Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mennyire fájdalmas érzéstelení...

Mennyire fájdalmas érzéstelenítő nélkül egy gyökérkezelés?

Figyelt kérdés
Ez azért lenne fontos, mert pánikolós vagyok, és félek attól az érzéstől, hogy lezsibbad az arcom o.O
2011. okt. 25. 06:39
1 2 3 4 5 6
 11/53 anonim ***** válasza:
90%
Sokkal rosszabb, ha nem kérsz. Mert ha kicsi a tűrőképességed, akkor a fájdalomtól akár be is ájúlhatsz. Nem véletlenül adnak érzéstelenítőt.
2011. okt. 25. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/53 anonim ***** válasza:
97%
Annyit mondok, hogy megpróbálhatod, hogy érzéstelenítés nélkül gyökérkezeljék, de amint mélyebbre megy a fúró a fogbélbe, te nem bírnád ki, ezért teljesen nem is lehetne megcsinálni. Magyarán: konkrétan elviselhetetlen fájdalmat éreznél, kb mintha érzéstelenítés nélkül lassan, aprólékosan levágnák a lábadat. De szerintem még rosszabb, mert a fog még inkább idegdúsabb mint a végtag.
2011. okt. 30. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/53 anonim ***** válasza:
97%
Nekem automatice adtak érzéstelenítőt, anélkül kibírhatatlan ahogy tépkedik hosszú percekig az idegeket. Sőt miután még így is éreztem fájdalmat kaptam mégegy extra adag szurit is, így utána vagy 4-5 óráig zsibbadt a pofám, de így már semmit se éreztem, csak baromira untam a dolgot.
2012. jan. 2. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/53 Lara84 ***** válasza:
93%
Na ebben igazatok van, hogy rohadtul fáj...nekem 2005ben maszek alapon gyökérkezelték a bal felső 7es fogamat, és közölte a "kedves" fogorvosom, hogy nem adhat gyökérkezelésre érzéstelenítőt...és én kibirtam, igaz, h utána annyira rettegtem a fogászattol, hogy nem mentem most januárig, de senki ne probálja ki érzéstelenítő nélkül!!!!!!!!!!!!!
2012. júl. 24. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/53 anonim válasza:
97%
Nekem egyszer érzéstelenítés nélkül csinálták... Mármint kaptam szurit, de kezdő volt a fogorvos lány, és úgy adta be, hogy abszolút semmin nem zsibbadt el. Mondtam, hogy mindent érzek, erre ő szólt, hogy ne nyafogjak, és csak pár percig fog tartani. Életemben nem éreztem még akkora fájdalmat, pedig tört már el csontom többször, és műtöttek is párszor. Úgy szorítottam a fogorvosi szék karfáját, hogy estére kétszeresére dagadt a csuklóm. Pedig voltam párszor fogorvosnál is, és mindig elérzéstelenítettek rendesen. Utána 2 órán keresztül csak sírtam, pedig már nem fájt, de valahogy hatalmas trauma volt. Lelkileg és fizikailag is. Nem érdemes kipróbálni.
2012. okt. 18. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/53 anonim ***** válasza:
96%
Nekem gyökérkezelésnél kettőt is adtak, mert egy kevés volt. Érzéstelenítő nélkül nem lehet kibírni, a fogakban dúsan vannak idegek, és ugye mikor egyesével tépkedik ki az fájdalmas.
2012. okt. 18. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/53 anonim ***** válasza:
52%

Nekem érzéstelenitő nélkül csinálta kicsit fájt de nem vészes.Igaz nagy a fájdalom tűrési képességem de az a fogam amin végezték már előtte volt már tömve.Szerimtem válald az ézéstelenitést.

14F

2013. dec. 9. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/53 mbalage válasza:
93%

Ez nagymértékben függ a foggyökerek állapotától is. Ha a fog már amúgy is elhalt (vagy pl. korábban már kezelték, csak tökéletlenül), akkor már nem nagyon fogod érezni, szuri nélkül sem.


Az első alkalommal, az idegek eltávolításakor szinte mindig kell az érzéstelenítés. Ha a doki be akarja adni, fogadd el, ne próbáld ki nélküle! Utána lesz még legalább 1-2 kezelés, amikor átmossák, és kis reszelő-szerű műszerekkel kitisztítják a gyökereket, ehhez már nem szokás adni szurit. Ha a doki elég óvatos, ez sem fog igazán fájni, de ha mégis belenyilall, az jó visszajelzés arra, hogy még él a fog, nem szabad letömni. A letöméskor sem szúrnak, de ott már csak akkor fájhat, ha túltömik (nem elég rutinos a doki), vagy ha még él a fog (nem elég alapos a doki).

2014. jún. 10. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/53 anonim ***** válasza:
100%
Van olyan eset is mikor annyira girbegurba az ideg, hogy nem lehet maradéktalanul kiszedni, akkor biza a fog még élhet és lehetnek gondok. A tutibiztos csak az implantátum+műkorona, akkor ugye maga a foggyökér is egy fémcsappal van helyettesítve és a fogkorona is műanyag, nincs ideg, nem fájhat.
2014. jún. 10. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/53 anonim válasza:
71%
Nekem másfél órája csinálták érzéstelenítő nélkül.Fájt nagyon. Majd beszartam.
2014. jún. 16. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!