Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Miért volt most ez a felháboro...

Miért volt most ez a felháborodás a Pfizer miatt?

Figyelt kérdés

Amikor múltkor lefújták a 70 ezer Astrával való oltókampányt, akkor is sokan úgy jutottak vakcinához, hogy behívó nélkül odamentek és megkapták. Akkor senki nem volt kiakadva, és nem köpködte meg azokat, akik bepróbálkoztak. Pedig emlékeim szerint az még azelőtt volt, hogy a vérrögképződéses probléma felszínre került volna.

Erre a pénteki "akcióra" miért tekintenek másképp? Aki szemfüles volt, az elment, és ha elég gyorsan kapcsolt, megkapta. Úgyis el akarták oltani még pénteken (szemben az Astrával, aminek a megmaradt adagjait átütemezték), úgysem azoknak adták volna, akik ültek otthon, és várták, hogy a háziorvos hívja őket.

Most miért van szükség erre a "másik tehene is d*göljön meg" mentalitásra?

(Értem, és sajnálom, ha valaki odament és már nem jutott neki, bár több helyen is oltottak még este 8-9 után is, tehát aki mondjuk még azelőtt elment dolgozni, hogy reggel kiderült ez a lehetőség, és munka közben nem használhat telefont, annak is volt esélye rá. Ja, hogy derogál sorban állni? Az más.

Azzal is egyetértek, hogy nem így kellett volna "rendezni", de sokak számára sajnos ez még mindig jobb volt, mint 4-5 hónapja ülni otthon és várni a sosem érkező telefonhívásra.)



2021. máj. 3. 09:32
1 2 3 4
 21/37 anonim ***** válasza:
100%

"de azért az origo, az index is megírta, és a Kossuth Rádióban is bemondták"

Igen, megírták és bemondták, MIUTÁN már elérhetetlen volt az oldal.


#20

Apukámnak szerencséje volt pénteken és igen, neki mondtak neki konkrét időpontot. (Csak én nem emlékszem, hogy mit. :D )

2021. máj. 3. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/37 A kérdező kommentje:
Nekem csak napot mondtak, pedig direkt rákérdeztem. Én odamegyek reggel, de gondolom, a nap folyamán ugyanez a tömeg lesz:(
2021. máj. 3. 13:32
 23/37 anonim ***** válasza:
76%

Ami a legundorítóbb volt az egészben, ahogy a Főhülye játszik az életünkkel. Végighazudta a napot és végig hülyének nézett minket, sorolom:

1. Nem lett volna meg a 4 M, ezért dobott a proliknak egy kis csontot, hogy szombaton a Kubatov elvtárs, meg tán ő is, szotyizhasson a pályán. Mert ez a legfontosabb.

1. Éjfél után jelent meg először a hír.

2. Eloszthatták volna több napra.

3. A foglalórendszert fel kellett volna készíteni, csak sajnos azt is teljes idióták írják.

4. Volt pofája azt hazudni, hogy a többit félre KELL tenni. Először is addig még 10 nap van és 700000 adag jön, másodszor azt sem tudja, hogy hányan akarnak majd oltatni.

5. Volt pofája azt hazudni, hogy tulajdonképpen ez az érettségizőké lett volna. Persze, 3 nappal az érettségi előtt ez reális, hogy ők kapták volna.

6. Semmi hivatalos kommunikáció nem volt, hogy jó, akkor mehet, aki akar, nem kell időpontfoglalás.

7. Van legalább fél millió Pfizer az országban, de nem ad, mert a kínait nyomja a torkunkon. Fel is vették vagy 5 ezren pénteken, meg vasárnap is ennyien, fantasztikus számok.

2021. máj. 3. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/37 A kérdező kommentje:
23: ez mind igaz, de a kérdés az volt, a korábbi astras eset miért nem vágta ki a biztosítékot? Akkor meg ennyit sem mondtak.
2021. máj. 4. 05:53
 25/37 anonim ***** válasza:
100%

Mert a korábbi Astrás esetnél nem volt az, hogy ha oltva vagy és van igazolványod, akkor mehetsz egy csomó helyre.

