Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Miért volt most ez a felháboro...

Miért volt most ez a felháborodás a Pfizer miatt?

Figyelt kérdés

Amikor múltkor lefújták a 70 ezer Astrával való oltókampányt, akkor is sokan úgy jutottak vakcinához, hogy behívó nélkül odamentek és megkapták. Akkor senki nem volt kiakadva, és nem köpködte meg azokat, akik bepróbálkoztak. Pedig emlékeim szerint az még azelőtt volt, hogy a vérrögképződéses probléma felszínre került volna.

Erre a pénteki "akcióra" miért tekintenek másképp? Aki szemfüles volt, az elment, és ha elég gyorsan kapcsolt, megkapta. Úgyis el akarták oltani még pénteken (szemben az Astrával, aminek a megmaradt adagjait átütemezték), úgysem azoknak adták volna, akik ültek otthon, és várták, hogy a háziorvos hívja őket.

Most miért van szükség erre a "másik tehene is d*göljön meg" mentalitásra?

(Értem, és sajnálom, ha valaki odament és már nem jutott neki, bár több helyen is oltottak még este 8-9 után is, tehát aki mondjuk még azelőtt elment dolgozni, hogy reggel kiderült ez a lehetőség, és munka közben nem használhat telefont, annak is volt esélye rá. Ja, hogy derogál sorban állni? Az más.

Azzal is egyetértek, hogy nem így kellett volna "rendezni", de sokak számára sajnos ez még mindig jobb volt, mint 4-5 hónapja ülni otthon és várni a sosem érkező telefonhívásra.)



2021. máj. 3. 09:32
1 2 3 4
 31/37 anonim ***** válasza:
52%
Inkább az, hogy már megint az ügyeskedők jártak jól, miközben fideszék rendszerszinten felrúgtak megint mindent a kiszámíthatóságról, következetességről és saját maguk által felállított írott és íratlan erkölcsi szabályokról.
2021. máj. 4. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/37 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, máshol hogy szervezték meg, de amelyik kerületben én lakom Budapesten, ott az Astráról időben, előre szólt a polgármester a közösségi oldalán, kikerült a kerület közösségi oldalára is, hogy lesz ez a lehetőség, mennyi oltóanyaggal lehet számolni, hol fognak oltani, lehetett tervezni, a Pfizernél ez nem volt meg pénteken, nem lehetett előre tudni, nem lehetett felkészülni, gyakorlatilag azt sem lehetett tudni, hogy pontosan melyik oltópontokon van, volt, ahonnan dél körül már elküldték az embereket, mert elfogyott az oltás, máshova meg délután 4-kor is kapott oltást, aki munka után odament.
2021. máj. 4. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/37 A kérdező kommentje:
"Nem tudom, máshol hogy szervezték meg" - a legtöbb helyen sehogy. Mivel akkor még az ismeretségi körömben szinte senki nem volt oltva akkor, azt sem tudtuk még, hol vannak egyáltalán oltópontok a környéken. Csak este hallottuk, hogy melyik kórházakban osztogatták, de akkorra már késő volt.
2021. máj. 4. 11:10
 34/37 anonim ***** válasza:
34%
Én nem vagyok vegetáriánus, de fél világot felzabáló disznó sem, egy átlagos ember vagyok, szándékosan a végleteket írtam a példában, mert jelen pillanatban ezt folyik. Egyébként a véleményem, igen, értékesebb egy olyan ember, aki kevesebbet vesz el a föld erőforrásaiból és nem szennyezi, károsítja magát és más embereket, akár a túlfogyasztás által, akár a füstölése által.
2021. máj. 4. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/37 anonim ***** válasza:
95%
Nálunk akkor egész jól sikerült kezelnie a nem kormánypárti polgármesternek a helyzetet, ez is egy jó pont neki. Sajnálom, hogy nálatok, kérdező, nem volt jó szervezés. Én egyébként akkor nem éltem a lehetőséggel, mert akkor még nem volt ez az online időpontfoglalás, a háziorvosom meg másik kerületben van és nem akartam bekavarni ebbe a trágya kormányzati informatikai rendszerbe (már bocsánat a kifejezésért). Most, hogy van online időpontfoglalás, Astrára foglaltam, ez számomra megfelelőbbnek tűnik az összes jelenleg elérhető közül, alaposan utánajártam (nem várok meg egy következő Pfizer Black Fridayt).
2021. máj. 4. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/37 anonim ***** válasza:
71%

34#


Értem a példa célját, de növényevőnek lenni nem feltétlen környezetvédőbb

2021. máj. 4. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/37 anonim ***** válasza:
67%
Ha valaki csak a kártya miatt akar oltást az miért Pfizert akar? Annak tök mindegy akkor kinai is lehet szerintem.
2021. máj. 4. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!