Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Mennyire veszed komolyan a...

Mennyire veszed komolyan a koronavírust?

Figyelt kérdés
Arra gondolok, hogy a maszkot rendesen használod-e, bulizást most hanyagolod vagy mész ugyanúgy, stb.
2020. szept. 5. 20:49
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 21/153 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat :)

Az igazság az, hogy nekem is furcsa, hogy nyáron alig volt fertőzött, most meg sok van. Nekem a nagyszüleim élnek, apukám veszélyeztetett (nem csak most, orvos mondta, hogy az influenzát se kaphatja el) úgyhogy én miatta betartok mindent, akkor is ha már sokan nem hisznek benne. Szerintem nem ér annyit egy buli, hogy bajuk legyen.

2020. szept. 6. 07:55
 22/153 anonim ***** válasza:
30%
Tudod mi a nagyon elkeserítő és bosszantó. Hogy ha mindnrki betartana mindent 4 hetig akkor eltűnne a virus és nem szívnánk hónapok óta. Úgy hogy azok a hibásak akik nem veszik fel a maszkot úgy mennek közösségbe nem mosnak kezret és nem törődnek ezzel az egésszel. Miattuk halnak és betegednek meg emberek és miattuk veszítik el az allasukat rengetegen vagy kénytelenek lemondani programokról meg a normális életről. Mindez olyan kis dolog de cirkuszolni kell. Megéri!
2020. szept. 6. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/153 anonim ***** válasza:
71%
22: Aham. Érdekes. Tavasszal Olaszországban kijárási tilalom volt, az utcára lépve mindenütt maszkot viseltek, valahol centivel mérték a távolságbetartást, mégis hetekig emelkedett az esetszám.
2020. szept. 6. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/153 anonim ***** válasza:
58%
Igen mert a vírusok úgy működnek ha nincs ember az utcán akit fertőzhetne akkor szépen hazamegy...
2020. szept. 6. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/153 anonim ***** válasza:
63%

#22


Hány 100%-ban makk egészséges ember halt meg covidban? Egyse, mivel mindegyik halottnak volt legalább minimum 10 alapbetegsége.

2020. szept. 6. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/153 anonim ***** válasza:
21%

23 szerintem nem álltál ott minden ember mellett de még csak nem is éltél Olaszországban a kijárási alatt. Fogalmad sincs ki mit csinált. Valószínű ott is voltak akik nem tartották be azért nem szűnt meg a járvány

24. Pont így csak nem "hazamegy" hanem elpusztul. Veled ellemtétben 4 évig tanultam mikrobiologiát. A vírus nem életképes gazdaszervezet nélkül. Nem tud szaporodni csak gazdaszervezetben. Pár nap alatt elpusztul.

Egyebként meg amit írtam Merkely szavai ami azért többet ér mint pár hődörgő laikusé.

2020. szept. 6. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/153 anonim ***** válasza:
36%

25. Ezt sem tudhatod. Nem álltál ott minden haldokló mellett. Érdekes hogy csak a nektek nem tetsző ingókat cáfoljátok meg ami szimpatikus azt hangoztatjátok.

Akkor leírom a saját sztorim. Egeszséges életerős fiatalként elkaptam az influenzát ami tüdőgyulladással végződött. Abból pedig az lett a vége hogy kilyukadt a tüdőm. Meg kellett műteni. Borzalamas volt a felépülés és életre szóló karosodast szenvedtem fizaikailag és lelkileg is. A covid ennél rosszabb mert 2 oldali tüdőgyulladást okozhat. Ami velem megtörtént barmelyik fitallal megtörténhet. Es mialőtt bárki ezzel jönne. Nem voltam beteges, nem dohanyoztam, sportoltam, semmilyen krónikus és nem krónkkus betegségem nem volt. És a kórházban a mellettem lévő ágyon ugyan így járt egy nő csak neki a szívbillentyűjét tette tönkre a vírus. És épp arra várt hogy kicseréljék egy nyílt mellkasműtéttel. Aki erre vágyik az ne vegyen maszkot meg ne mosson kezet. Megéri!

2020. szept. 6. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/153 anonim ***** válasza:
42%
27: Ha parázol, maradj otthon! De attól mi még hadd éljünk már!
2020. szept. 6. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/153 anonim ***** válasza:
34%
26: Ahol a hadsereg van kivezényelve a szabályok betartatására, és tetemes bírság kiszabva a megszegőkre, ott nehezen hiszem, hogy sokan mernének packázni.
2020. szept. 6. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/153 anonim ***** válasza:
34%
Te, aki "élni akarsz" sose találkozol idős es/vagy beteg emberekkel? Tekintettel arra, hogy olyasmi adatokat mondanak folyton, hogy minden harmadik ember túlsúlyos, minden negyediknek magas a vernyomasa, minden ötödik akármi, nem hiszem. Olyan nagy ügy lenne legalább azzal vigyázni rájuk, hogy tartod a távolságot és maszkot viselsz? Vagy egoizmus rulez?
2020. szept. 6. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!