Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Szerintetek mennyire néznek...

Szerintetek mennyire néznek hülyének az emberek / lesz belőle problémám ha gázszűrős félálrcba járok majd bevásárolni? (Gázálarc)

Figyelt kérdés

Koronavírus idejére teljesen elfogytak a maszkok. Már a hasztalan orvosit sem kapni, és a speciális munkához (egy laboratóriumban, vegyszerekkel és elő mintákkal dolgozunk) nem tudunk beszerezni FFP3 maszkot.


Viszont tudtam szerezni gázálarcokat és P3 filter cartridge-t.


Egy barátom azt mondta hogy nem vagyok normális... és hogy le fogják tépni a fejemről / megtámadnak miatta, ha így megyek utcára.


Oké, de ha nincs N95 maszk akkor majd tátott szájjal metrópótlózzunk?


[link]



2020. febr. 26. 00:36
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
 51/233 anonim ***** válasza:
39%
Egyébként pont most akartam ilyet venni, de festéskszóróhoz... szinte biztos vagyok benne hogy nem lehet majd kapni azt sem, úgy hogy remek
2020. febr. 28. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/233 A kérdező kommentje:
MultiToolban lehetett még. :)
2020. febr. 28. 15:08
 53/233 A kérdező kommentje:

[link]


P3 filterrel.


Amúgy a laborba vettem elsősorban őket, hogy tudjunk biohazard mintákkal foglalkozni, P3 maszkok hiányában... de ha már vettem, vettem párat otthonra, 3M szemüveggel és overálokkal.

2020. febr. 28. 15:38
 54/233 A kérdező kommentje:
Szerencsére még nem kaptak rá az emberek, mert overkill tényleg 😃
2020. febr. 28. 15:39
 55/233 anonim ***** válasza:
25%
Akik félnek ettől az újfajta influenzától sajnos mind ostobák... Egy egészséges szervezet simán legyűri, csak a beteg idősek vannak veszélyben, de mivel még nincs is az országban egy beteg sem ezért pláne nagy butaság ilyenektől félni... Médiát ilyenkor betiltanám.
2020. márc. 1. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/233 A kérdező kommentje:

#55 Nagyon bölcs vagy, gondolom neked nincs idősebb rokonod, szülőd, nagyszülőd akikre lehet vigyázni kell pár hét múlva.


Pánikolni majd akkor kell, ha kitör a járvány és az égvilágon semmi felszerelésed, élelmed nem lesz.


Majd gondolod a magyar hadsereg fog ránk vigyázni és hordani az élelmet a lakosságnak?


Vagy az megnyugtat téged hogy Kásler bejelentette, van 800 ágy országszerte? 😃


Esetleg abba is érdemes belegondolni, miért nincs még egyetlen eset sem... mert szarnak tesztelni a fertőzött területekről hazaérkezőket. Többen jönnek haza olaszországból, taiwanból, spanyoloszrágból. Még ha kérnék se csinálják meg rajtuk a nukleinsav tesztet.


Kb olyan szinten van a kezdeti helyzet mint Iránban...

2020. márc. 1. 13:55
 57/233 A kérdező kommentje:

Csak akkor csinálják meg a tesztet ha magas lázad van és fertőzött területről tértél haza.

Nátha és enyhe tünetekkel hazazavarják az embereket, ha veszélyeztetett területről jöttek is haza.


Na ezért nincs még egy fertőzött sem...

2020. márc. 1. 13:57
 58/233 anonim ***** válasza:
68%
Amiket elmondtál azok nekem bőven elegendőek ahhoz hogy nyugidt legyek. Ez is csak egy influenza vírus mint a többi. A szájmaszk és a tartós élelmiszer helyett inkabb vitaminokat kéne vennie az ilyen pánikra hajlamos embereknek. Egyébként meg már tavasz van, tehát még kevesebb az esélye annak hogy járvány legyen ebből Mo-n.
2020. márc. 1. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/233 A kérdező kommentje:

Csak 5 tévhitet írtál egyetlen kommentben...


Egy dologtól félek a legjobban Magyarországon. A sötét hót buta emberektől és a várható reakcióiktól.

2020. márc. 1. 16:50
 60/233 anonim ***** válasza:
56%
Pedig nekem van igazam. De ezek szerint minden háziorvos és biológusok tömkelege is buta tudatlan, hmm.... érdekes.
2020. márc. 1. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!