Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Nem merem magam beoltatni a...

Nem merem magam beoltatni a COVID-19 oltással, valaki meg tudna róla győzni?

Figyelt kérdés

Előre leszögezném, hogy nem vagyok vírustagadó / oltásellenes, csupán szkeptikus vagyok az oltásokkal kapcsolatban. Nem tartozom a kiemelten veszélyeztetettek csoportjába, krónikus alapbetegségről sem tudok, hogy lenne (bár ki tudja).


A szkepticizmusom oka több tényből tevődik össze:


- A magyar kormány dilettáns járványkezelése (oltópontok körüli problémák lásd: sms-ek + zsúfoltság, immunitást igazoló kártyák körüli kérdéses dolgok, vakcinákkal való üzérkedés, nyitás/zárás kérdése, stb. Meg nekem az is eléggé furcsa, hogy alá kell írnia egy hozzájáruló nyilatkozatot azoknak, akik beoltatják magukat, kvázi áttolva a felelősséget az átlag emberre, hogy döntsön Ő erről saját maga.


- Személyes tapasztalatok idősebb családtagoktól, illetve egyetemi csoporttársaktól, akik már megkapták a védőoltást (Sokak kerültek be kórházba COVID tünetekkel, illetve sokakat diagnosztizáltak COVID fertőzéssel, úgy, hogy előtte hetekig ki sem tették a lábukat a lakásból.)


- Oltások körüli problémák (AstraZeneca és a vérrögképződés, mRNS alapú kísérleti oltások, oltások hatékonyságának a kérdése, stb.)



Az interneten megpróbáltam utána keresni a dolgoknak, viszont ott is eléggé ködös információkat találtam, amelyek alapján nem tudtam 100% eldönteni, hogy akkor beadassam magamnak valamelyik oltást, és ha igen, pontosan melyiket. Illetve belebotlottam egy olyan videóba, ami valószínűleg egy hatásvadász clickbait anyag, viszont én végignéztem, és elgondolkodtam rajta, hogy mi van akkor, ha tényleg igaz az, amit magyarázott az orvos? Belinkelem a videót, ha valakit érdekel, belenézhet, de a lényeget kiemelem belőle ( [link]


Lényegében az orvos azt a teóriát veti fel, hogy a most elérhető oltások kevésbé, vagy pedig egyáltalán nem fognak majd megvédeni azoktól a vírus mutációktól, amelyek majd nyáron / ősszel fognak kialakulnak, amikor is a legtöbb ország majd elkezdi a szigorításokat csökkenteni, és "össze fog csődülni a tömeg". A doki szerint a beoltott emberekben a később megjelenő vírusmutáció kiválthat egy olyan szélsőséges immunválaszt a szervezetből, amelybe bele lehet halni.


Nem vagyok biológus / orvos, viszont az érvelése számomra logikusnak tűnik, és ezért sem merem magamnak beadatni az oltást. Egy nálam laikusabb meg tudna győzni ennek az ellenkezőjéről?


(A vírus veszélyességét sem becsülöm le, ismerek olyat akit 2-3 nap alatt elvitt a fertőzés, és még viszonylag fiatal volt, 40 év körüli.)



2021. ápr. 11. 22:50
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
57%

Én is szkeptikus vagyok az oltásokkal kapcsolatban, és kifejezetten ezekkel az oltásokkal. A tetanusz ellenivel semmi bajom, több évtizede oltanak vele, ha van is mellékhatás, tudjuk, hogy mi az, és bizonyítottan véd. Nem ilyen aránnyal, hogy "50-90%". Vicc... :D Nincsenek ellentmondó információk a tetanusszal kapcsolatban, ellentétben itt a covidnál naponta mást mondanak, hogy a mutánsok ellen véd-e vagy sem.

Alapból tartok a mellékhatásoktól, ha nem covid-oltásról van szó, akkor is. Lehet, beoltatom magam. De hogy a csapból is ez folyik és undorító módon próbálják az ember torkán letuszkolni, az egyre visszataszítóbb és még a maradék oltási kedvemet is elveszi.

2021. ápr. 12. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
27%

Én valami olyasmit olvastam,hogy az oltott,de fertőzött emberekről fog ,,leugrani" az a fajta vírus,ami majd már az oltásnak is ellenáll.Lassú az oltás folyamata és ráadásul pont akkor oltanak, mikor rengeteg a beteg, hogy ez mind a vírus ellenállását javítja.

