. szept. 21. 14:23
 17/18 anonim ***** válasza:
Ebben én nem lennék olyan biztos. Nem tudom, mi az a másik, amivel műtöttek, de nem ugyanaz a kettő szerintem. A férfiasságát az ember teljesen különbül kezeli, nem egy lapon valamely más szervével. Ez egyébként elég meddő kérdés amin lovagolsz. De amíg csak a saját gondolataidat helyezed előtérbe, addig egyre inkább nem világos, minek írtad ki a kérdést, ha úgy is fölösleges, amit itt írunk. Unalomból? Törődésre vagy figyelemre vágysz? (Csak mert tanácsra biztos nem, ez jól látszik.)
2018. szept. 21. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Ha a féked rövid ott nem kell körülmetélni,hanem a féket kell átvágni.
2018. szept. 21. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!