Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Kedves kovidtól félők, idős...

Kedves kovidtól félők, idős szüleiteket tőle féltők, ti szeditek a cinket, C vitamint, D vitamint?

Figyelt kérdés
És idős szüleiteknek gondoskodtok róla, hogy szedjék??
2020. nov. 9. 17:53
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

#10

Én szedem a cinket is, csak azt nem emeltem ki. Ahogy írtam a C és D vitaminok mellé még sok mást mindent is szedek régóta: B-vitamin, MSM, cink, szelén, jód, Q10, omega3, Ca, Mg, kollagén, microbiomot támogató táplálékkiegészítőket, stb. Nem szedek multivitaminokat, hanem tudatosan válogatom össze amire épp szükségem van.

Nem csak a szüleinknek, hanem a kicsi gyerekeinknek is adunk vitaminokat és táplálékkiegészítőket évek óta. Talán rajtuk látszik meg legjobban ezeknek a hatása: évek óta nem betegednek meg, nem hiányoznak az óvodából, iskolából. Egy huszonéves embernél nem annyira szembetűnő a hatás, így sokan azt gondolják, hogy nekik nincs is ilyesmikre szükségük, mert egészségesek. Én is így gondoltam régen, aztán így 40 felett kezdtek előjönni a gondok, egyik a másik után. Mióta jobban odafigyelek az egészségemre, azóta szépen kezdenek megszűnni ezek a nyűgök. Mondhatni jobban érzem magamat, mint 20 éves koromban :)

2020. nov. 11. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
35%

8-10 ezer d vitamin? Nem sok az egy picit?

C vitamin kiürül, ha nem kell, de a d vitamint túl lehet tolni.

2020. nov. 11. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
60%

#12

"8-10 ezer d vitamin? Nem sok az egy picit?"

Megmondom őszintén, hogy nem értek hozzá, nem vagyok biológus. Sok forrásból sokféle információt lehet olvasni, nehéz eldönteni, hogy kinek higgyen az ember. Én azt az egyszerű módszert választottam, hogy megnéztem azokat az embereket a környezetemben, akik nem betegesek, fiatalosak és megkérdeztem őket, hogy hogyan csinálják. Ezek jó része már akkor nagy adagban szedte a D-vitamint, amikor a hivatalos ajánlás még csak 200 (kétszáz) NE volt (csak pár éve emelték fel ennek tízszeresére). Persze ők is alá tudják támasztani ezt az adagolást tudományos magyarázattal, de én nincs hogy leellenőrizzem.

Ha nekik beválik, akkor valószínűleg nekem is, az összes többi táplálékkiegészítővel együtt. Eddig elégedett vagyok ezzel az iránnyal :)

2020. nov. 11. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:
A D vitaminról érdekes tudni, hogy fél óra alatt 20.000-50.000 egységet szintetizál a saját szervezeted a napon. Még sosem hallottam ennek ellenére, hogy emiatt figyelnünk kellene mennyit vagyunk a napon mert túladagol a szervezetünk. Van aki olyan helyen él, hogy egész nap éri a nap a nap nagy részében. Ha reggeltől estig ér a nap akár féléven át vagy akár egész évben akkor sem mondja senki, hogy jaj D vitamin túladagolás miatt most már csak árnyékban közlekedjél. Ehhez képest nevetségesen alacsony a napi ajánlás, ha valaki influenza ellen akar hatásos védelmet akkor a 10.000 napi nem sok télen.
2020. nov. 11. 17:31
 15/17 anonim ***** válasza:

#12 vagyok, köszönöm, nem tudtam.

Még a C vitaminról se túl rég tudtam meg, hogy a napi 60-80mg az lócitrom.

Esetleg ha már itt tartunk, a többi vitaminról meg ilyesmiről tudtok még hasonló infót? Megköszönném:D

2020. nov. 11. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

#15

Ez nagyon sok mindentől függ. Pl hány éves vagy, nemed, hány kiló, miket eszel, mennyit mozogsz, stb.

Attól is függ, hogy mi a célod a vitaminokkal. Pl., ha csak és kizárólag a covid miatt akarsz ilyesmiket szedni, akkor az a minimum, amit a kérdező is felsorolt.

Ha hosszabb távra gondolkozol, akkor kicsit jobban bele kell mélyedni a témába. Kezdetnek talán elég ezt a pár dolgot kiegészíteni mondjuk valamilyen rendesebb multivitaminnal. Aztán szép lassan kitapasztalni és elérni azt, hogy magad tudd összeállítani a szükségleteid alapján.

Ami szerintem nagyon fontos, hogy a vitaminok, ásványi anyagok, táplálékkiegészítők sem csodaszerek. Akkor tudják legjobb kifejteni a hatásukat, ha a táplálkozásra, az életmódodra is odafigyelsz.

Nagyon sok fajta egészséges életmód létezik, laikusként nehéz kiigazodni köztük. Az a közös bennük, hogy egyik sincs ingyen :)

Vagyis tanulást/pénzt/energiát kell fektetni bele. Sok féle módon el lehet indulni: -pl felkeresni a háziorvost és tanácsot kérni tőle. Persze ezt is okosan csinálni, a legtöbb orvos/háziorvos nem annyira jártas a megelőzésekben, nem mindegyik tartja a lépést a legújabb kutatásokkal.

-Fel lehet keresni egy táplálkozási tanácsadót. Ez sokszor nem olcsó.

-Neki lehet állni "kitanulni a szakmát", sokat olvasni, tanulni, olvasgatni a szakirodalmat és ha már tudod, hogy mire van szükséged, akkor célzottan beszerezni a kiegészítőket valamelyik webshopból.

-Keresni olyan közösségeket, akik valamilyen irányzatot követnek, megnézni hogy a módszereik hatásosak-e, tetszenek-e neked és csatlakozni hozzájuk.

-egyéb :)

2020. nov. 12. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Köszi:)

Én járok futni a kutyámmal 2naponta. Plusz még kondizok, de csak így hobbi szinten, vagyis erősítő gyakorlatok, nem testépítés, csak hogy mozogjak és fitten tartsam magam.

Nő vagyok, 21 éves és leginkább olcsóbb kajákat eszek. Vagyis pl zöldségként legtöbbször ilyen gyorsfagyasztott zöldségmixeket főzök ki, csirkecombhoz sütve vagy tojáslepényben megcsinálva, ja igen, tojást is olyan heti 1x eszek, illetve köretnek sokszor van rizs vagy krumpli, sokszor van tésztaétel, vagy csak simán olcsóbb felvágott sima kenyérrel. Húst inkább csak daráltan vmihez, ilyen egytálételnek, mert tömény húst, max csirkecomb, nem sokszor. Főzelékeket is csinálok sokat, lencse, sárgaborsó, zöldborsó, vagy a zöldségmixből. Kb így.

2020. nov. 12. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!