Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Akik Sinopharmmal oltakoztatok...

Akik Sinopharmmal oltakoztatok, miert nem vartstok egy jobb vakcinara, pl Modernara vagy Pfizerre?

Figyelt kérdés
Mi miatt dontottetek emellett az EU-ban el nem ismert vakcina mellett? A hagyományos volta miatt valasztottatok? Vagy csak gyorsan kellett a plasztikkartya?

2021. máj. 11. 01:25
1 2 3 4 5 6
 11/52 anonim ***** válasza:
67%
ugye a sinopharm az kínai vakcina, tehát egész Kínát ezzel oltották be, hallottál azóta Kínáról valamit, hogy baj van? na ugye nem, engem nem érdekel a ratyi EU véleménye, csináljanak, amit akarnak, én a Kínait tartom a leghatásosabbnak és nem bántam meg, hogy ezt választottam, semmi bajom nem volt tőle, és még az oltás helye sem duzzatt fel vagy ilyesmi, személyszerint én a Kínait ajánlom mindenkinek és nem az EU hülyesége által jóváhagyott vakcinákat, de mindenki válassza azt, amit jónak gondol, csak legyünk beoltva minél többen aztán hajrá szabádság
2021. máj. 11. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/52 A kérdező kommentje:
Kína atoltottsaga 20% alatti. Egyaltalan nem oltottak be sokakat.
2021. máj. 11. 08:53
 13/52 anonim ***** válasza:
83%
Az anyósomékat oltották ezzel. Azért fogadták el, mert így sokkal hamarabb szereztek valamiféle védettséget legalább. Ha a Pfitzerre várnának, még mindig nem lennének beoltva egyáltalán. A kártya szerintem nem fontos nekik, nem járnak olyan helyekre, ahova kéne.
2021. máj. 11. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/52 anonim ***** válasza:
71%
Mert a munkahelyen egyre gyakrabban kérdezték mikor kapok már oltást mert szeretnének értekezletet tartani és mikor felhívtam az orvost ezt tudta ajánlani épp leghamarabb.
2021. máj. 11. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/52 anonim ***** válasza:
74%

A 20 %-os kínai átoltottság 300 millió embert jelent.

Egyébként más országokban is már több száz millió embert oltottak sinofarmmal.

Egy hagyományos módon készült vakcinában inkább hiszek, mint egy új, korábban nem próbált technológiában. Simán elfogadtam volna a kínait, de végülis sputnikot kaptam.

2021. máj. 11. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/52 anonim ***** válasza:
55%

11: En olvastam hogy kinaban csak a munkakepes korosztalyt oltottak Sinopharmal. Az idoseknek es betegeknek pedig rendeltek Pfizert.

Persze mar nem is tudom hol olvastam, azt meg vegkep nem mennyire volt megbizhato forras. Ez az XXI szazad atka.

2021. máj. 11. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/52 anonim ***** válasza:
87%

A legrégebbi, már bevált technológia. Évről-évre beválik az influenza ellen is (mármint tudom, járvány van, ezt úgy értem, hogy aki beoltatja magát, az vagy nem lesz influenzás, vagy nem durván; igen, ettől még mást elkaphat....) és bevált már sok-sok, a koronavírusnál durvább fertőzés ellen is.


Ezen kívül más kínai termékekben is megbízunk, nemdebár? Nem demokratikus nép, nem tetszik, hogy csodavasutat építenénk a hitelükből, hogy egyetemet építünk és a többi, de egy oltás nem feltétlen rossz.


Plusz örültem, hogy minél előbb megkapom. Nemsokára olyan munkám lesz, ami irodába bejárással jár. Már általános iskolás korom óta van folyamatos váladékképzésem, a takony hátrafelé folyik, nem előre (ez mióta az eszemet tudom), az asztmát se zárták ki, nem vagyok teljesen egészséges (más dolgok is vannak). Plusz ha még egészséges is lennék, akkor se akarnék 33% eséllyel krónikus fáradtságot vagy szívizomgyulladást szövődménynek. Amúgy azt se, hogy hónapokig ne érezzek szagokat (ilyesmiről ezen az oldalon is rettentő sokan számoltak be).


Ezért fogadtam el.

Amikor a háziorvos felhívott, még nem lehetett külön oltópontokra regisztrálni, vakcinák közül választani.


Hogy miért oltattam egyáltalán?

Fentiek plusz ha adott egy akármilyen fertőző betegség, ami ellen ingyen vakcina van, tuti beadatom, se beteg nem akarok lenni (pláne a tré szervezetemmel), se 1-2 hétig beérni a táppénzzel.



28N

2021. máj. 11. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/52 anonim ***** válasza:
98%
Azért, mert vártam már eleget a vakcinára. Aztán amikor lehetett időpontot foglalni, elmentem, beoltottak.
2021. máj. 11. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/52 cukikutyus ***** válasza:
97%

Én szintén a hosszas várakozás miatt döntöttem a Sino mellett.

Első körben Modernát szerettem volna,de nem hívott a háziorvos,aztán később hallottam is elég sok megatívumot róla,ezért mérlegeltem a dolgot,és mivel azt rebesgetik,hogy a legkevesebb mellékhatást okozza a Sinopharm,ezért bevállaltam.

Nem mondom hogy kellemes volt,de szerintem a nyugati vakcinák jobban kiütöttek volna.Így megúsztam egy 10 perces verejtékezéssel.Azóta jól vagyok.

2021. máj. 11. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/52 anonim ***** válasza:
37%
Én azt a chipszes oltást kérném ! Az melyik?
2021. máj. 11. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!