Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Mennyire veszed komolyan a...

Mennyire veszed komolyan a koronavírust?

Figyelt kérdés
Arra gondolok, hogy a maszkot rendesen használod-e, bulizást most hanyagolod vagy mész ugyanúgy, stb.
2020. szept. 5. 20:49
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/153 anonim ***** válasza:
48%

Semennyire. Nem veszélyesebb, mint a szezonális influenza. Sőt. Mivel hazánk járványküszöbe 15 600 beteg/hét, és mivel ezt még egyáltalán el se érte, nem tudom, hogy mégis miről beszélnek.

Ahol a politikusok, maguk, a vezetők se tartják be a szabályokat, ők perce pontosan tudnak mindent, ez a vírus is akkor és ott fertőz, ahol azt neki megparancsolják, szóval ez inkább egy felfújt lufi, politikai hiszti az egész.

2020. szept. 5. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/153 anonim ***** válasza:
61%
Én a lehető legkomolyabb veszem ezt már március óta
2020. szept. 5. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/153 anonim ***** válasza:
69%
Használok maszkot a boltokban mert bűntettnek érte!
2020. szept. 5. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/153 anonim ***** válasza:
60%
Naponta többször kezet mosok, mindenhova maszkot hordok, csak ritkán találkozok más emberekkel ha nagyon muszáj, buli nuku, sok az idős családtagom, őket is féltem az az igazság, én meg cukorbeteg vagyok.
2020. szept. 5. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/153 anonim ***** válasza:
71%

Én valahol az 1. és a 2. álláspont között helyezkedem el. Vegyes érzelmeim vannak. Nem mondom, hogy nincs vírus, de azt sem, hogy olyan veszélyes, mint ahogy azt a kommunikáció sugallja.

A média a politika jobb keze, kommunikációs csatornája, a statisztikai adatok meg torzíthatók (szakmabeli vagyok, szóval tudom).

Vannak veszélyeztetettek, ez tiszta sor, de az is egyértelmű, hogy ehhez nem kell koronáról beszélnünk, más betegségeknek is vannak fókuszált csoportjai.


Nagy összegezve az "ars poeticám": hiszek a vírus létezésében, de azt is hiszem, hogy a média által közölt adatok messze nem fedik a valóságot; azok fel vannak torzítva (vagy nyáron éppen le...).

2020. szept. 5. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/153 anonim ***** válasza:
68%

Engem különösebben nem érdekel, de ahol kérik, ott hordom a maszkot, fertőtleníteni meg már előtte is fertőtlenítettem a kezem. Maszknál annyi, hogy ha nincs tömeg, tőlem messze van mindenki, akkor az orromra nem tolom fel, mert nem kapok levegőt, meg mert bepárásodik a szemüvegem. De szerintem nincs sok értelme sehogy sem.

Ahova lehet menni, oda ugyanúgy megyek.

Ha egy ismerős, barát kéri hogy tartsunk távolságot, mert van veszélyeztetett rokona, akkor természetesen ezt tiszteletben tartom, én viszont nem kérem senkitől.

Amúgy egy vicc az egész, egyetemen heringparti van a termekben, folyosókon, szellőzőt pedig nem indítják be, mert "megkeveri a koronavírust", úgyhogy mindenki haljon meg a maszkban, miközben több száz ember szívja ugyanazt a levegőt. Nyami. Csodálkozom, hogy eddig csak 2 koronás van, bár ez még csak az első hét volt. (SZE)

2020. szept. 5. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/153 anonim ***** válasza:
60%
Én is a lehető legkomolyabban veszem. Társasági eseményekre nem járok, maszkot hordok mindenhol, mégsem érzem azt, hogy a szabadságomat korlátoznák vagy kimaradnék bármiből. Az idei évben szabadidős tevékenységként olvastam, sportoltam, természetet jártam. Ez a vírus nagyságrendekkel veszélyesebb, mint a szezonális influenza, és maradandó károsodást okozhat a szervezetben, ezért inkább nem kockáztatok. Az idősek védelmét is komolyan veszem. 25F
2020. szept. 5. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/153 anonim ***** válasza:
60%
A mi családunk komolyan veszi. Én vagyok az egyetlen családtag, aki nem veszélyeztetett.
2020. szept. 5. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/153 anonim ***** válasza:
57%
Maszkviselés, kézfertőtlenítés, rendszeres kézmosás, tankoláskor kesztyű, távolságtartás, saját tárgyak használata, mint például a golyóstoll. Decemberben voltam utoljára bulizni.
2020. szept. 5. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/153 anonim ***** válasza:
31%
Basszus én sem vagyok veszélyeztetett! 80 év alatt vagyok, de harminc év felett! Királyság!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
2020. szept. 5. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!