Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mennyire fájdalmas érzéstelení...

Mennyire fájdalmas érzéstelenítő nélkül egy gyökérkezelés?

Figyelt kérdés
Ez azért lenne fontos, mert pánikolós vagyok, és félek attól az érzéstől, hogy lezsibbad az arcom o.O
2011. okt. 25. 06:39
1 2 3 4 5 6
 31/53 anonim ***** válasza:
97%

Nagyon régi kérdés, de a tisztánlátás végett:

1. Egy fogszakorvos el tudja dönteni, hogy az adott fog él, vsgy elhalt.

2. Ha úgy ítéli meg, hogy elhalt, de amikor mélyebbre fúr és nagy a fájdslom, azaz nem teljesen halott a fog, ad érzéstelenítőt.. Ha mégis elviselhető a fájdalom, akkor a fog mondjuk 90% ban elhalt.

3. Egy élő fogat akkor sem fognak érzéstelenítés nélkül gyökérkezelni, ha könyörögsz érte, mert orvosszakmai szempontból etikátlan.

4. Ha egy élő fogat nég is érzéstelenítés nélkül gyökérkezelnének:

a) azonnal raharapsz az orvos kezére és elrántod a fejed "üss vagy fuss".

b) elájulsz (szintén neurobiologiai rekcio)

c) te vagy Jézus.


Olyan meg nincs, hogy érzéstelenítő nélkül műtenek is, mert allergiás rá valaki.... Ez nem a középkor.. Millió fajta anestheticum van és módszer is. Pl fogászatban, ha lidokain érzékeny vagy, kapsz tetracaint vagy novocaint vsgy mast.... Nem csak a lidokain letezik.

Gyulladt fogat is lehet erzesteleniteni, pl vezeteses erzestelenitessel.... Msx az orvos nem a legjobb hekyre adja az injekciot, de akkor szolni kell es ad meg.. Birom amikor mondjak, hogy rosszul adta be es mindent ereztem.... Hat szolni kell.... Ha pedig nem akarna ujra erzestekeniteni, felallnek es elmennek, de en meg nem talalkoztam olyan fogorvossal, aki azt mondta volna, hogy nem ad masikat (bar eddig csak egyszer kellett ujra kernem).

2019. ápr. 2. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/53 anonim ***** válasza:
83%

Hú én most nagyon meglepődtem.

Nekem nagyon gyulladt fogam volt, egy csomószór jártam, de a legelső alkalomkor kaptam csak (mert szerinten akkor fúrt is). De én most a válaszokat nézve elbizonytalanodtam, hogy most akkor több féle gyökérkezelés van (enyhébb meg erősebb változat vagy mi? :D)? Mert oké, eléggé szúrt, főleg az elején, de azért nem éreztem elviselhetetlen fájdalmat, mellesleg meg sem kérdezte, hogy szeretnék-e érzéstelenítőt.

2019. júl. 30. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/53 anonim ***** válasza:
100%
A legelső alkalommal elég is az érzéstwlenítő, mert onnantól jó esetben nár nincs benne elő ideg.
2019. júl. 31. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/53 anonim ***** válasza:
100%
Fájt, de kibírható volt, pedig még fúrta is a többi fogamat meg a fogkövet szedegette le és közbe kérdezgette az orvos, hogy nem fáj? Mondtam neki, hogy kibírom.
2019. szept. 7. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/53 anonim válasza:
100%
Nekem most van folyamatban egy gyökérkezelés, az első alkalomkor kaptam injekciót nem is éreztem semmit. Ma délelőtt viszont már nem kaptam és rettentő kellemetlen érzés. Jelenleg egy kalciumos tömés van benne, már azért eltelt pár óra de még mindig folyamatos feszítő szúró fajdalmat érzek a fogamban. Kíváncsi leszek a végkifejletre.
2020. jan. 22. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/53 anonim ***** válasza:
100%
Ez ilyen sajnos. De kibírható. Egyébként egyre kevésbé fog fájni. Nekem is 1. alkalommal (amikor nem kaptam érzéstelenítőt) minden szúrásra fájt, 3. alkalommal meg már csak a nagy tűknél, amik mélyebbre mentek.
2020. jan. 22. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/53 anonim ***** válasza:
43%
Érzéstelenítő nélkül kigyökerezte a fogsamat. Nem fájt.
2020. febr. 28. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/53 anonim ***** válasza:
80%
Az utolsónak...mert abban már nem volt idfb.Vagy elhalt, vagy mar korábban kiszedte.Amugy igen csak ordítanál a fájdalomtól.
2022. márc. 23. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/53 anonim ***** válasza:
100%
Ideg
2022. márc. 23. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/53 anonim ***** válasza:
86%
Volt benne ideg. Még mutatta is mikor kihúzta a gyökeret. éreztem mikor csavarta fel és kihúzta.
2022. márc. 23. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!