Egyenlőre nem regisztráltam, mert felénk még csak a 65+ oltása zajlik, ha elkezdik az 50-es korosztályt oltani ráérek regisztrálni,de nagyon bizonytalan vagyok én is.A kínai oltást pld én is viccesnek tartom, mert az az 50-65% elég gyenge(és ezt még ők is elismerték) főleg ha pfizert nézzük ami elvileg 95%

2021. ápr. 12. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
47%
13. Miért is? Nagyon röpködnek itt az ellentétes vélemények, de indoklást senki nem ír, miért az a jó, ahogy ő gondolja.
2021. ápr. 12. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim válasza:
58%

Azért érdekes azt is látni, ahogy idővel lassan fogyogat a vírustagadók birkanyája is, gondolom szükségtelen elmagyarázni hogy sajnos mi miatt jönnek rá később, hogy mégis létezik ez a sz*rság és nem csak enyhe influenza.

De tudjátok mit? Én már nem is próbálom őket győzködni, pedig nekem is már sajnos több ismerősöm halt meg covid miatt: ennek ellenére, szerintem akit már egy éve képtelenség logikus észérvekkel meggyőzni, az ezután is csak agresszíven ellenkezni fog - tényleg nincs értelme, mert csak makacsul még jobban ragaszkodni fog ugyanahhoz a hülyeséghez amit a fb-n olvasott, na mert az aztán egy annyira megbízható hírforrás 😂

Mi is lehet vajon a legnagyobb gondjuk ezzel az egész helyzettel ami a tagadást és struccpolitikát kiváltja belőlük? Gondolom bezárt a kis kedvenc sarki Erzsike Presszó ahol előtte 3 naponta lerészegedhettek. Vagy az edzőtermet hiányolják, franc se tudja. Abba viszont bele sem gondolnak, hogy az óvatosabbaknak is rohadtul elegük van már az összes korlátozásból, mégis van bennük annyi pici fegyelem hogy azt a k*tt maszkot fel bírják venni az utcán is, nagyon megerőltető lenne, de tényleg...🤦😂

2021. ápr. 12. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim válasza:
63%

Előző vagyok: én beoltatom magam, a többiek elmondtak előttem sokmindent. Igen, ki kell hozzá kecmeregnem a komfortzónámból, valószínűleg lesz mondjuk hőemelkedésem utána és 1 napig sz*rul leszek, egy ismerősöm is szenvedett vele egy napot, és akkor mi van?? 😀 Tavaly elkaptam a covidot, akkor durván 2 hétig tartott a "szenvedés". Dióhéjban: az oltás a kisebbik rossz, függetlenül attól hogy egy tagadó ezt el akarja hinni vagy sem. 🙂

Még a hitetlenkedőkről: én igazából amikor korábban az az agyalágyult Gődény összecsődített néhány embert maszk nélkül, én már azon is csak mosolyogni bírtam, hogy na most már legalább egy részük maguktól is be fogja utána látni: sajnos igazam lett, és több ismerősöm is azon a kis tüntetésecskén fertőződött meg, illetve egyikük sajnos lélegeztetőgépre is került. De psszt, erről a vírustagadóknak nem kell tudniuk, nem férne bele a kis struccpolitika-világképükbe. 😆

De hát fontosabb az, amit John Smith a világ végéről hasraütésre kiír a Facebookra, hogy ezé' meg azé' nincsen vírus, meg egy behallucinált gazdasági érdek, meg a chemtrail, meg tököm tudja milyen divatos nótákat fújnak ilyenkor, én már nem fárasztom magam ilyen posztokkal. 😅

Szóval én már úgy vagyok vele, hogy akiket egy év alatt sem lehetett logikus észérvekkel meggyőzni, hagyjátok őket a p*csába, hadd főjenek a saját levükben, addig úgyis csak makacsul ragaszkodnak a fb-n látott clickbait álhírekhez - sajnos csak a saját energiátokat vesztegetitek velük. 😕 Másrészt, ahogy saját ismerőseim körében látom, sajnos tényleg közülük is egyre többen kénytelenek rájönni hogy kivételesen nem hülyeség az óvatosság.

