Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Szerintetek mennyire néznek...

Szerintetek mennyire néznek hülyének az emberek / lesz belőle problémám ha gázszűrős félálrcba járok majd bevásárolni? (Gázálarc)

Figyelt kérdés

Koronavírus idejére teljesen elfogytak a maszkok. Már a hasztalan orvosit sem kapni, és a speciális munkához (egy laboratóriumban, vegyszerekkel és elő mintákkal dolgozunk) nem tudunk beszerezni FFP3 maszkot.


Viszont tudtam szerezni gázálarcokat és P3 filter cartridge-t.


Egy barátom azt mondta hogy nem vagyok normális... és hogy le fogják tépni a fejemről / megtámadnak miatta, ha így megyek utcára.


Oké, de ha nincs N95 maszk akkor majd tátott szájjal metrópótlózzunk?


[link]



2020. febr. 26. 00:36
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯
 71/233 A kérdező kommentje:

Térjünk vissza erre a kérdésre pontosan 7 nap múlva. Meglátjuk kinek lett igaza.


Remélem nem nekem. Én örülnék a legjobban... de sok jóra nem számítok abból kiindulva ahogy kezelik a helyzetet. Egyszerűen nem tesztelik a veszélyzónákból hazatérő betegeket sem.


A vírus amúgy szinte veszélytelen, az viszont amilyen káoszt generálhat, az nem az. Tranzitországként mindenre fel kell készülnünk, akár arra is hogy itt lesz egy új fészek. (Ahogy az olaszoknál)

2020. márc. 1. 23:42
 72/233 anonim ***** válasza:
31%

IGEN. Pontosan az ilyen emberek miatt megy a pánik, mint te. És a média és a Facebook hatására. Mert túltolják. Semmi másról nem tudnak cikkezni, csak a politikáról vagy a betegségekről vagy pánikot kelteni. Mert erre kattintannak az emberek, ezért több pénzt kapnak. De vannak normális médiumok is, ahol rendes cikkeket lehet olvasni..


Szóval ezért nem olvasok indexet, hvgt, origot....


De térjünk vissza később erre később persze. Ugyanúgy élni fogjuk az életünket ahogy eddig. :).


Nagyobb az esélye, hogy elüt az autó, minthogy korona vírusba meghalj.

2020. márc. 1. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/233 A kérdező kommentje:

Ez nem pánik, hanem felkészülés. Én higgadtan felkészültem a lehetséges forgatókönyvekre, míg mások szarnak rá és mennek ide-oda fertőzött területekre is. Többek között bátyámék is, mert túl sokat buknának a luxusnyaralás repjegyén.


Nagyon keverik az emberek a definíciókat. A felkészülés az amikor előrelátóan, a tényeket mérlegelve beszerzed a szükséges felszerelést és tartalékokat egy lehetséges nélkülöző időszakra, ahogy minden normális épeszű ország lakói teszik.


Pánik, az igazi pánik, amikor tettek nélkül retteg valaki és/vagy amikor tényleg beüt a basz, akkor felszerelés nélkül döbben rá hogy elkésett ezzel már.

2020. márc. 2. 00:12
 74/233 anonim ***** válasza:
Sehol nem teszik... :). Mert nincs olyan, gond hogy kéne. Ha olyan gond lenne, akkor meg nem tudnál annyi élelmiszert és vizet felhalmozni, ami évekig kitartana, mondjuk egy atomháború idején.
2020. márc. 2. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/233 anonim ***** válasza:
91%

Én is szívesen utaznék most Olaszba, mert minden olcsóbb, de sajnos sok a meló. Majd 1 hónap múlva. :).


Ha Te egy influenza miatt ennyire készülődsz...jajajjj...mi lenne, ha komolyabb vírussal állnánk szemben :).

2020. márc. 2. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/233 anonim ***** válasza:
31%

Amúgy meg akkor egész életedben legyél felkészülve. Ne csak most.


Bármikor jöhet egy meteor vagy kitörhet egy szupervulkán. Valakinek bármikor elmehetnek otthonról és rakétákat lő másra. Igen nuklearist. Bármikor lehet egy újabb Csernobil. Bar mondjuk utóbbinak nagyon pici a valószínűsége. Az atomerőművek már biztonságosak.


Bármikor jöhet egy gazdasági válság...


És..stb

Akkor csináld azt amit az Amerikaiak. Kiköltöznek tanyára. Felhalmoznak annyi élelmiszert, vizet ami 5-10 évig eláll, fegyvereket és stb. Vannak ilyen emberek..


De hát minek? Ha olyan halálos vírus szabadulna el, mindegy hol vagy nem éled túl.


Sőt. Atomháborút se élnél túl...maximum húznád még fél évig. De akkor inkább a robbanásba halok meg, mert azt észre se veszed.


Ahogy egy olyan meteort és üstököst se élne túl a Föld ami egy kicsit nagyobb, mint kéne.


Te igenis félsz nem felkészülsz. Az készül aki fél. A te agyadat átmosta a média, azert rettegsz ennyire.

2020. márc. 2. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/233 anonim ***** válasza:
50%

De ez csak egy szimpla influenza járvány..Sőt. lehet mar el is kaptad. Csak nek okozott gondot.... :).


Még mindig csak azt tudom mondani, hogy vannak komolyabb influenza törzsek ism amiben Magyarországon is sokan életüket vesztik, mégsem kapja fel a média, mert az nem Kínai. Ezt az egész baromságot a médiának köszönhetjük. Remélem majd a bíróságon jól döntenek ellenük.

2020. márc. 2. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/233 A kérdező kommentje:

Komolyan, te fogyatékos vagy?


Ez nem influenza! Taxonómiailag és genetikailag is rohadt távol áll a COVID-től.


[link]


Genetikailag COV pozitív szálú ssRNS az influenzák pedig nyolc szegmens negatív egyszálú RNS-ből állnak.


[link]


Annyira távol áll egymástól a kettő, hogy nem is találtam közös taxonómiai ábrát...

2020. márc. 2. 01:20
 79/233 A kérdező kommentje:

Utoljára leírom, felkészülni teljesen semmire sem lehet... viszont annyira elkényelmesedtünk a nagy jólétben és békeidőben, hogy az emberek fel se fogják, hogyha bármi komolyabb baj történik, kb semmilyük nincs.


Pár évtizede sokkal tudatosabban tartalékoltak az emberek, főleg a háborúban/hidegháborúban felnőtt generáció. Akkoriban természetes volt a "háborús tartalék"... mert akkor nem hitték azt naívan az emberek, hogy a végtelen éléskamrájú TESCO akár be is zárhat, vagy megszűnik egy időre az ellátási lánc.

2020. márc. 2. 01:25
 80/233 anonim ***** válasza:
31%
Buta vagy. Azt ugye tudod, hogy az élelmiszer 90% -át itthon termeljük ki?:D. Ha lezárnánk a határokat teljesen akkor is majdnem ugyan annyi cucc lenne a boltokba :D.
2020. márc. 2. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!