Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Nem merem magam beoltatni a...

Nem merem magam beoltatni a COVID-19 oltással, valaki meg tudna róla győzni?

Figyelt kérdés

Előre leszögezném, hogy nem vagyok vírustagadó / oltásellenes, csupán szkeptikus vagyok az oltásokkal kapcsolatban. Nem tartozom a kiemelten veszélyeztetettek csoportjába, krónikus alapbetegségről sem tudok, hogy lenne (bár ki tudja).


A szkepticizmusom oka több tényből tevődik össze:


- A magyar kormány dilettáns járványkezelése (oltópontok körüli problémák lásd: sms-ek + zsúfoltság, immunitást igazoló kártyák körüli kérdéses dolgok, vakcinákkal való üzérkedés, nyitás/zárás kérdése, stb. Meg nekem az is eléggé furcsa, hogy alá kell írnia egy hozzájáruló nyilatkozatot azoknak, akik beoltatják magukat, kvázi áttolva a felelősséget az átlag emberre, hogy döntsön Ő erről saját maga.


- Személyes tapasztalatok idősebb családtagoktól, illetve egyetemi csoporttársaktól, akik már megkapták a védőoltást (Sokak kerültek be kórházba COVID tünetekkel, illetve sokakat diagnosztizáltak COVID fertőzéssel, úgy, hogy előtte hetekig ki sem tették a lábukat a lakásból.)


- Oltások körüli problémák (AstraZeneca és a vérrögképződés, mRNS alapú kísérleti oltások, oltások hatékonyságának a kérdése, stb.)



Az interneten megpróbáltam utána keresni a dolgoknak, viszont ott is eléggé ködös információkat találtam, amelyek alapján nem tudtam 100% eldönteni, hogy akkor beadassam magamnak valamelyik oltást, és ha igen, pontosan melyiket. Illetve belebotlottam egy olyan videóba, ami valószínűleg egy hatásvadász clickbait anyag, viszont én végignéztem, és elgondolkodtam rajta, hogy mi van akkor, ha tényleg igaz az, amit magyarázott az orvos? Belinkelem a videót, ha valakit érdekel, belenézhet, de a lényeget kiemelem belőle ( [link]


Lényegében az orvos azt a teóriát veti fel, hogy a most elérhető oltások kevésbé, vagy pedig egyáltalán nem fognak majd megvédeni azoktól a vírus mutációktól, amelyek majd nyáron / ősszel fognak kialakulnak, amikor is a legtöbb ország majd elkezdi a szigorításokat csökkenteni, és "össze fog csődülni a tömeg". A doki szerint a beoltott emberekben a később megjelenő vírusmutáció kiválthat egy olyan szélsőséges immunválaszt a szervezetből, amelybe bele lehet halni.


Nem vagyok biológus / orvos, viszont az érvelése számomra logikusnak tűnik, és ezért sem merem magamnak beadatni az oltást. Egy nálam laikusabb meg tudna győzni ennek az ellenkezőjéről?


(A vírus veszélyességét sem becsülöm le, ismerek olyat akit 2-3 nap alatt elvitt a fertőzés, és még viszonylag fiatal volt, 40 év körüli.)



2021. ápr. 11. 22:50
1 2 3 4
 31/32 anonim ***** válasza:
100%

Lehet hogy ebben a közegben nem leszek népszerű a véleményemmel, de én a helyedben oltatnék. Azért, mert az oltóanyagtól állítólag majd ellenálló mutáció egyelőre még csak egy horrorba illő feltevés, ellenben ahogy te is írtad kérdező, viszi az embereket a covid, az viszont már sajnos valós tény - ez a brit mutáció azért már nem a tavalyi enyhébb típusa a vírusnak.

Sok helyen írják már hogy közben tökéletesítgetik, hatékonyabbá teszik az eddigi vakcinafejlesztéseket, szóval ezután sem fognak ölbe tett kézzel várni, és ezt a már említett legrosszabb forgatókönyvet is figyelembe veszik ha szükséges lenne, én nem aggódnék emiatt. Addig meg hasznos ami van.

Én kaptam amúgy kínait már, hát nem egy Pfizer de ez van. Kb. egy napig fájt az oltás helye, másnap kicsit aluszékonyság de tudtam mellette dolgozni. Láz meg hidegrázás nem is volt, teljesen jól vagyok.

2021. máj. 2. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/32 anonim ***** válasza:
30. Kívánom neked, hogy kerüljél olyan válságos állapotba, amit a nagy Covid miatt nem vizsgáltak ki időben. Nyugodj meg, ha lenne rá lehetőség a tb-t is előbb utalnám egy macska megsegítésére, mint az ilyen patkányokra, mint te is vagy, bocsánat, még azok is különbek nálad. Na, szép napot, s neked is hasonló "jókat" kívánok, s röhögjél tovább nyugodtan, ez legyen a legnagyobb boldogságod az életben, azt kívánom!
2021. máj. 4. 02:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!