Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Mennyi az esélye, hogy piercin...

Mennyi az esélye, hogy piercing szúrásakor HIV fertőzött lettem?

Figyelt kérdés
Tehát, hogy pc szúrás által került a vírus a szervezetembe. Tudtommal jó hírű budapesti szalon, testmódosításokat is végeznek ott többek között, tehát szerintem ott még fontosabb a higiénia a sok vér miatt, de nem figyeltem a steril cuccokra a 2 perc alatt amíg ott voltam. Előttem tetováltak, ennyit láttam. De hogy a tű meg kesztyű tiszta és új volt-e, nem tudom, csak remélem. Viszont iszonyat gyorsan és zökkenőmentesen gyógyult a tragus pc-m, nem fertőződött el, ami gondolom már eleve bekovetkezett volna ha nem steril dolgokkal dolgoznak, nem? Illetve a HIV is úgy kerülhet át, hogy nem sterilek a cuccok. Szóval minderre mennyi az esély? Mindez úgy 4 hónapja volt.

2021. febr. 8. 09:41
1 2 3
 11/28 A kérdező kommentje:
#9: nem értem "a korona vírus oltás és hogy akkor nem a szalonban szedtem össze" összefüggést.
2021. febr. 8. 09:55
 12/28 anonim ***** válasza:
88%
Ne légy már ilyen hipochonder.
2021. febr. 8. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
51%

#11: Az az összefüggés, hogy mutathat a HIV teszt pozitivitást koronavrus oltás után, de ez nem jelenti azt, hogy az is vagy, csak a HIV teszt lesz pozitív. Ez esetben nincs AIDS-ed, tehát nem is szedhetted össze sehol, így a szalonban sem. Ausztráliában volt ebből nagy probléma, érdemes utána olvasni, mert azt hitték, hogy az oltás volt fertőzött, de ott is megnyugtatták az embereket, hogy nem lettek HIV fertőzöttek.

Amúgy meg ha volt benned annyi bátorság, hogy piercinget csináltass, akkor legyen már annyi is, hogy nem rettegsz, mint egy ovis.

2021. febr. 8. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 A kérdező kommentje:
Nincsen HIV pozitív tesztem, és korona oltást sem kaptam, ezért nem is értettem, ez honnan jött. Egyébként nem fogok emiatt HIV szuresre menni megint, egyszer untig elég volt, a lelkem mélyén persze én is tudom 99%-ra hogy esélytelen csak már az elméletem valóságalapja is érdekelt, hogy van-e neki. Na meg ez a testmodositas dolog is olyan bizarr, csomó vérrel jár. Mondjuk tényleg már csak emiatt is esélytelen. Az a szalon aki ilyeneket végez (úgy tudom nem sok szalon) na annak a szalonnak muszáj hogy steril legyen minden és odafigyeljen ezekre. Ha egy pc-nél se figyelne, akkor egy nyelv kettévágásnál se, ami durva lenne és akkor talán nem dicsérnék agyon a helyet a neten.
2021. febr. 8. 10:08
 15/28 anonim ***** válasza:
83%
Akkor moat mi a bajod valójában?
2021. febr. 8. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 A kérdező kommentje:
Nincsen semmi bajom, szerintem elég egyértelműen leírtam a kérdésem.
2021. febr. 8. 10:31
 17/28 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy te magad is leírtad, elhanyagolhatóan kevés az esély. Ennél többet itt nem fogsz megtudni, hiszen nem vagyunk látók. Ennyi idő elteltével már ki tudják mutatni, tehát ha aggódsz, menj el teszteltetni.
2021. febr. 8. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
100%
0,000001%. Ez így megfelelő válasz?
2021. febr. 8. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 A kérdező kommentje:

Köszönöm, ez így megfelelő! :D

Teszteltetni meg akkor ezek szerint emiatt kb. felesleges, ha rizikós lenne elmennék nyilván, de valóban csak hipochonder vagyok picit, ezt amúgy is tudom magamról.

2021. febr. 8. 11:41
 20/28 anonim ***** válasza:
77%
Mejlnj orvoshoz. De olyanhoz aki kezelni tudja hogy maniakus hipochonder vagy.
2021. febr. 8. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!