Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Nem merem magam beoltatni a...

Nem merem magam beoltatni a COVID-19 oltással, valaki meg tudna róla győzni?

Figyelt kérdés

Előre leszögezném, hogy nem vagyok vírustagadó / oltásellenes, csupán szkeptikus vagyok az oltásokkal kapcsolatban. Nem tartozom a kiemelten veszélyeztetettek csoportjába, krónikus alapbetegségről sem tudok, hogy lenne (bár ki tudja).


A szkepticizmusom oka több tényből tevődik össze:


- A magyar kormány dilettáns járványkezelése (oltópontok körüli problémák lásd: sms-ek + zsúfoltság, immunitást igazoló kártyák körüli kérdéses dolgok, vakcinákkal való üzérkedés, nyitás/zárás kérdése, stb. Meg nekem az is eléggé furcsa, hogy alá kell írnia egy hozzájáruló nyilatkozatot azoknak, akik beoltatják magukat, kvázi áttolva a felelősséget az átlag emberre, hogy döntsön Ő erről saját maga.


- Személyes tapasztalatok idősebb családtagoktól, illetve egyetemi csoporttársaktól, akik már megkapták a védőoltást (Sokak kerültek be kórházba COVID tünetekkel, illetve sokakat diagnosztizáltak COVID fertőzéssel, úgy, hogy előtte hetekig ki sem tették a lábukat a lakásból.)


- Oltások körüli problémák (AstraZeneca és a vérrögképződés, mRNS alapú kísérleti oltások, oltások hatékonyságának a kérdése, stb.)



Az interneten megpróbáltam utána keresni a dolgoknak, viszont ott is eléggé ködös információkat találtam, amelyek alapján nem tudtam 100% eldönteni, hogy akkor beadassam magamnak valamelyik oltást, és ha igen, pontosan melyiket. Illetve belebotlottam egy olyan videóba, ami valószínűleg egy hatásvadász clickbait anyag, viszont én végignéztem, és elgondolkodtam rajta, hogy mi van akkor, ha tényleg igaz az, amit magyarázott az orvos? Belinkelem a videót, ha valakit érdekel, belenézhet, de a lényeget kiemelem belőle ( [link]


Lényegében az orvos azt a teóriát veti fel, hogy a most elérhető oltások kevésbé, vagy pedig egyáltalán nem fognak majd megvédeni azoktól a vírus mutációktól, amelyek majd nyáron / ősszel fognak kialakulnak, amikor is a legtöbb ország majd elkezdi a szigorításokat csökkenteni, és "össze fog csődülni a tömeg". A doki szerint a beoltott emberekben a később megjelenő vírusmutáció kiválthat egy olyan szélsőséges immunválaszt a szervezetből, amelybe bele lehet halni.


Nem vagyok biológus / orvos, viszont az érvelése számomra logikusnak tűnik, és ezért sem merem magamnak beadatni az oltást. Egy nálam laikusabb meg tudna győzni ennek az ellenkezőjéről?


(A vírus veszélyességét sem becsülöm le, ismerek olyat akit 2-3 nap alatt elvitt a fertőzés, és még viszonylag fiatal volt, 40 év körüli.)



2021. ápr. 11. 22:50
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
26%
14., 15., 17.: Túl sok a szöveg. A kérdésre válaszoljatok! Itt nem a vírustagadás a kérdés, senki nem tagadja a vírust, de nem ez a lényeg. itt az a lényeg, hogy az oltással miért oké minden, miért bízhatunk meg benne. Egyszerűen nincs kedvem végigolvasni a sok szöveget, aminek a háromnegyed nem is ide tartozik. Engem is érdekelne, miért jó az oltás, miért nem kell tartanunk tőle, kár, hogy nem ír érveket senki.
2021. máj. 1. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:
60%

Utolsó: hagyjuk már ezt a "nem is tagadjuk a vírust" dolgot, nekem is kapásból két munkatársam még most is tagadja, pedig azért nem egy lepukkant helyen dolgozom. Még igen, a mai napig léteznek ilyenek, ráadásul ha összehasonlítod itt a kérdésnél a számozást a válaszokkal, ki fog tűnni hogy pár komment hiányzik is már, több vírustagadó ideröfögte a szokásosat, gondolom jelentették páran és a modok inkább leszedték. Tetszik vagy nem tetszik, én még azokra a kommentekre reagáltam. Erre most idejössz, hogy eltér a kérdéstől? Kb. mint a törölt kommentek, valóban eltér, de mint mondtam nekik szántam.

Sok a szöveg, és? Ez is elég baj hogy idejössz, tőmondatokban várod tőlünk a csodát, pedig ha lenne "kedved" hosszabb szövegeket is olvasni, már rég ránézhettél volna magadtól a The Lancet idevágó tanulmányaira (google a haverod, tudod), és nem itt várnád ölbetett kézzel hogy mi tegyünk mindent a szádba.

Írtam az oltásról is mondjuk, de ne törődj vele. Azóta plusz infó, nekem meglett az első oltásom, nem kínait szerettem volna de az jutott, ja mellesleg Kínában is már szépen csökkennek a fertőzési számok, igen, a saját nem túl népszerű oltásukkal...de inkább meg sem kérdezem hogy erről láttál-e bármilyen cikket, hátha túl hosszú az a szöveg is.

