Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Megbántátok már, hogy felvetté...

Megbántátok már, hogy felvettétek a védőoltàst?

Figyelt kérdés

Én nagyon. 3 napja kaptam meg, az astrazeneca-t.

Én nem követtem annyira a hírekben, amit írtak róla. Meg inkább pont azóta van egyre több, egybehangzó cikk arról, hogy gyakorlatilag 100%, hogy vèrrögöt okoz.


2021. ápr. 11. 10:03
1 2 3 4 5 6 7
 31/65 A kérdező kommentje:
30-as, most komolyan beszélsz?
2021. ápr. 11. 15:00
 32/65 anonim ***** válasza:
56%
Igen sajnos😶
2021. ápr. 11. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/65 A kérdező kommentje:
Ők melyik oltást kapták?
2021. ápr. 11. 15:26
 34/65 anonim ***** válasza:
48%
#33 a gödényféle oltást.
2021. ápr. 11. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/65 anonim ***** válasza:
73%
Attól hogy neked nem lett bajod az oltástól, másnak még lehet. Ugyanúgy mint a koronavírus, van aki belehal, de olyan is van aki meg se érzi. Te kis konteósok konteósa
2021. ápr. 11. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/65 anonim ***** válasza:
78%
2021. ápr. 11. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/65 A kérdező kommentje:

Jó, lehet viccelődni, én egyáltalán nem úgy élek, mint az a pasi.

Én 50-70km-es bicikli túrákat tartok.

2021. ápr. 11. 16:03
 38/65 anonim ***** válasza:
17%
Az lehet, de szellemileg biztos zokni vagy.
2021. ápr. 11. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/65 A kérdező kommentje:

Ja, azért már zokni vagyok, mert aggódok egy valós, engem is érinthető problémán.

Oké, de neked is keresünk egy jelzőt, ne aggódj.

2021. ápr. 11. 16:15
 40/65 Tevenyereggyarto ***** válasza:
51%

#35


“Attól hogy neked nem lett bajod az oltástól, másnak még lehet. Ugyanúgy mint a koronavírus, van aki belehal, de olyan is van aki meg se érzi.”


Ha belegondolunk ez a “ebbe is meg abba is bele lehet halni, szóval mindegy” logikát bármire rá lehet húzni. Ez kb olyan mintha valaki úgy vezet ,hogy közben nem tartaná be a KRESZ szabályait mert minek? Autóbalesetbe is bele lehet halni meg van aki meg sem érezte. Ja, csak épp az arányok nem mindegyek. Oltásba (illetve inkább oltás után s messze nem feltétlenül amiatt) 10+ millió oltottból meghal max egy tucat ember. Vírusba meg 10+ millióból meghal 1-2 millió s még ennyinek maradandó károkat okoz. Szerintem azért nem mindegy, persze mindig pech benne lenni abban a bizonyos százalékban de ennyi erővel ne csinálj semmit mert bármibe bele lehet halni.

Ugyan ez mikor mondják ,hogy “dehát oltva is meg lehet betegedni!”. Igen, meg ahogy minden oltásnál így van, csak megint nem mindegy mennyire. Az össze oltás tulajdonképpen csak annyit csinál ,hogy megtanítja a szervezeted a helyes immunválaszra. Tehát nem képez erőpajzsot a tested köré amiről lepattan a vírus, de cserébe HA mégis megbetegszel akkor sem leszel annyira szarul s nem is fogsz olyan sokáig és olyan mértékben fertőzni mint oltatlanul. Ha pedig elég sok ember be van oltva akkor értelemszerűen kevesebb potenciális gazdatestet talál a vírus, kb erről szól a nyájimmunitás.

2021. ápr. 11. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!