Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mennyire fájdalmas érzéstelení...

Mennyire fájdalmas érzéstelenítő nélkül egy gyökérkezelés?

Figyelt kérdés
Ez azért lenne fontos, mert pánikolós vagyok, és félek attól az érzéstől, hogy lezsibbad az arcom o.O
2011. okt. 25. 06:39
1 2 3 4 5 6
 51/53 anonim ***** válasza:
Én se értettem,mert abból a szempontból rendesek voltak,hogy másiktűvel adták be.És erősebb adagban,duplával.A félarcomon nem éreztem semmit.De a fog belsejében mindent éreztem.Gondolom a probléma sz volt,hogy nem vitték le a gyulladást előtte
2022. jún. 30. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/53 anonim ***** válasza:
100%

Sose fogom elfelejteni az eddigi egyetlen gyökérkezelést… 1 érzéstelenítő, azt is hittem nem érzek, na aztán villámfájdalom, üvöltöttem és elbőgtem magam. Kaptam még egy szurit, de még ezzel is majd’ beszartam, remegve, izzadtan és sírva jöttem el a gyógyszeres töméssel. Visszarendelésre is utánam kellett telefonálni, akkora trauma volt, hogy inkább megvártam volna, míg kirohad. :’D Végül visszamentem, utána már jól ment, harmadik alkalomra megcsinálta. Ezután letiltottam az orvos számát, holott nem ő tehetett erről az egészről, mégse akartam többet látni. 5 évig nem foglalkoztam ezt követőn a fogaimmal, kész csoda, hogy az 5-ik évben is csak tömnivaló volt a fogkő mellett.

Érzéstelenítés nélkül még a mészárszéken is jobban érzi magát az ember, ha él a foga.

2023. ápr. 5. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/53 anonim ***** válasza:
100%
Úgy úgy, gyilkos fájdalom, elvégre az idegrostok közvetlen az agyig futnak.Már ha hideg ér a fogunkhoz is belesajdul, pedig ott meg jó mélyen van az ideg éppen csak ami hőt átad a zománc.Akkorbl gondoljunk bele, ezt az ideget közvetlen tépik ki az milyen lehet.Kb mintha valamelyik vegtagodat vágnák le, hiszen ott is a szakadó idegek miatt fáj.Sajnos ha gyulladt a fog, akkor nem teljesen hat a fájdalomcsillapító és olyankor baromira tud fájni..
2023. ápr. 6. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!