Olvasni nincs kedved, de kötekedni igen?

2021. máj. 1. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:
0%
21. Erről van szó, nekem már önmagában az is gyanús, hogy olyannal zsarolnak meg, amiért senki nem vállalja a felelősséget. Mondjuk, amíg az utcára ki lehet menni sétálni, addig no para, étterembe, kocsmába, moziba eddig se jártam, képmutatásnak tartom, ahogy ezt az oltást is. Az észérvek tényleg hiányoznak egyesektől, s csak magukat röhögtetik ki ezekkel a vádakkal, “vírustagadó vagy, konteós vagy”, stb 0 értelmi színvonalat tanúsító kommentekkel .
2021. máj. 1. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:
0%

22. Ebből csak az első 2 sort olvastam el. nem érdekel a munkatársad, sem a vírustagadás, hogy ki tagadja, ki nem. Aki akar, tegyen fel külön kérdést arról, hogy a vírustagadással mi a helyzet, ez a kérdés nem erről szól, hanem az oltásról. Még mindig az érdekelne engem is és a kérdezőt is, hogy az oltásban miért bízhatunk meg, és ezek mellett kellene érvelni, nem a munkatársakról írni és engem szidni.

A következő bekezdésed: Sok a szöveg, és?


Én szívesen olvasnék érveket az oltás mellett, nem értem, miért nehéz ennél a témánál maradni és erről írni, ha a kérdés is erről szól. Én továbbra is várom az érveket, amit tényleg a kérdésre válaszolnak, és egymás szidását végre abba lehetne hagyni.

Most szerinted végig fogom olvasni, hogy engem szidsz?

2021. máj. 1. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:
56%

Írd már le kérlek, hogy számodra mit jelent a "zsarolás" kifejezés...senki nem zsarol téged, normális vagy? Milyen 0 értelmi színvonal? Részletekbe menően leírta valaki hogy a gyerekkori védőoltások, bennük a legyengített kórokozókkal milyen hasznosak és kb tényleg életmentőek, te is nagy eséllyel ezért nem kaptál régen mondjuk torokgyíkot, tudod egyáltalán mi az, vagy csak most állnál neki kiguglizni? Nem akarlak elkeseríteni, de te is tele vagy ezekkel a "képmutatásokkal" már, kötelező védőoltás címén. "Szar" ügy, így jártál. :)

Bocs, de attól még hogy ideböfögöd hogy valakinek "0 az értelmi színvonala", az attól nem válik igazzá amikor te írod a tízezerszer nagyobb értelmetlenséget.

Első feladatod lehetne, hogy kezedbe nyomsz egy értelmező szótárt, s vetsz rövidke pillantást a "zsarolás" jelentésére.

2. feladatnak akár az észérvek definícióját is megnézhetnéd, majd a "képmutatás"-t is.

3. ha szeretnél tájékozódni erről az egész sz*rról, akkor pedig MEGBÍZHATÓ forrásból olvass utána és akkor nem esnél ide másokat hülyeségekkel fárasztani.

4. kérdésedre a válasz, a The Lancet, de szerintem a WHO sem hülyeségeket ír, és ne képzeld magad értelmesebbnek az előbbieknél, hidd el hogy nem vagy az.

"Zsarolás", meg "képmutatás", ekkora egy barmot...🤦

2021. máj. 1. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:
22. Lehet, nem érthető (szerintem az), ezért tisztázzuk: az oltásban sokan nem bíznak, mert sok rosszat hallani róla. ettől még elfogadják, hogy a vírus létezik. Nekik kellene az oltás mellett érvelni.
2021. máj. 1. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:
#24: 🤣🤣🤣
2021. máj. 1. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:
70%

Előző vagyok. :) 24-es, talán idővel még te magad is belátod hogy nem sokmindent lehet úgy veled kezdeni ha ennyire fájnak a betűk.

3. bekezdésben írtam az oltásról, szidás nélkül, de én szerintem már feladom. 😂

Rég röhögtem ekkorát. 😀

2021. máj. 1. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:
0%
25 Magadat minősíted, nyugodj meg. Magadra vetted. Fáj az igazság? Na, pont az ilyenek miatt, mint te, nem oltatom magam, szívem szerint a TB-t se fizetném.
2021. máj. 1. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:
56%

29: bár neten bárki állíthat bármi kamut is, de azt nyugodtan elhiheted, hogy őszintén, tiszta szívemből röhögök rajtad is. 😂

"Fáj az igazság?" Az igazság sajnos sokszor igen, de amit te hadoválsz ezekkel az akciófilmekből halászott klisészövegeiddel, az inkább bájosan vicces. :D

Hagylak inkább a saját ostobaságodban főni, és tudod mit? Te inkább tényleg ne oltasd magad kérlek, rád még egy darab vakcinát is sajnálnék pazarolni.

Igen, ez bunkó volt, sajnálom de néha már kezd azért fárasztó lenni az a néhány olvasni nem akaró, mindent jobban tudó és hisztiző megmondóember.

2021. máj. 1. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!