Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Megbántátok már, hogy felvetté...

Megbántátok már, hogy felvettétek a védőoltàst?

Figyelt kérdés

Én nagyon. 3 napja kaptam meg, az astrazeneca-t.

Én nem követtem annyira a hírekben, amit írtak róla. Meg inkább pont azóta van egyre több, egybehangzó cikk arról, hogy gyakorlatilag 100%, hogy vèrrögöt okoz.


2021. ápr. 11. 10:03
1 2 3 4 5 6 7
 11/65 anonim ***** válasza:
30%

Fogamzásgátló ilyen szempontból veszélyesebb mint ez az oltás.

Lehet kombinálni az oltást, valószínűleg még nagyobb lesz kombinált oltással a védettség, zajlanak kutatások ezzel kapcsolatban. Csak azért nehéz publikálni,mert így egy gyógyszercég se vállalja a felelősséget,úgy értve nem garantálja a megfelelő védettséget mert ront az üzletüknek

2021. ápr. 11. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/65 hollófernyiges ***** válasza:
72%

"gyakorlatilag 100%, hogy vèrrögöt okoz"


Hát igen, az 1:250 000-hez nálam is gyakorlatilag 100%.

2021. ápr. 11. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/65 anonim ***** válasza:
58%
Mi épp múltkor beszélgettünk párommal, hogy azért az beszédes, hogy 25millió vagy még több embert oltottak vele és 37 embernek okozott valóban problémát és ha jól követem a híreket ,ill mondjuk őszinték az ilyen elhalálozásokkal kapcsolatban akkor kb 7 ember halt bele.Ha a statisztikát nézzük, kifejezetten csak és kizárólag a számokat, akkor a kockázat elenyésző.DE mivel embereknek adják,emberi életeket olthat akár ki, így azért ha bele esik az ember a kevésbé szerencsés kategóriába és a 38 olyan lesz akinek baja lesz tőle, vagy a 8 halott lesz akkor azért az komolyan szívás.Főleg hogy elvileg saját magát szerette volna az oltással menteni.Jó volna valami vizsgálat még oltás előtt, minimalizálva a veszélyeket, de hát minek..egy két ember ide vagy oda nem számít az országok vezetőinek.
2021. ápr. 11. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/65 A kérdező kommentje:
Nekem amilyen szerencsém szokott lenni, ha 8 milliárdból 1db embernek okozna mellékhatást, akkor én leszek az.
2021. ápr. 11. 10:52
 15/65 anonim ***** válasza:
91%
Vérhigító szedésével csak óvatosan. Akkor tényleg már inkább sok folyadékot kell inni.
2021. ápr. 11. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/65 anonim ***** válasza:
89%

Jaj, ha tudnád, hány "jól bevizsgált" "régóta használt" "széleskörűen alkalmazott" gyógyszernek vannak ilyen mellékhatásai, sőt, durvábbak is.


Egyik leggyakoribb antidepresszáns mellékhatásai (1000-ből 1-10 főt érint), mégis fél magyarország szedi:


Szorongás, álmatlanság, idegesség, feledékenység, remegés, izomgyengeség, testtömeg-változás, megnövekedett prolaktinszint, mánia, hipománia, hallucináció, düh, agresszió, ellenséges magatartás, agitáció, megváltozott libidó, rendellenes gondolkodás, ingerlékenység, túlzott pszichomotoros aktivitás, rendellenes mozgások, emésztőrendszeri betegségek, kóros májműködés, sárgaság, bőrgyulladás, vizelet visszatartási és vizeletürítési zavarok, szexuális zavarok, menstruációs zavarok, szembelnyomás-fokozódás.


Egyszerű aszpirin:


"Kialakulhatnak túlérzékenységi reakciók, pl. asztmás roham, bőrkiütések, csalánkiütés, ödéma, viszketés, orrdugulás, orrfolyás, szívvel és légzőrendszerrel kapcsolatos rendellenességek, valamint nagyon súlyos esetben az egész szervezetre kiterjedő túlérzékenységi reakció (anafilaxiás sokk).

Nagyon ritkán előfordulhat átmeneti májkárosodás.

Jelentettek még szédülést és fülcsengést, amelyek a túladagolás tünetei is lehetnek.

Jelentettek hemolízist (a vörösvérsejtek szétesését) és hemolitikus vérszegénységet súlyos glükóz-6-foszfát-dehidrogenáz (G6PD) enzimhiányban szenvedő betegeknél.

Jelentettek vesekárosodást és akut veseelégtelenséget."


Egyik ismert antibiotikum:


Egyéb mellékhatások


Súlyos hólyagosodással és hámlással járó bőrkiütés az ajak, szem, száj, orr vagy nemi szervek körül.

Étvágytalanság, a szem és bőr sárga elszíneződése, sötét vizelet, viszketés vagy hasi érzékenység. Ezek a májműködés zavarára, illetve végzetes májelégtelenségre utaló tünetek lehetnek.

2021. ápr. 11. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/65 anonim ***** válasza:
87%
Dohányzás is hajlamosító tényező trombózis szempontjából
2021. ápr. 11. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/65 A kérdező kommentje:
Nem dohányzok, és soha nem is dohányoztam.
2021. ápr. 11. 12:18
 19/65 anonim ***** válasza:
55%
Minden gyógyszernek vannak mellékhatásai, így lehet szedsz valamit fejfájásra és kinő egy 6. ujjad tőle. :)Ez benne van valamit valamiért. Azzal együtt, egy sima gyógyszernek sokkal durvább mellékhatásai tudnak lenni.
2021. ápr. 11. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/65 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy mindennek van mellékhátasa. Csak itt konkrét hirtelen halálesetek vannak, pusztán az oltás miatt. Ez ijeszt meg.
2021. ápr. 11. 12:56
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!