Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Mennyi az esélye, hogy piercin...

Mennyi az esélye, hogy piercing szúrásakor HIV fertőzött lettem?

Figyelt kérdés
Tehát, hogy pc szúrás által került a vírus a szervezetembe. Tudtommal jó hírű budapesti szalon, testmódosításokat is végeznek ott többek között, tehát szerintem ott még fontosabb a higiénia a sok vér miatt, de nem figyeltem a steril cuccokra a 2 perc alatt amíg ott voltam. Előttem tetováltak, ennyit láttam. De hogy a tű meg kesztyű tiszta és új volt-e, nem tudom, csak remélem. Viszont iszonyat gyorsan és zökkenőmentesen gyógyult a tragus pc-m, nem fertőződött el, ami gondolom már eleve bekovetkezett volna ha nem steril dolgokkal dolgoznak, nem? Illetve a HIV is úgy kerülhet át, hogy nem sterilek a cuccok. Szóval minderre mennyi az esély? Mindez úgy 4 hónapja volt.

2021. febr. 8. 09:41
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
100%

Szia kérdező!

Jelenleg Magyarországon 4185 HIV pozitív ember él és az utóbbi 35 évben 8 ember fertőződött meg úgy a HIV vírussal, hogy valamilyen eszköz által. A legtöbb fertőzött szexuális úton, a második legtöbb drogok miatt (többször használt tűk, de az nem piercer tű, hanem fecskendős tű). Itthon kb 9,5 millió ember él. Nagyjából minden 4-ik embernek van piercingje. Orvosilag a hiv pozitív emberen használt tűtől is eléggé csekély esélye van, hogy megfertőződj (időarányos, mivel a hiv vírus szabad levegőben, illetve gyenge UV sugárzásban is elpusztul, de a sima lámpafény is károsan hat a vírusra, csak gyengén). Ha rögtön egymás után egy pozitívba, majd egy negatívba böknénk egy tűt, akkor is 10-30%-os esély lenne az átadásra (különféle fizikai dolgok miatt). Ha 5 perccel később, akkor tízezer esetből egyszer. Ha mellé beleveszed, hogy egy olyan hiv pozitív ember kéne legyen előtted ott pont piercinget szúratni (ami a 4185 emberből egy-et jelent), vagy tetováltatni, aki pont abba a szalonba, pont abban az időpontban van ott és még idő se telik annyi el... szóval ha összevetsz mindent, akkor kb 0,000001% rá az esély. De egy normális steril szalon, ahol a gumikesztyűt használják is és nem csak dísz, a tű frissen bontott, az ékszer sterilizált, a bőrt is fertőtlenítik...stb, ott egyéltelen, azaz 0%. Ez csak a hiv vírusra lesz igaz. Attól még más fertőzést (vírusos, bakteriális, gombás) össze lehet szedni, de a legtöbb esély ezekre a szúrás után, a gyógyulás közben lép fel.

2021. febr. 8. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 A kérdező kommentje:
Azta, nagyon köszönöm ezt a részletes okfejtést, nagyon tetszett, érdekes volt és valóban úgy van ahogy írod :) megnyugodtam, köszönöm tényleg hogy mindezt leírtad! Szép estét! :))
2021. febr. 8. 18:40
 23/28 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó :honnan tudsz erről ennyit? :)
2021. febr. 8. 18:48
 24/28 anonim ***** válasza:
100%
Elerheto statisztikák vannak a neten. Es jo lenne tudasitani az emberekben hogy a fejlett orszagokban a hivesek aranya elenyeszo. Raadasul a fertozes sem ugy megy ahogy az atlagember gondolja, hanem ahogy a valaszolo leirta. Tehat akkor sem leszel 100%osan hives ha elotted egy hives embert szurnak meg majd 5perc mulva ugyanazzal a tuvel teged. Ahogy nemi uton sem 100% az atfertozodes vedekezes nelkul. Ezek tudomanyos tenyek. Ahogy az is, hogy a kezelt betegek nem fertozoek, igy akar gyermeket is vallalhatnak.
2021. febr. 8. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
Kérdező ezek a tűk filléres dolgok, és hidd el a legcsóróbb szalon sem spórol vele mert rendszeres a higéniai ellenőrzés az egyik a másik pedig hogy amennyi fajta fertőzést tudna az okozni vissza vezethető dolog az, és bizony börtön jár érte. Szerinted kockáztatná ezt valaki pár fillér végett?
2021. febr. 8. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 A kérdező kommentje:
Gondolom nem, de ott a gumi kesztyű is ami szintén 1x használatos dolog, azt nem tudom mennyibe kerülhet.
2021. febr. 8. 21:02
 27/28 anonim ***** válasza:

Szia. Normális helyen a tetoválók és piercerek is egyszer használatos eszközöket használnak(tű, markolatok, fóliázás stb) előtted bontja, a kesztyűt is előtted húzza fel, és szerintem biztos lehetsz benne, hogy egyik tetováló/piercer se fogja kockáztatni a vendégei egészségét pár forintos tételekért. A szomszéd Józsinál a sufniban valószínűleg nem sterilek a cuccok amiket használ, de egy normális művész nem kockáztat ez biztos! Egyébként ha HIV fertőzött leszel, nem feltétlen gyullad be a tetoválós/piercing, mivel ez általában egyéb okok miatt gyullad be(nem megfelelő fertőtlenítés, félrekezelt tetoválás/piercing, allergia stb stb.) A gumikesztyűt én van hogy 2x is cserélem egy tetoválás alatt, nem hogy ugyan azt használjam. Ezért kell normális helyen többet fizetni, mert ez mind mind költség, de teljesen alap dolgok.

egy tetováló

2021. febr. 9. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 A kérdező kommentje:

Köszi szépen, mint írtam jó hírű szalonban történt, legalább is én jó hírűnek ismerem, és aki sok vérrel járó testmodositasokat is végez, attól pláne elvárható a higiénia pc szúrásakor is.


Nem vitatkozom veled, biztosan jobban értesz hozzá, de csak azért hoztam fel ezt a "ha be se gyulladt a fülem akkor pláne sterilek voltak a cuccok", mert hát ha még csak be sem gyulladt akkor biztosan minden steril volt, érted, nem hogy HIV fertőzés. Egyébként már sikerült a válaszadóknak és a józan eszenek megnyugtatnia, valóban csekély az esély, amúgy neten a helyet néhányan a higiénia miatt is javasolták meg h szép, tiszta környezet, ez sem lehet hiába :)

2021. febr. 10. 08:42
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!