Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Szerintetek mennyire néznek...

Szerintetek mennyire néznek hülyének az emberek / lesz belőle problémám ha gázszűrős félálrcba járok majd bevásárolni? (Gázálarc)

Figyelt kérdés

Koronavírus idejére teljesen elfogytak a maszkok. Már a hasztalan orvosit sem kapni, és a speciális munkához (egy laboratóriumban, vegyszerekkel és elő mintákkal dolgozunk) nem tudunk beszerezni FFP3 maszkot.


Viszont tudtam szerezni gázálarcokat és P3 filter cartridge-t.


Egy barátom azt mondta hogy nem vagyok normális... és hogy le fogják tépni a fejemről / megtámadnak miatta, ha így megyek utcára.


Oké, de ha nincs N95 maszk akkor majd tátott szájjal metrópótlózzunk?


[link]



2020. febr. 26. 00:36
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 41/233 A kérdező kommentje:

A TVben jó nagy hülyeségeket beszélnek mellesleg.


A lappangási időben lévő betegekre is kell maszk, akik tünetmentesen fertőznek szép lassan.


Egy valamiért mondját: baromira nincs elég maszk már most. Hetek óta esélytelen szerezni. A cégünk próbált beszerezni párat a külföldre utazó kollégáknak, de nem sikerült. Csak orvosi maszkok vannak, ami tényleg nem véd semmit.


Plusz aki beteg és beleköhög, meg tüsszög az le fogja venni... egyik kollégám maszkban betegeskedik, (tüsszentésnél leveszi persze) persze be kell jönnie dolgozni, és muszáj kimennie Taiwanba a többieknek, mert nem akarják lemondani a repjegyet. Lehet még Olaszországba is megindul autóval hétfőn az egyik arc, aki leszarja az egészet amúgy.

2020. febr. 27. 20:05
 42/233 anonim ***** válasza:

Amúgy a szakértők sem ajánlják a maszkok használatát még fertőzött területeken sem, szóval kicsi overkill, de nem hiszem, hogy furcsálnák az emberek ha komoly szintű járvány lenne itthon.


Viszont most hülyeség viselni.

2020. febr. 27. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/233 anonim ***** válasza:
68%

Helyes. Most a legjobb olaszba menni. Féláron van minden. Velencébe is. Lehet jövőhéten le is ugrunk.


Ez csak egy influenza. Nem tudom mit kell parázni. Mintha sose lettél volna beteg..elkapod.. majd kigyógyulsz..


Akkor szólj, ha spanyol nátha jön és tizedeli a lakosságot. Akkor nem hagyom el a házat.

2020. febr. 27. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/233 anonim ***** válasza:
100%
Nem tartjàk hasznosnak a maszk hasznàlatât annak, aki prevenció jelleggel venne DE! kêt mondat múlva meg azt mondjâk, hogy a MÀV munkatàrsai kapnak csomagot, ami a fertőtlenítőszer mellett lesz maszk is. Akkor?
2020. febr. 27. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/233 anonim ***** válasza:
100%

Meg amúgy a maszk önmagában nem ér sokat.


Ha esetleg egy jól záró úszószemüveggel veszed fel akkor igen.


(Ez tudom szürreálisan hangzik, de nem trollkodás. A szemet is védeni kell nem csak az száj és orrot)

2020. febr. 27. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/233 anonim ***** válasza:
0%
Azért kell a maszk, hogy ne add tovább vírust. Ha tüsszentesz illik kezedet szád elé tenni vagy ez esetben inkább a kar hajlatodat. Ha megnyugtat, akkor hordjad.
2020. febr. 27. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/233 anonim ***** válasza:
Helyesbítek zsebkendőbe nem kézbe.
2020. febr. 27. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/233 anonim ***** válasza:
0%
Ezt inkább a humor kategóriába írtam volna ... ha meg komolyan gondoltad, akkor internetről nem tudsz rendelni? Ne már, ne trollkodj itt lécci
2020. febr. 27. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/233 A kérdező kommentje:

Nem értem mi ezen a humor kategória.


EÜ dolgozóknak ajánlott N95 maszkot nem lehet kapni már 4-5 hete kb. Az ezt kiváltó 3M félálarcok pedig utolsó darabos készleten voltak. Fel is vásároltam anyáméknak a maradékot boltól. Nekik van a legnagyobb szükségük egy 3 hónapig is használható maszkra... én kb 0.1% eséllyel patkolok el ebben, de ők komoly veszélynek vannak kitéve.

Cégünknél már beindult az előzetes vészterv, mindenkit home officeba akarnak küldeni ha gond lesz. Akkor hazautazok faterékhoz vidékre és vigyázok rájuk, ellátmányt viszek majd. Eleve a vidéki kórház egy fokkal jobb mint a Pesti halálgyárak.

...


A kérdés kiírásakor letámadó cimbim, aki szó szerint kiröhögött hogy nem vagyok normális, már megrendelte a sajátját.


Semmi extra ez a cucc, csak egy 3 hónapig tartó maszk. 3M szemüveg természetesen alap, meg akár kámzsa is.

2020. febr. 27. 23:59
 50/233 A kérdező kommentje:

Egyébként megmondom pontosan miért nem ajánlják a maszkok viselését. Mert pazarlás. Elhasználják a civilek az orvosi maszkokat is (ami kb 0 hatással véd) meg az FFP3-at is, amikből ugye naponta kéne cserélni vagy akár 4 óránként.


Tehát azt mondják a lakosságnak felesleges... így talán marad az EÜ dolgozóknak és kulcsembereknek akiknek muszáj fertőzöttekkel érintkezni. Ha ők kiesnek a játékból akkor nagyon nagy gáz lesz. Így is ápolóhiány van... és attól félek eleve nekik is csak ezeket a viccmaszkokat adják. Valóban használható geart nem.

2020. febr. 28. 00:05
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!