Most pénteken azért is álltak be sokan (én is, kaptam is) oltásért, hogy május közepe után mehessünk azokra a helyekre, amik elérhetők az igazolvánnyal.

2021. máj. 4. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/37 anonim ***** válasza:
58%

Én például semmit nem hallottam az astrát esetről. Azt se tudom, mikor volt, hányan mentek, sorba álltak-e semmit.

Egyébként az az egész felháborodás azért van mert az oltakozás egyszerűen nem kivitelezhető igazságosan. Ha tényleg van különbség az oltások között védő képesség és biztonságosság tekintetében, akkor Nyilván mindenki a legjobbat szeretné magának. A prioritásokat pedig az állam szabja meg saját elképzelései szerint. Miért sorolandó előrébb 80 éves egy 20 évesnél. Miért fontosabb egy tanár élete mint például egy bolti eladói. Sokszor az ember úgy érzi, hogy kontraszelekció van. A betegek kapják a "legjobb" védőoltásokat, míg a fiatal egészséges emberek nem számítanak, nekik jó lesz a "kétes eredetű gagyi" is.

Kicsit durva hasonlat De ha nekem van egy lepukkant 30 éves Ladám és egy új féléves Mercedesem, viszont csak egy garázsom, én a Mercit tartanám a garázsban, azt féltemém jobban, annak akarnám megőrizni az állapotát.

Amit viszont a vakcinákkal művelnek, egyébként mindenhol a világon, az a józan észnek ellentmond.

2021. máj. 4. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/37 anonim ***** válasza:
100%

Na mondjuk a tanár/diák oltást én sem értem, lehet, hogy most se mennek vissza, csak szeptembertől.

Akkor miért nem lehetett őket nyáron oltani?

Kaptak volna egy adagot júni első 2 hetében, meg egy adagot júli vége/aug eleje és akkor szeptemberre meg is van a védettség.

Aki persze előbb akar oltást, az meg regisztrálhat.

2021. máj. 4. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/37 anonim ***** válasza:
56%

#26: A beteg nem a legjobbat kapja, hanem azt, amelyiket tesztelték beteg embereken, és ezáltal biztonságosan állítják, hogy beadható nekik.


Csak ezzel az a baj, hogy emiatt az egészségesek úgy gondolják, ha betegnek adhatják, akkor biztosan az a legbiztonságosabb! És mindenki azt akarja, a végén meg pont a betegeknek nem marad belőle. A 22-es csapdája.


A másik meg: attól hogy egy oltóanyag beteg embernek nem adható, még nem rossz vakcina, csak nem annak a célcsoportnak való.

2021. máj. 4. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/37 anonim ***** válasza:
50%
Persze mind értam ezeket a magyarázatokat, csak akkor is felháborító például az is, hogy egy elhízott, dohányzó alapbetegségekkel küzdő 31 éves hamarabb jut oltáshoz, méghozzá a legjobbhoz, mint például egy egészséges vegetáriánus 49 éves. Ezzel a kontraszelekcióval nem értek én egyet. Sokszor az "érdemteleneket" védik és azokat részesítik kiváltságokban egy sokkal "értékesebb" emberrel szemben.
2021. máj. 4. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/37 A kérdező kommentje:

29: azért nagyon durva amit írsz az "érdemtelenségről". Ha szerinted azért vagy "értékes", mert nem eszel húst, akkor az nagyon sokat elmond rólad! - Meg akkor ezek szerint pl. Churchill is "érdemtelen" tagja volt a társadalomnak???


Értem, szóval a legtöbbeknek most csak az fáj, hogy pár héttel később mehetnek kávézni meg wellnessezni. Hát, őszintén szólva akkor én nem látok ebben semmi problémát.

2021. máj. 4. 10:52
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!