Amit a drága tagadók most biztosan meg tudnak csinálni és életük nagy örömét fogja jelenteni, hogy szépen lepontoznak a válaszomért: hát tessék kedves tagadók, hajrá! 😉

2021. ápr. 12. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:
10%
16-17. Ez mind szép és jó, de nem ez volt a kérdés. Nem tagadjuk a kovidot, én spec sose tagadtam. Itt most az oltás a téma, hogy biztonságos-e vagy nem és miért. Például indokolhatnád, miért csak hőemelkedése, stb. lehet annak, aki beoltatja magát, nagyobb gond miért nem lehet, amikor a tapasztalatok is kissé cáfolják (bár vitathatóan), hogy komoly következménye lehet az oltásnak is.
2021. ápr. 12. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim válasza:
63%

18: a válaszomban nem is rád gondoltam, hanem arra aki még mindig nem hiszi el hogy tényleg van ilyen.

Írtam az oltásról is, de hogy pl.

az írt ismerősömnek miért csak hőemelkedése volt, ezt sem én, de még talán egy orvos sem tudja amennyire kezdeti fázisban vannak még a vakcinák. Igen, ez hangozhat kevésbé bizalomgerjesztően is.

Persze, cáfolatokat mindig is fogsz találni, ha megnézed minden jelentős hírnél ez megy évtizedek óta különböző felületeken, viszont jó hogy írtad a "vitatható" szót, pont ezen kéne lennie a hangsúlynak, szvsz érdemes talán a kevésbé vitatható irányba tekinteni.

Amúgy saját példám: még bőven a járvány előtt lehetett olyanokról olvasni hogy a gyerekkorban kötelező védőoltások mennyire kiszorították azokat a régen gyakori betegségeket: amennyire emlékszem gyerekként, én mindegyik védőoltás után belázasodtam kis időre (szintén csak láz jött elő akkor is, igen)... amit amúgy meg hol nem sz*rok le?? Rengeteg embernek nyilván lövése nincs arról hogy régen egy tetanusz vagy torokgyík mennyivel durvább lefolyású lehetett (gugli a barátotok), most ahhoz képest mi egy egynapos láz?? Én legalábbis örülök, hogy annyival, mint a kisebbik rosszal beértem.

Visszatérve a covid-oltásokra: szerény meglátásom szerint akinek az egynapos láznál súlyosabb tünetei lesznek, azt valószínűleg maga a covid is sokkal erősebben úgy teperi le a lábáról hogy csak nyekken. Röviden, a legyengített kórokozó közelében sincs az ereje teljében lévő, fertőzés által szerzett covidhoz képest.

Mondjuk az AstraZeneca mellékhatása tényleg gázul hangzik, de amúgy eddig is, más betegségek miatt rohadt sok ember kényszerül gyógyszeres kezelésre -az idősebb generációra gondolok-, aminél sokszor tényleg meglepően durva mellékhatásokat sorolnak fel a betegtájékoztatóban...meg a Zenecánál is 0,-valahány százalékban, borzasztó kicsi arányban jelentkezett az a vérrögképződés - de igaz, ha valszeg most kerülnék sorra, attól az egytől talán én is ódzkodnék, de a többitől akkor sem, mert minek parázzak? Minden gyógyszernek van mellékhatása.

Persze, az oltás mindenkinek saját döntése, de azért nekem elég erős kockáztatásnak tűnik, ha valaki az oltás kihagyása mellett dönt.

2021. ápr. 12. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:
14%
Oltattam de a masodikat szerintem nem kérem, Bár előbb olvastam volna a sok mellékhatást.
2021. ápr. 18. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:
100%
Második Astra lightosabb elvileg, első az tényleg csavar rendesen.
2021. ápr. 21. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:
51%
14. A vírust senki se tagadja, csak ma már szinte mindenkire ráfogják, olyanokra is, akik nem kapták meg az elmúlt egy évben a megfelelő ellátást. Egy vérvételre hónapokat várni? Tényleg rendjén van ez? Az emberek lelki állapotáról nem is beszélek, s a média félelemkeltéséről, amilyen hangszínnel mondanak be egy hírt, amit nyugodt, higgadt hangnemben is lehetne eszközölni. Az is rendjén van számodra, hogy míg a teraszon egymásra lehelnek, addig én még a kihalt utcán is maszkban sétáljak egyet? Hát, nagy logika van benne.
2021. ápr. 27. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!