Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Szerintetek mennyire néznek...

Szerintetek mennyire néznek hülyének az emberek / lesz belőle problémám ha gázszűrős félálrcba járok majd bevásárolni? (Gázálarc)

Figyelt kérdés

Koronavírus idejére teljesen elfogytak a maszkok. Már a hasztalan orvosit sem kapni, és a speciális munkához (egy laboratóriumban, vegyszerekkel és elő mintákkal dolgozunk) nem tudunk beszerezni FFP3 maszkot.


Viszont tudtam szerezni gázálarcokat és P3 filter cartridge-t.


Egy barátom azt mondta hogy nem vagyok normális... és hogy le fogják tépni a fejemről / megtámadnak miatta, ha így megyek utcára.


Oké, de ha nincs N95 maszk akkor majd tátott szájjal metrópótlózzunk?


[link]



2020. febr. 26. 00:36
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 31/233 anonim ***** válasza:
100%
Felesleges a magas dózisú C vitamin, mert nem veszi fel a szervezeted. Kipisiled.
2020. febr. 27. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/233 A kérdező kommentje:

A WHO meg CDC ajánlásai az egészségügyi alkalmazottaknak szólnak, hogy ők ne fertőződjenek meg. Akik érintkeznek face to face a betegekkel. A súlyos esetekkel is foglalkoznak.


C és D vitamin az immunrendszer jó működéséhez kell, de nem okoz szupererőt. Inkább a hiányuk gyengíti azt. Hiába veszel be 10x annyit, igazából a vírusok ellen nem véd túlzottan semmi, maximum a kiheverésben segít. Persze lehet némi placebó hatása is, de sok értelme nincs mondjuk 100 mg helyett 10000-et bevenni.

2020. febr. 27. 08:35
 33/233 anonim ***** válasza:
50%
Nem az egészségeseknek kell a maszk, hanem a betegeknek, hogy a maszkba köhögjön, tüsszögjön, ne a levegőbe, így tudja korlátozni a fertőzés terjedését. Egészséges embert nem véd meg a maszk, ha egy beteg ráköhög.
2020. febr. 27. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/233 A kérdező kommentje:

#33, Ha így lenne, akkor nagyon hamar egy kórházi alkalmazott se lenne, nem gondolod? 😃


Komolyan nem értem mit nem lehet ezen érteni. Vannak védőeszközök amiket kifejezetten vírusvédelemre és partikulaszűrésre terveztek (FFP3, P3)


"Although the respirator group encountered confirmed cases more often than the unmasked group — more than 730% more often — no one in the respirator group became infected."


[link]



...


Tehát ha valaki szeretne nem megbetegedni akkor az általános egészégügyi irányelveket kell követni, vagy a tudományos kutatásban alkalmazott biosafety szinteket amit korábban ideírtam. Vicces is lenne, ha a kutatók/izolációs orvosok, ápolók elkapnák a vírusokat amikkel dolgoznak, mert a "maszk nem véd".

2020. febr. 27. 12:24
 35/233 A kérdező kommentje:
... ja és ott nem csak ráköhögnek az emberre, hanem a kórterem levegőjében masszív mennyiségű víruspartikula lebeg, mert 15 ágybeteget kell ápolnod mondjuk. Miközben akár vérrel vagy egyéb nedvekkel kerülsz kapcsolatba.
2020. febr. 27. 12:26
 36/233 anonim ***** válasza:
73%
Mire vonatkozik a kérdés, ha ennyire profin értesz mindenhez IS? Meg ragaszkodsz a saját állításodhoz...
2020. febr. 27. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/233 anonim ***** válasza:
50%
Utolsó, a szàmból vetted ki a szót! :D
2020. febr. 27. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/233 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ha már itt lesz a koronavírus akkor járhatsz abban.

Inkább nézzenek furán minthogy el kapd. Ha meg nem lesz rendes maszkod addig akkor az is megfelel.

2020. febr. 27. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/233 A kérdező kommentje:

Csak a reakciókra voltam kíváncsi, hogyan vélekednek az emberek ha meglátnának egy maszkos Stalker suitos embert a Metrón 😃


Mert túlzásnak tartanám, ha emiatt támadna meg valaki.

2020. febr. 27. 19:09
 40/233 anonim ***** válasza:

A tévében azt mondták csak, akkor hordj maszkot, ha már beteg vagy.


Beszélgetni fognak rólad már beteg stb.

2020. febr. 27. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!